Džeza ābece Silvesteri Orkesteri izpildījumā

Liepājas simfoniskais orķestris, 25.08.2010., 06:52

28.augustā plkst.19:00 viesnīcas Promenade Hotel Hika zālē Liepājas simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz atraktīvo džezmeņu Silvesteri Orkesteri ansambļa koncertu.

Programmā Jazz ABC skanēs stilistiski dažāda mūzika, sākot no džeza pirmsākumiem līdz mūsdienām, no džeza mūzikas standartiem līdz oriģinālmūzikai. Mūziķi izpildīs Dizzija Žilespī, Mailsa Deivisa, Čarlija Parkera, kā arī savus skaņdarbus.

Silvesteri Orkesteri - džeza kvintets ar oriģinālu muzikālo un filozofisko rokrakstu. Tā kodolu nemainīgi kopš 2003. gada veido idejas autori Renārs Lācis (saksofoni), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta, kompozīcija) un Ritvars Garoza (taustiņistrumenti, kompozīcija). Toms Poišs (basģitāra un kontrabass) un Andris Buiķis (sitaminstrumenti) sastāvam pievienojās vēlāk. Šobrīd kvinteta darbības prioritāte pāraugusi profesionāli augstvērtīgas oriģinālmūzikas radīšanā. To komponē un aranžē paši ansambļa dalībnieki, tādējādi veidojot Silvesteri Orkesteri par muzikāli eksperimentālu telpu un unikālu ideju laboratoriju.

Otrs būtiskākais kvinteta darbības aspekts ir džeza mūzikas popularizēšana Latvijā. Ir izveidota Valsts akreditēta ritmiskās mūzikas apmācības sistēma. Bez tam kvintets regulāri viesojas Latvijas mūzikas vidusskolās, kultūras namos, u.c. Rīgā šādu muzikālo tikšanos mājvieta sākotnēji bija klubs Līze, vēlāk Hamlets un nu jau vairākus gadus vasarā tiek rīkotas koncertu sērijas skvērā pie Mazās Ģildes. Kvintets ir biežs viesis Latvijas Valsts prezidenta rīkotajos pasākumos.

Silvesteri Orkesteri mūziķi savu profesionālo meistarību papildinājuši ārzemēs gan studijās, gan skatuves pieredzē kopā ar izcilām džeza un populārās mūzikas personībām. Taču pamazām arī kā kolektīvs Silvesteri Orkesteri veido internacionālu pieredzes apmaiņu, sadarbojoties ar pasaules džeza mūziķiem gan festivālā Rīgas Ritmi, gan Saulkrasti Jazz, gan citos muzikālos projektos. Kā muzikāli žanrisks izaicinājums veidojas sadarbība arī ar pašmāju mūziķu kolektīviem, piemēram, pērn festivāla Saxophonia ietvaros klausītājiem tika piedāvāta īpaša oriģinālmūzikas programma, ko Kārlis Vanags un Ritvars Garoza radīja atskaņošanai kopā ar Normunda Šnē vadīto kamerorķestri Sinfonietta Rīga.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация