Latvijas Radio 3 – "Klasika" sāk aizraujošu ciklu par "Klasikas" un Radio vēsturi

Laura Elizabete Vanaga, 02.10.2015., 07:47

Atzīmējot Latvijas Radio 90. gadskārtu un savu 20. dzimšanas dienu, Latvijas Radio 3 – "Klasika" no 4. oktobra svētdienās plkst. 9.30 klausītājiem piedāvās aizraujošu raidījumu ciklu, kura nosaukums patapināts no LR3 moto – "Mode mainās. Klasika paliek".

Latvijas Radio 3 – "Klasika" sāk aizraujošu ciklu par "Klasikas" un Radio vēsturiTā ietvaros vairāku mēnešu garumā soli pa solim tiks izstaigāta Latvijas Radio un "Klasikas" muzikālā vēsture.

"Klasikas" pirmsākumi meklējami Latvijas Radio Mūzikas redakcijā, tālab cikla ietvaros tiks izceļots viss 20. gadsimts.

Kādi savulaik izskatījās radio aparāti? Kā veicās ar tehnikas iegādi, tās uzstādīšanu un vai radio klausīšanās bija dārgs vai lēts prieks? To noskaidrosim 4. oktobrī, kad pārraides veidotāji dosies pie RTU Elektronikas un Telekomunikāciju fakultātes mācībspēka Jāņa Jansona. Radio vēsturi sīki izpētījis un dažādas liecības rūpīgi vācis arī ilggadējais Latvijas Radio mūzikas redaktors, "Klasikas" kolēģis un arhivārs Oļģerts Šusts, kurš Latvijas Radio nostrādājis 68 gadus, tāpēc pie mikrofona tiks aicināts arī viņš.

Turpmāk uz tikšanos tiks lūgti daudzi kādreizējie un esošie Latvijas Radio darbinieki. Viņu vidū – arī tie, kuri Latvijas Radio aizvadījuši lielāko daļu sava radošā mūža. Viesu vidū būs gan skaņu režisors Jāzeps Kulbergs, kurš radiomājā ienāca kā mūzikas redaktors, gan skaņu režisors Valdis Krastiņš, pianiste Inta Villeruša, diriģents Centis Kriķis, muzikoloģes Daila Liepa un Dzidra Strautiņa. Lai saprastu, kā laika gaitā attīstījusies Mūzikas redakcija, tiks pamatīgi vētīts Latvijas Radio fonotēkas arhīvs, kurā rodami unikāli materiāli, kā arī sīki un smalki pētīti Latvijas Valsts arhīva rīcībā esošie materiāli.

Pēc galveno akcentu salikšanas senākā pagātnē, pietuvosimies mūsdienām. Klausītāji varēs uzzināt, kā un kāpēc pirms 20 gadiem tika dibināta "Klasika", kādas bijušas svarīgākās pārraides un neparastākie viesi. Būs iespējams ielūkoties arī "Klasikas" redakcijas ikdienā un uzzināt, kā top raidījumi, kādas iemaņas vajadzīgas īstam "klasiķim", kā rit darbs pie ierakstiem, kā "Klasika" devusies pasaulē un pasaules elpa ienākusi "Klasikā", kādi konkursi skanējuši radioviļņos un uz kādām sacensībām esam sūtījuši savus pārstāvjus. Visbeidzot, tiks atklāti arī "Klasikas" veidotāju vaļasprieki un neiztrūks arī smaids pašiem par sevi. Un kā nu bez kurioziem!

Cikla "Mode mainās. Klasika paliek" veidošanā iesaistījusies visa "Klasikas" komanda, bet atbildīgo producentes lomu uzņēmusies Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Pārraide "Mode mainās. Klasika paliek" ēterā būs svētdienās plkst. 9.30 (atkārtojums – ceturtdienās plkst. 18.30 un 03.30). Tūlīt pēc izskanēšanas tā būs pieejama "Klasikas" mājaslapas arhīvā šeit: klasika.lsm.lv/lv/lr/arhivs/.

Aicinām klausīties jauno raidījumu ciklu Latvijas Radio 3 – "Klasika" radio frekvencēs un internetā klasika.latvijasradio.lv/lv/lr3/.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro

Анкеты барышень равным образом юношей он-лайн, в течение телеграм канале @wanowes

AntoniaAnowl

Hi, kam dashur të di çmimin tuaj

MasonSax


Войтирегистрация