Dzintaru koncertzālē uzstāsies pasaulslavenā fadu dīva Žoana Amendoeira

Rinta Bružēvica, 30.04.2015., 07:18

Rīgas festivāla ietvaros 13. jūnijā Dzintaru koncertzālē sniegs koncertu fadu dīva Žoana Amendoeira (Joana Amendoeira), kura uzstāsies kopā ar savu brāli Pedro Amendoeiru - vienu no labākajiem fadu ģitāristiem Portugālē, Bruno Torresu da Fonseku (klasiskā ģitāra) un Antonio Kvinčino (kontrabass).

Fadu dīva Žoana AmendoeiraŽoana Amendoeira ir viena no izcilākajām un pasaulē zināmākajām jaunās paaudzes fadu dziedātājām. Respektējot fadu tradīcijas, Žoana tam piešķir savas personības valdzinājumu – jauneklīgu aizrautību un svelmainu kaisli.

Fadu nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda 'fatum', kas tulkojumā nozīmē – liktenis. Fadu – tas ir ievainotas dvēseles stāvoklis: nepiepildīti sapņi, ilgas pēc zaudētās dzimtenes, sāpes par nelaimīgu mīlestību.

Fadu mūzika dzimusi Portugālē, un tās saknes meklējamas laikos, kad portugāļu jūrasbraucēji, okeāna krastā atstādami sievas, bērnus un mīļotās, devās pretī nezināmajam. Mūsdienās fadu mūzika ir pazīstama visā pasaulē kā Portugāles vizītkarte un iekļauta UNESCO pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Žoana Amendoeira dzimusi Santarēmā 1982. gadā, un jau trīspadsmit gadu vecumā uzvarējusi konkursā "Grande Noite do Fado do Porto" (1995). Šie panākumi viņai vēra durvis uz pasaules slavu: kopš 1998. gada Žoana koncertējusi visos kontinentos, kāpjot uz lielām un mazām skatuvēm, viesojoties arī prestižākajās koncertzālēs – tostarp Amsterdamas "Concertgebouw" un Londonas Karaliskajā operā.

Šobrīd dziedātājas radošajā kontā ir jau astoņi albumi, kas izpelnījušies gan fadu zinātāju, gan mūzikas kritiķu un klausītāju uzslavas, tāpat viņa paguvusi plūkt laurus daudzos festivālos un konkursos.

Rīgas festivāla organizators – VSIA "Latvijas Koncerti".

Koncerts notiek sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi un Dzintaru koncertzāli.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.





назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab


Войтирегистрация