Edvarda Grīga mūzikas vakars Latvijas Nacionālajā operā

Reinis Druvietis, 26.11.2010., 10:29

Norvēģijas Karalistes vēstniecība aicina uz koncertu "Norvēģu kamermūzikas vakars – Edvards Grīgs", kas notiks 2010. gada 6. decembrī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.

Koncertā, kas veltīts dižā ziemeļu skaņraža mūzikai, piedalīsies uzlecošā operas zvaigzne Dana Bramane, komponists un pianists Pēteris Plakidis, čellists Ivars Bezprozvanovs, vijolnieks Leonards Antoņevičs un virtuozā pianiste, Yamaha 9. Starptautiskā koncertmeistaru konkursa Birmingemā uzvarētāja Agnese Egliņa.

Operas Beletāžas zāles īpašajā salona stila atmosfērā klausītājiem būs iespēja izbaudīt gan Edvarda Grīga radītas dziesmas, gan skaņdarbus instrumentāliem duetiem un trio. Koncertā skanēs Sonāte čellam un klavierēm a-moll (op. 36), kuru komponists veltījis savam brālim Janam, kā arī populārā Sonāte vijolei un klavierēm Nr. 3 c-moll (op. 45), kas bijusi arī pašam autoram viena no mīļākajām kompozīcijām.

Uzlecošā operas zvaigzne Dana Bramane, 2009.gada BBC konkursa Cardiff Singer of the World fināliste, koncertā priecēs ar četrām dziesmām no cikla Zvejniece (op.21) ar Bjernsteina Bjernsona dzeju, kā arī atskaņos klausītāju iemīļoto Solveigas dziesmu no mūzikas H.Ibsena lugai "Pērs Gints" (op.23 Nr. 26), kuras apguvē dziedātāja papildinājusies pie vokālajiem pedagogiem Norvēģijā.

Īpašs pārsteigums būs Andante con moto pirmatskaņojums Latvijā no meistara nepabeigtā klavieru trio c-moll. 1878.gada 10.septembrī Grīgs savam dāņu draugam par klavieru trio rakstīja "Tagad es gribu sākt jaunu kamermūzikas skaņdarbu. Es domāju, tādā veidā es sevi no jauna atradīšu". Nepabeigtais opuss plašākai sabiedrībai ilgu laiku bija noslēpums, jo netika publicēts teju simts gadus, līdz 1978.gadā to iekļāva 9. Grīga kopoto darbu sējumā.

Koncertu rīko SIA RainProject sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību.

Biļetes Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Hello. And Bye.

XRumerTest

Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr


Войтирегистрация