Daugavpils mūzikas vidusskolai 85

Miervaldis Brodovs, 03.11.2008., 10:21

1923.gadā Daugavpilī nodibināja Latgales Tautas konservatoriju, kurai pa šiem gadiem bija vairāki nosaukumi: Daugavpils Tautas konservatorija, Mūzikas koledža un šobrīd Mūzikas vidusskola.

Viens no pirmajiem kolektīviem ,kas tika izveidots jaunajā mācību iestādē bija koris, kura pirmais diriģents bija Pauls Krūmiņš, kas vēlākajos laikos bija arī šīs iestādes direktors. Pa šiem gadiem ar vidusskolas kori ir strādājuši daudzi izcili Latvijas kordiriģenti: Alfrēds Feils, Jūlijs Rozītis, Terēzija Broka, Irēna Baltābola u. c. .No 1995.gada skolas mācību kori vada Jevgēnijs Ustinskovs.Pa šiem gadiem koris ir bijis laureāts ne tikai dažādos konkursos Latvijā, bet arī guvis spilgtas uzvaras koru festivālos Baltkrievijā un Polijā. Lielās jubilejas priekšvakarā, kordiriģentu nodaļa rīko ieskaņas koncertu, kurā skanēs Daugavpils mūzikas vidusskolas pedagogu un bijušo absolventu sarakstīta kora un vokāla mūzika. Vidusskolas Jauktā kora un sieviešu kora sniegumā klausītāji dzirdēs tautas dziesmas, ko veidojuši izcili tautas mūzikas pazinēji -Jūlijs Rozītis, Alfrēds Feils, Staņislavs Broks ,Ēvalds Daugulis, Juris Vaivods, tiks izpildīta Jevgeņija Ustinskova un Renātes Stivriņas garīgā mūzika, Mārītes Dombrovskas un Irīnas Mihailovskas dvēseliska lirika, Andreja Zelča džeza kompozīcijas, Henrika Gaļicka kompozīcijas bērniem, ka arī šībrīža mūzikas vidusskolas direktora Aivara Broka kompozīcijas. Blakus augstminētajiem koriem koncertā uzstāsies mūzikas skolas bērnu koris ,kā arī kamerorķestra pavadījumā dzirdēsim Republikāniskā Jauno vokālistu konkursa laureātus Veru Taļerko un Sandi Ulpi. Jāpiebilst, ka vokālo meistarību abiem audzēkņiem māca izcilā Daugavpils pedagoģe Regīna Petkeviča.

Kora un vokālās mūzikas koncerts notiks ceturtdien,6.novembrī plkst.18.00 Daugavpils mūzikas vidusskolas koncertzālē. Ieeja brīva.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


Войтирегистрация