Francijas džeza dienas

Katrīna Krēziņa, 18.03.2007., 08:00

Valsts vizītes Francijā 2005. gada novembrī, kas notika Latvijas festivāla Francijā "Pārsteidzošā Latvija" ietvaros, Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga un Francijas Republikas prezidents Žaks Širaks kā atbildes pasākumu turpmākai Latvijas un Francijas sadarbības veicināšanai pieteica Francijas festivālu Latvijā Francijas pavasaris Latvijā 2007, kuram jānotiek astronomiskā pavasara laikā no 21. marta līdz 21. jūnijam.

Festivālā plānota plaša kultūras un ekonomiskā programma, kuras norises ģeogrāfija aptvers Rīgu un Latvijas pilsētas: Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Skrunda, Talsi, Valmiera, Valka, Ventspils u.c.

Mūsdienu Mūzikas Centrs Francijas pavasara ietvaros 26. un 27. aprīlī piedāvā Francijas džeza dienas.

26.aprīlī LU Lielajā Aulā 19.00 "Magic Malik Oorchestra"

Tā ir piecu cilvēku grupa, kuras izveidotājs ir franču komponists, dziedātājs un flautists Malik Mezzadri, viņš dzimis Āfrikā, bet 18 gadu vecumā devies uz Franciju, lai uzsāktu klasiskās flautas studijas Marseļas Mūzikas Akadēmijā. Magic Malik Orchestra skanējums sastāv no dažādiem pasaules kultūru ritmiem, pilsētu ritmiem ,džeza improvizācijām un neļaujas dažādām kultūras, žanru un jūtu robežām.

Malik Mezzadri –flauta, balss, Sarah Murcia- bass, Or Solomon – taustiņinstrumenti , Maxime Zampieri- bungas, Denis Guivarch- saksofons.

27.aprīlī LU Lielajā Aula 19.00 uzstāsies "Grand Six un Cecile Verny"

Piektdienas vakara koncertā uzstāsies divas grupas- četru puišu apvienība no Bordo Grand Six un jau Latvijā zināmā franču dīva Cecile Verny.

Grand Six izveidojies 1999. gadā Bordo, Francijā. Kā viņi paši saka, „dažāda dzīves stila mūziķi satikās, lai radītu un atskaņotu mūziku, kuru viņi nepārtraukti dzirdēja skanam savās galvās, bet nekur citur”.Lai arī instrumentu salikums grupā izveidojies nejauši, grupas dalībnieki toties apvienojušies radošai darbībai ļoti pārdomāti, uzsverot katrs savu individualitāti un meistarību. Manāmas ietekmes no Duke Ellington, Gil Evans, Tom Waits mūzikas.Viņu radītā mūzika, bez kompromisiem, ir inovatīva, unikāla. Robežas, kur beidzas un kur sākas džezs, nav nosakāmas. Tas nav džezs tā klasiskajā izpratnē.

Cecile Verny dzimusi Ziloņkaula kratstā, Eiropā pamanīta ar 2005. gadā iznākušo kompaktdisku „European Songbook”, tādejādi iekļūstot Vācijas džeza topos un ar jauno koncertturneju „The Bitter and the Sweet”, kurā muzicē kopā ar savu kvartetu. Cecile Verny mūzika ir reizē klasiska un eksotiska, tā ietver svinga, blūza, šansonu, arī āfrikāņu tradīciju elementus, kuriem ritmisku pulsāciju dod profesionālu mūziķu kvarteta saspēle. Cecile Verny mūzika apvieno pretmetus – izsmalcinātību un vienkāršību, melanholiju un dzirkstošu enerģiju, Āfrikas un Eiropas mūzikas tradīcijas. Vismaz viena džeza dziedātāja nekopē Ella Fitzgerald un Billie Holiday!

Cecile Verny – balss, Viktors Ritovs - klavieres, Gints Pabērzs - saksofons, Andris Grunte - bass, Kaspars Grigalis - sitaminstrumenti.

Biļetes nopērkamas Biļešu serviss kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv 
Biļešu cenas no 7 līdz 15 Ls

Studentiem, skolēniem un pensionāriem, uzrādot apliecību, Kongresu Nama Biļešu Serviss kasē biļešu cena 5 Ls!

Sīkāka informācija par koncertiem sameklējama
www.rigasritmi.lv  un www.francijaspavasaris.lv


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Excuse, that I can not participate now in discussion - it is very occupied. I will be released - I will necessarily express the opinion on this question. mindfulness mmfporn.com/tags/gym-workout/ @456FgDDY8

EugeneBig

Микрозаймы за один день: экспресс-финансирование подбор микрозаймов онлайн <a href=oformit-mikrozajm-onlajn.ru>oformit-mikrozajm-onlajn.ru</a> .

zaym_nvmr

Тема не простая но и не сложная Niladwyn@gmail.com 000*** ru.hc.lv

TNOXgweYOk


Войтирегистрация