Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvo Džakomo Pučīni operas "Vīlas" un "Džanni Skiki"

Irbe Treile, 11.05.2015., 11:53

8. maijā Latvijas Nacionālā operā notika Džakomo Pučīni operu "Vīlas" un "Džanni Skiki" pirmizrādes.

Komponista pirmā opera "Vīlas" Latvijā tiek iestudēta pirmo reizi, bet "Džanni Skiki" piedzīvos atjaunojumu.

"Vīlas"

Iestudējuma muzikālais vadītājs ir Modests Pitrens, diriģents Jānis Liepiņš, režisors Viesturs Kairišs, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe – Elīna Lutce. Operas "Vīlas" vizuālo tēlu veido scenogrāfs Reinis Dzudzilo un kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, "Džanni Skiki" atjaunojuma scenogrāfe un tērpu māksliniece ir Ieva Jurjāne.

"Džanni Skiki"

Operā "Vīlas" lomās iejutīsies Inga Kalna vai Evija Martinsone (Anna), amerikāņu tenors Eriks Fennels vai Raimonds Bramanis (Roberto), Samsons Izjumovs, zviedru baritons Kosma Ranuers vai Armands Siliņš (Annas tēvs Guljelmo). Savukārt "Džanni Skiki" titullomā būs Kosma Ranuers vai Armands Siliņš. Lomās – Inga Šļubovska vai Laura Perešivana, Andžella Goba, Staņislavs Ļeontjevs, Guntars Ruņģis, Kristīne Gailīte vai Jūlija Vasiļjeva, Rihards Mačanovskis, Romāns Poļisadovs, Rihards Millers, Laura Grecka, Juris Ādamsons, Kārlis Saržants, Viesturs Vītols.

"Vīlas"

Jaunais uzvedums būs iespēja vienā vakarā iepazīt Džakomo Pučīni agrīno un vēlīno daiļradi. "Vīlas" ir komponista pirmā opera un vienīgā, kurā līdzās viņam raksturīgajai melodrāmai parādās arī pārdabiskās pasaules tēli, savukārt komponista priekšpēdējais darbs "Džanni Skiki" ir vienīgā komiskā opera viņa daiļradē.

"Vīlas" Džakomo Pučīni 1883. gadā radīja viencēliena operu konkursam. Šis darbs stāsta par Annu un viņas līgavaini Robertu, kas dodas uz Maincu pēc tēvoča mantojuma, taču nonāk kurtizānes apskāvienos. Anna tikmēr nomirst un vēlāk kopā ar citiem pieviltu sieviešu gariem – vīlām – atriebjas neuzticīgajam līgavainim. "Vīlas" pasaulē iestudētas reti, bet Latvijā šis būs operas pirmiestudējums.

"Džanni Skiki" ir pēdējā un slavenākā no Džakomo Pučīni "Triptiha" daļām. Viestura Kairiša un Ievas Jurjānes iestudējumā "Džanni Skiki" LNO jau bija skatāms 2010. gada "Triptiha" uzvedumā. Iedvesma "Džanni Skiki" sižetam ņemta no Dantes "Dievišķās komēdijas". Astotajā elles lokā mūžīgo sodu izcieš krāpnieki, blēži un viltotāji, starp viņiem – arī Džanni Skiki, kurš sev par labu viltojis Buozo Donati testamentu.

Šī sezona Latvijas Nacionālajā operā norit Džakomo Pučīni zīmē. Tās kulminācija būs Rīgas Operas festivāls, kas šogad norit ar devīzi "Viva Puccini" un ir veltīts Džakomo Pučīni daiļradei. Festivāla ietvaros no 5. līdz 18. jūnijam Latvijas Nacionālā opera izrādīs sešu komponista operu iestudējumus, kā arī galā koncertu "Viva Puccini" ar starptautisku zvaigžņu piedalīšanos.

Nākamās operu "Vīlas. Džanni Skiki" izrādes Rīgas Operas festivāla ietvaros, 11. un 18. jūnijā.

Latvijas Nacionālās operas galvenie patroni ir "Lattelecom" un "Latvijas Gāze".

Biļetes – LNO un "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv/events/perf/8240.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация