7. Baha kamermūzikas festivālu noslēgs franču čelliste Anna Gastinela

Gunta Mestere, 29.03.2007., 09:55

4. aprīlī pulksten 19.00 ar koncertu Vēstures un Kuģniecības muzejā noslēgsies teju trīs mēnešus ilgušais 7. Baha kamermūzikas festivāls, kas priecēja klasiskās mūzikas cienītājus ar daudzveidīgu programmu un izcilu Eiropas solistu piedalīšanos, padarot katru koncertu par atsevišķu piedzīvojumu.

Anna GastinelaFestivāla noslēguma koncerts reizē ir arī plašā franču kultūras festivāla “Francijas pavasaris” daļa, tādēļ koncerta soliste čelliste Anna Gastinela ir viešņa no Francijas.


Annas Gastinelas mūziķes talants ir valdzinājis klausītājus kopš laika, kad māksliniecei bija tikai 10 gadu. Kopš četru gadu vecuma viņa mācījusies čella un obojas spēli, kā arī klavierspēli. Nopietnāku skolu, kas noslīpēja jaunās čellistes interpretācijas prsmes, Gastinela ieguvusi Parīzes Konservatorijā, skolojoties pie tādām čella spēles leģendām kā Jo Jo Ma, Janošs Starkels un Pols Torteljē. 1997. gadā kā Francijas Instrumentu fonda apbalvojumu Anna Gastinela spēlēja slaveno Mateo Gofrijēra instrumentu, kas piederējis Pablo Kasalam, šobrīd viņas instruments ir 1690. gada Testores čells. Paralēli aktīvai solo karjerai, kas likusi māksliniecei viesoties lielākajās Eiropas koncertzālēs un Japānā, Anna Gastinela strādā par čella spēles pasniedzēju Parīzes Konservatorijā un organizē kamermūzikas festivālu dzimtajā Lionā. Būdama vairāku prestižu konkursu uzvarētāja un starptautisku balvu, tostarp divkārtēja FNAC balvas ieguvēja, Anna Gastinela ir gan meistarīga senās mūzikas interprete, gan aizrautīga jaunās, laikmetīgās mūzikas popularizētāja, tāpēc viņas repertuārā ir gan Johana Sebastiana Baha darbi, gan franču laikmetīgā mūzikas, kas izskanēs arī Rīgas koncertā.


Annas Gastinelas koncerts būs spilgts Baha mūzikas festivāla noslēgums, kas savienos šo ziemas festivālu ar šāgada pavasara lielāko kultūras notikumu Latvijā – “Francijas pavasari”.

Uz tikšanos 8. Baha kamermūzikas festivālā 2008. gadā!


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
porn videos

Ulrike

Hello from Kiddishop.

Perrymiz

Ողջույն, ես ուզում էի իմանալ ձեր գինը.

Robertunsab


Войтирегистрация