"Frank Zappa project" pirmais koncerts Liepājā

Raimonds Dobelis, 02.02.2009., 18:20

"Frank Zappa project" ir instrumentāls projekts, kas spēlē ekscentriskā Amerikāņu komponista Frenka Zappas (1940-1993) kompozīcijas.

"Ideja realizēt šo projektu radās, kad studēju Zappas kompozīcijas uz sava bezladu basa. Mani fascinēja viņa kompozīciju uzbūve, kā arī dziesmu melodijas, kuras ir ļoti savdabīgas - avangardiskas. Kādu dienu dzima ideja savākt sastāvu un uzspēlēt pāris no Zappas kompozīcijām, noaranžējot dziesmas pēc saviem ieskatiem, tā arī veiksmīgi dzima šis projekts."- Raimon ds Dobelis: "Sastāvā pieaicināju savas grupas - "The Briefing" mūziķus – Kristīnu Dobeli, Sandi Volkovu un Uldi Meļķi. Zappas kompozīcijas grūti iedomājamas bez pūšaminstrumentu līdzdalības, tāpēc projektā savu dalību ņem arī divas Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola studentes – Elīnu Ernstoni (trompete) un Ievu Vītoliņu (oboja)."

Frenka Zappas daiļrade ir ārkārtīgi plaša, sākot no klasiskā roka un beidzot ar moderno klasisko mūziku. Man visvairāk interesē 60. gadu beigu un 70. gadu pirmās puses Zappas periods, kad Zappa pievērsās vairāk džezam, tāpēc repertuārā tiek spēlēts gandrīz visas no 1969. gada albuma "Hot Rats" kompozīcijām. Šo albumu daži kritiķi dēvē par labāko džezroka albumu. Instrumentālās kompozīcijas tiek ņemtas arī no sekojošiem albumiem: "We're only in it for the money" (1968), "Chunga's Revenge" (1970), "The Grand Wazzoo" (1972).

Realizēt šādu ieceri ir uzdrīkstēšanās, jo šī komponista skaņdarbi ir sarežģīti, tomēr arī turpmāk ir iecerēts apgūt un turpināt aranžēt šī lieliskā komponista darbus džezroka manierē.

Šāda veida projekts, kurā tiek spēlētas Frenka Zappas kompozīcijas, Latvijā tiek realizēts pirmo reizi. Pirmais koncerts tiks sniegts 5. februārī, klubā "Fontaine Palace".


1 коментарий Комментирование доступно всем.
jānis, 03.02.2009. 07:53:17
Рейтинг комментария: 2.81

Joptvai, visu cieņu par uzdrīkstēšanos!

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


Войтирегистрация