"Deep Forest" aprīlī uzstāsies Liepājā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā

Anete Mūrniece, 16.12.2015., 12:45

Aprīļa beigās Latvijā uzstāsies izcilā franču etnoelektronikas un pasaules mūzikas grupa "Deep Forest".

"Deep Forest"2011. gada nogalē grupa jau sniedza koncertu Ventspilī, pēc kura sekojošās sajūsminātās atsauksmes lika apsvērt nodomu iepriecināt skatītājus arī citās Latvijas pilsētās.

Tagad ar lepnumu varam paziņot, ka 21. aprīlī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāli, 22. aprīlī Vidzemes koncertzāli "Cēsis", 23. aprīlī Latgales vēstniecību "Gors" un 24. aprīlī Rīgas Kongresu namu piepildīs daudzkrāsains unikālo pasaules tautu skaņu sajaukums.

Muzikālo sniegumu nodrošinās komponists un multiinstrumentālists, "Deep Forest" līdzdibinātājs Ēriks Mukē, balss partijas dziedās senegāliešu mūziķis un solists Alūns Vadē, un to visu papildinās īpaši šai koncertsērijai sagatavotas videoinstalācijas.

Tikai viņam vien raksturīgais rokraksts, kas apvieno pasaules etniskās skaņas un mūsdienīgus ritmus, padara Ēriku Mukē par vienu no nedaudzajiem elektroniskās mūzikas pionieriem. Viņa augsti novērtētā daiļrade noteikusi etniski ambientās elektronikas novirzienu, vienlaikus paplašinot pasaules mūzikas jēdziena robežas. Pats mākslinieks uzsver: "Es daudz eksperimentēju ar atsevišķām skaņu, dziesmu un balsu daļām. Šī tehnika ir tikai "Deep Forest" raksturīgā skanējuma pamatā, tā sirds un dvēsele".

Elektronikas projekts "Deep Forest" radās 90. gadu sākumā, apvienojoties diviem talantīgiem komponistiem Ērikam Mukē un Mišelam Sančezam. 1992. gadā iznākušais debijas albums radās, eksperimentējot ar Centrālāfrikas dialektu un modernās mūzikas saplūdināšanu. Rezultātā pasaules mūzikas cienītāji ieguva kompozīciju "Sweet Lullaby" (pamatā Zālamana salu iedzīvotāju tradicionāla melodija), kas joprojām ir viens no etnoelektronikas izcilākajiem sacerējumiem un "Deep Forest" vizītkarte.

Nākamajā, 1995. gada albumā "Boheme", duets pievēršas tradicionālajām ungāru un čigānu melodijām gan to piezemētākajās, skumjākajās variācijās. Ungāru soliste Marta Sebestjena iedziedāja vairāku kompozīciju vokālās partijas. Zīmīgi, ka viens no pazīstamākajiem albuma hitiem tā arī saucas - Marta’s song. Par šo albumu "Deep Forest" saņem pirmo starptautisko atzinību – "Grammy" balvu. Zīmīgi, ka vēl pat līdz mūsdienām, izņemot tagad tik populāro duetu "Daft Punk", neviens cits franču mākslinieks to nav ieguvis.

1996.gadā iznākušais albums "Comparsa" tapis, iespaidojoties no spāniešu dziedājumiem un melodijām.
Šis pats gads iezīmīgs ar "Deep Forest" un Pītera Geibriela sadarbību, kuras rezultātā top vēl viens megahits – "While The Planet Earth Sleeps".

Divtūkstošo gadu vidū Mišels Sančezs nolemj pievērsties solokarjerai, un kopš tā laika "Deep Forest" ir Ērika Mukē viena paša radošā izpausme. Šajā laikā tapuši tādi albumi kā "Deep Brasil" (2008), "Deep India" (2013) un "Deep Africa" (2013). Patlaban Ēriks strādā pie jauna albuma materiāla un, iespējams, ka Latvijas koncerttūres laikā jau būs iespēja noklausīties kaut ko no tā.

Karjeras laikā izdoti vairāk nekā 10 miljoni "Deep Forest" albumu, iegūstot Zelta, Platīna vai pat Dubultplatīna statusu Lielbritānijā, ASV, Vācijā, Francijā, Austrālijā, Japānā un virknē citu valstu. "Deep Forest" sadarbojušies ar Pīteru Geibrielu, Džo Zavinilu, Neni Čeriju, Apollo 440 un daudziem izciliem dziedātājiem un mūziķiem.

Biļešu iepriekšpārdošana sākas 15. decembrī plkst. 10.00 www.bilesuparadize.lv un visās "Biļešu paradīzes" kasēs. To sākumcena €10.

Dziesma "Sweet Lullaby": www.youtube.com/watch?v=sICf0XtTokk.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация