Festivāla "Skaņu mežs" pirmā daļa

Renāte Auziņa, 11.05.2009., 20:23

Ar izmeklētu mūziķu dalību 15. un 16.maijā, Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3, noritēs ikgadējā starptautiskā mūzikas festivāla "Skaņu mežs" pirmā daļa.

Būs dzirdamas gan atzītas ārzemju eksperimentālās mūzikas grupas, gan spilgti vietējie muzikālās jaunrades pārstāvji. Vairākiem koncertiem būs spilgts video pavadījums. Biļetes pie ieejas maksās 7.99 latus uz vienu dienu, iepriekšpārdošanā Biļešu servisa tirdzniecības vietās – 9.98 latus par abām dienām.

Festivālu ievadīs Rolanda Kronlaka kompozīcija klarnetei, Voldemāra Johansona darbs perkusijām un elektronikai, jauno mūziķu Platona Buravicka un Candycoveredclown un Kaspara Groševa elektroakustiskās kompozīcija"Mi Ami"s un improvizācijas. Avangarda cienītājiem vakara nagla iespējams būs Ziemeļāfrikas ebreju muzikālās tradīcijās augušā franču kulta vokālista un instrumentālista "Gedalijas Tazartes" priekšnesums, kas arī plašākā Eiropas kontekstā ir rets notikums. Turpretim pie vakara populārākajiem viesiem neapšaubāmi pieskaitāms islandiešu laikmetīgās, eksperimentālās un ambientās mūzikas komponista Johana Johansona un grupas "Múm" čellistes Hilduras Gudnadotiras duets. Johansona salti melanholiskā, lēni plūstošā un rēgaini melodiskā mūzika ir reizē valdzinoša un veldzējoša. Skaņas un attēla prasmīga sintēze būs baudāma pazīstamā elektronikas ritmu meistara Vladislava Dileja un izcilā videomākslinieka Lillevan festivālam īpaši veidotajā darbā KinoVida, kurā Eiropas kino vēsture saplūdīs ar laikmetīgo elektronisko mūziku.

16.maijā skanēs populārās mūzikas programma. To aizsāks Krāslavas multiinstrumentālā džezfolka apvienība "Oroboro", kurā, citu starpā, spēlē Latvijas hiphop leģendas S`T`A dibinātājs Žaks Bernarts (elektriskā ģitāra), kā arī rasta mc Mr.Zivi (sitaminstrumenti). Vakara turpinājumā uzstāsies Ņujorkas grupa "Extra Life", kas ir izpelnījusies kritiķu apbrīnu kā viena no oriģinālākajām un tehniski prasmīgākajām jaunajām avangarda grupām. "Extra life" kombinē "Trauma Moralis"viduslaiku vokālo mūziku, agresīvu matemātisko roku, tumšu romantisku popu ar laikmetīgo kompozīciju. Citi prominenti vakara viesi - grupa "AU", pārkāpj robežu starp augsto/zemo mākslu, mūsdienu klasisko mūziku un amerikāņu popmūziku, sajaucot to neatvairāmā vokāli instrumentālā mūzikā. Pēc viņiem būs klausāma leģendārās ierakstu izdevniecības "Warp Records" viens no daudzsološajiem jaunatradumiem – austrāliešu grupa "Pivot", kā arī Sanfrancisko afropanka grupa "Mi Ami", kas iezīmē jaunas deju mūzikas nākšanu. Šai pašā vakarā Rīgas izdevniecība "Tornis" prezentēs savas šībrīža aktuālās grupas "Bērnības milicija" un "Mazie smirdīgie kociņi", bet grupa "Satellites LV" – savu jaunāko albumu "Bezvadu". Vakaru noslēgs grindcore huligāni "Trauma moralis" un festivāls turpināsies 22. un 23.maijā Anglikāņu baznīcā.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация