XIV Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla programmā Mari Fukumoto

Anna Paula Pujēna, 11.09.2015., 11:46

Nākamajā piektdienā, 18. septembrī, ar atklāšanas koncertu, kurā piedalīsies ērģelniece Mari Fukumoto no Japānas, sāksies XIV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls. Festivāls turpināsies ar vēl sešiem koncertiem Liepājā un Kuldīgā.

Mari Fukumoto18. septembra vakarā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē izskanēs festivāla atklāšanas koncerts, kurā piedalīsies jaunā ērģelniece no Japānas – Mari Fukumoto. Viņa ir dzimusi Tokijā, ar izcilību absolvējusi Tokijas Mākslas universitāti un senās mūzikas studijas Hamburgā, Vācijā. Mūziķe ieguvusi daudzas uzvaras un godalgas prestižos ērģelnieku konkursos. Liepājas koncertam Mari Fukumoto izvēlējusies ērģelēm tik ļoti piemēroto vācu baroka un romantisma laika mūziku – Johannesa Brāmsa, Johana Sebastiana Baha, Fēliksa Mendelsona un citu autoru darbus.

20. septembrī Sv.Trīsvienības katedrāli piepildīs Svētās Cecīlījas Svinīgā mesa, kuru francūzis Šarls Guno komponējis 1855. gadā trim solistiem, jauktajam korim, ērģelēm un orķestrim. Liepājā orķestra gan nebūs, taču pārējos mesas izpildītājus pārstāvēs Vids Pinkēvičs (ērģeles), Viļņas Universitātes jauktais koris "Pro musica" (diriģente Rasa Gelgotiene), Gunta Gelgote (soprāns), Viesturs Jansons (tenors) un Nerijs Masevičs (bass).

22. septembra pēcpusdiena būs veltīta mazajiem festivāla apmeklētājiem, kad notiks koncertuzveduma "Kurš lielāks, kurš varenāks..?" pirmatskaņojums. Mūzikas autors Pēteris Plakidis un libreta autors Pēteris Trups ir sagatavojuši krāsainu piedzīvojumu mazajiem par kāpuriņu un viņa lielajiem pāridarītājiem. Koncerta muzikālo pavadījumu nodrošinās Jānis Pelše (ērģeles) un Dzintars Beitāns (vijole), savukārt vizuālo – Liepājas ceļojošais leļļu teātris "Maska".

23. septembrī koncertā "Ērģeles divatā" uzstāsies ērģeļnieki Ilze un Aigars Reiņi, izpildot pasaules un latviešu ērģeļmūzikas klasiku, kā arī mūsdienu mūziku, tai skaitā – jaunā komponista Jēkaba Jančevska pirmatskaņojumu.

Nākamā diena, 24. septembris, būs atvēlēta koncertiem Kuldīgā, kur Sv.Annas baznīcā pulksten 13 notiks jau Liepājā izskanējušais koncertuzvedums bērniem "Kurš lielāks, kurš varenāks..?", bet vakarā Sv.Katrīnas baznīcā kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja dzirdēt arī koncertprogrammu "Ērģeles divatā".

XIV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls noslēgsies 25. septembrī Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē ar koncertu "Lāsojiet, debesis!". Tajā piedalīsies plaši pazīstamā ērģelniece Kristīne Adamaite, Jolanta Strikaite (soprāns) un Artis Sīmanis (alta saksofons), izpildot Johana Sebastiana Baha darbus, kas programmā mijas ar latviešu Jura Karlsona, Jāņa Lūsēna un Kārļa Lāča jaunākajām kompozīcijām.
Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls ik gadu priecē liepājniekus un pilsētas viesus ar brīnišķīgu mūziku Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē. Pašvaldība sadarbībā ar pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu to iedibināja 2002. gadā ar mērķi pievērst uzmanību pilsētas lepnumam Sv.Trīsvienības katedrāles vēsturiskajām baroka ērģelēm, kurām ir 131 reģistrs, 4 manuāļi un vairāk nekā 7000 stabuļu. Sākotnēji, 1758. gadā, tika izgatavotas 36 reģistru ērģeles ar zvanu spēli, taču drīz pēc tam tika pasūtītas jaunas ērģeles, un 1774. gada 18. jūnijā Trīsvienības kases grāmatās atrodams ieraksts par 1600 florīnu izmaksu vienam no tā laika labākajiem ērģeļu būvētājiem Henriham Andreasam Konciusam. 1885. gadā ērģeles tika papildinātas līdz 131 reģistram un kopš 1912. gada tās ir pasaulē lielākās vēsturiskās mehāniskās ērģeles, kuras saglabājušās savā sākotnējā izskatā un nav pārbūvētas.

Gadu laikā Ērģeļmūzikas festivāls ir attīstījies un mainījies – jau trešo gadu to rīko organizācija "Via Cultura" un tā norises vieta vairs nav tikai Liepājā, bet arī citās Kurzemes pilsētās un novados.

Šā gada Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls, pēc kārtas jau četrpadsmitais, notiks no 18.-25. septembrim ar koncertiem Liepājā un Kuldīgā.

Festivāla ieskaņā jau 3. un 8. septembrī tika atklātas divas izstādes – fotoizstāde "Fotomirkļi" kafejnīcā "Darbnīca" un bērnu zīmējumu izstāde bibliotēkā "Vecliepājas rūķis". Abas izstādes būs apskatāmas līdz pat 30. septembrim.

Biļetes uz festivāla koncertiem jau šobrīd iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides.

XIV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Koncertiem, festivālu atbalsta Valsts Kulūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pilsētas dome un Kuldīgas novada pašvaldība. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация