Ir sākta biļešu tirdzniecība uz Senās mūzikas festivālu

Rinta Bružēvica, 22.05.2015., 07:53

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz "Latvijas Koncertu" organizēto Senās mūzikas festivālu, kas šovasar notiks jau 21. reizi.

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz Senās mūzikas festivāluNo 8. līdz 11. jūljam klausītāji varēs baudīt itāļu baroka meistardarbus, senās angļu dziesmas, gregoriskos dziedājumus, Indijas klasiskās mūzikas šedevrus. Festivāla noslēgumā jau tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls "Gadalaiki". Festivāla koncertos uz skatuves kāps pasaulslavenais baroka vijolnieks Džuljāno Karminjola, Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers, vienpadsmitgadīgais brīnumbērns - vijolnieks Daniils Bulajevs; dzirdēsim "Kremerata Baltica", baroka mūzikas orķestri "Collegium Musicum Riga", grupu "Schola Cantorum Riga", Latvijas Radio kori, "Sinfonietta Rīga" un citus mūziķus.

8. jūlijā Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā Mazajā ģildē virtuozās, vokāli sarežģītās un filigrāni ornamentētās 17. - 18. gs. itāļu baroka operu ārijas Elīnas Šimkus un "Collegium Musicum Riga" atskaņojumā kontrastēs ar apcerīgajām, viegli plūstošajām senajām angļu 'Art songs' žanra dziesmām.

Koncerts "Gregoriskie dziedājumi un dūdas" 9. jūlijā Rīgas Domā aizvedīs klausītājus viduslaiku mūzikas noslēpumainajā pasaulē.

Savukārt 10. jūlijā Sv. Pētera baznīcā koncertā "Indijas klasiskās mūzikas šedevri - no Indijas caur tūkstošgadēm" mūziķi Akašs Sergejs Ancupovs (Latvija), Sandžu Višnu Sahai (Indija) un Ludmila Žurkova (Latvija) spēlēs senas un simboliskas rāgas no Ziemeļindijas, kuru atskaņošana saistīta ar saulrieta laiku un vēlajām vakara stundām. Nakts koncertā skanēs par angļu Orfeju dēvētā komponista Henrija Pērsela mūzika Latvijas Radio kora izpildījumā.

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena 11. jūlijā sāksies ar muzikālu uzvedumu "Pasaka par Ķēniņu Strazdubārdu", kas ļaus mazajiem klausītājiem iepazīt gudro Ķēniņu Strazdubārdu, kurš pārmācīs izlutināto un kaprīzo princesi. Pirms koncerta pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās.

Rundāles pils Baltajā zālē klausīsimies Džovanni Batista Pergolēzi un Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbus Elīnas Šimkus, Sergeja Jēgera, Rīgas Doma zēnu kora un "Collegium Musicum Rīga" izpildījumā, kā arī Džuljāno Karminjolu, kuru pasaules mūzikas apskatnieki godā par baroka vijoles princi. Karminjola muzicēs kopā ar "Sinfonietta Rīga".

Savukārt Zelta zālē ar klasiķu šedevriem mūs pārsteigs viens no pilnīgāk aprīkotajiem zvanu ansambļiem pasaulē - "Arsis" no Igaunijas.

Senās mūzikas festivāla noslēgumā Rundāles pils dārzā tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls "Gadalaiki", bet pirmo reizi solists tā atskaņojumā būs vienpadsmitgadīgais brīnumbērns Daniils Bulajevs, kurš jau astoņus gadus spēlē gan vijoli, gan klavieres. Daniils uz skatuves debitējis piecu gadu vecumā, bet septiņos gados jau pirmo reizi uzstājies kopā ar simfonisko orķestri. Talantīgais vijolnieks spēlēs kopā ar "Kremerata Baltica".

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Вызвать профессионального сантехника в СПб за 1 час вызвать сантехника на дом спб <a href=24santehnik-4.ru>24santehnik-4.ru</a> .

santekhnik_SPb_fvpt

ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ


Войтирегистрация