Festivālā "Fonofest" grupa "Anathema"

Jānis Sildniks, 02.03.2009., 13:50

Pēc simtiem nospēlētiem koncertiem vairāk kā 30 valstīs, beidzot ir pienācis laiks, kad Anathema uzstāsies arī Latvijā

Tas būs vasaras sporta un mūzikas festivālā "Fonofest", kas 3. un 4.jūlijā jau piekto reizi norisināsies Cēsu rajona "Uplandos". "Anathema"

Festivālu papildinās arī viena no pašmāju zināmākajām roka apvienībām - Dzelzs Vilks. Kopumā uz abām "Fonofest" skatuvēm uzstāsies vairāk kā 20 ārzemju un pašmāju grupas, kuras tiks izziņotas tuvākajā laikā.

"Anathema" ir Anglijas roka/metāla skatuves priekšplānā jau daudzus gadus. Tā, kopā ar "Paradise Lost" un "My Dying Bride", palīdzēja veidot un attīstīt tādu mūzikas žanru kā doom metal.

"Anathema" tika izveidota 1990.gadā. 1991. gadā grupa parakstīja četru albumu līgumu ar "Peaceville Records" un nākamajā gadā jau devās tūrē kopā ar "Cannibal Corpse".

1995.gadā notika nozīmīgas pārmaiņas - grupu pameta tās vokālists Darren White, kura vietu ieņēma ģitārists un, viens no trim grupā spēlējošajiem brāļiem - Vincent Cavanagh. Tas bija solis, kas "Anathema" radīto mūziku padarīja atmosfēriskāku, attālinot to no doom metal stila. Mūzikas stila maiņu var novērot 1996. gadā izdotajā albumā "Eternity", kurš krietni atšķīrās no iepriekš izdotajiem.

1999.gadā tika izdots albums ar nosaukumu "Judgement", iezīmējot Anathema pilnīgu aiziešanu no doom metal žanra, tā vietā koncentrējoties uz lēnāku, daudz eksperimentālāku mūziku. Jaunais skanējums nereti tiek salīdzināts ar "Pink Floyd", "Jeff Buckley" un "Radiohead". Šajā gadā grupu pameta tās taustiņinstrumentālists Martin "Anathema"Powell, viņa vietā stājoties grupas "Cradle of Filth" sintezatoristam - Les Smith. Īsu brīdi pēc albuma ‘’A Fine Day To Exit’’ iznākšanas, grupu atstāja tās basģitārists Dave Pybus, kurš ironiskā kārtā piebiedrojās "Cradle of Filth". Viņa vietu ieņēma Jamie Cavanagh.

2006.gadā Anathema palika bez ierakstu kompānijas, kad Sony Bmg pārpirka tā brīža grupas mājvietu - "Music For Nations", bet, neskatoties uz to, "Anathema" publicēja dziesmas savā interneta mājaslapā un devās plašā Anglijas tūrē kopā ar "Him".

Sadarbībā ar ‘’ Kscope’’ leiblu, 2008.gada augustā Anathema izdeva savu līdz šim pēdējo albumu -  "Hindsight".
 


2 коментария Комментирование доступно всем.
liizhj, 02.03.2009. 16:11:47
Рейтинг комментария: 2.901

you're kidding O_o

Kaut kas, 02.03.2009. 20:54:35 (ip:81.198.30.90)
Рейтинг комментария: 0.009

Johaidī, aš neticās!!! O_o

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация