Ekspromta kolektīva "Bērnu Rīts" performance

Elīna Cire, 11.05.2009., 20:36

13. maijā plkst. 19.30 Peldošās darbnīcas telpās klausītājus gaidīs skaņu ekspromta grupas "Bērnu Rīts" performance. Ieeja bez maksas.

No dažnedažādiem objektiem un instrumentiem tiek izvilinātas tik smalkas skaņas, ka ar neapbruņotu ausi tās būtu neiespējami sadzirdēt, tāpēc priekšnesuma laikā tās ar speciāliem mikrofoniem tiek daudzkārt pastiprinātas...

"Bērnu Rīts" ir skaņu ekspromta kolektīvs, kurš iedvesmojies no tādiem virzieniem kā konkrētā mūzika, skaņas objektu māksla, akusmātika un meža folklora. "Bērnu Rīts" apzināti izvairās no muzicēšanas tehnikas izkopšanas, dodot priekšroku arhaiskās kolektīvās improvizācijas (ekspromta) izpausmei. Uzmanība tiek veltīta klausīšanās tehnikai, kuru visprecīzāk apzīmē Pjera Šēfera [Pierre Schaefer]"oreille primitive", jeb pirmatnējā ieklausīšanās māka, kas mūsdienās, pārvarot pilsētu "svēto troksni", tiek atklāta no jauna un pārvēršas par mākslu. Skaņa darbojas kā komunikācijas un vides apgūšanas līdzeklis un vienlaikus tiek vizualizēta, rosinot apkārtējos saskarsmei ar "sharawadji" – spontāno izpratni (jeb uzbūves skaistuma izjūtu) nesakārtotās struktūrās.

"Bērnu Rīts" piedalījies festivālā "Skaņu Mežs", organizējis dažādas skaņu meistarklases Latvijā un Igaunijā, kā arī regulāri sadarbojas ar mākslas projektu "Noass" un citiem starpdisciplināriem kultūras projektiem. Performancē piedalīsies Maksims Šenteļevs, Didzis Jaudzems, Ivars Šmits, Līva Zilgalve un Zane Kanberga.

Performances apmeklētāji varēs paviesoties arī "Peldošās darbnīcas" kambīzē iekārtotajā "Bufetē", kurā iespējams baudīt aizgājušo laiku šarmu un Rīgai neraksturīgu ēdienkarti.

Skaņu arhitektu apvienības "Bērnu Rīts" performance notiks Kristīnes Alksnes personālizstādes Roaming Around II ietvaros. Mākslinieces biogrāfijā kārtojas daudzas starptautiskas izstādes (Itālijā, Grieķijā, Vācijā, Čehijā, Horvātijā, ASV). Savos darbos (fotokolāžās, site-specific, instalācijās un video) K. Alksne savieno dažādas dabas realitātes, pārceļot motīvus no vienas vides uz citu, mainot nozīmes un spēlējoties ar uztveres iespējām, kas paveras, jūtīgi izceļot un savienojot šķietami nesaistītus elementus. Izstādē Roaming Around II K. Alksne sadarbojas ar pazīstamo itāļu eksperimentālās mūzikas mākslinieku Džuzepi Jelzi (Giuseppe Ielasi), kurš Rīgā gatavo skaņu celiņu izstādes darbam Terrains Vagues.

Izstāde no 13. līdz 31. maijam skatāma projektu telpā "Ēdnīca", Andrejostas ielā 4, Andrejsalā.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


Войтирегистрация