Viena no interesantākajām Krievijas rokgrupām "Hot Zex" uzstāsies klubā "Depo"

Guntis Vanags, 24.04.2006., 18:46

27. aprīlī klubā "Depo" kopā ar perspektīvāko Latvijas roka eksporta preci - grupu "Tribes of the City" uzstāsies viena no interesantākajām Krievijas rokgrupām "Hot Zex".

Hot ZexGrupu tālajā 1992. gadā nodibina trīs klasesbiedri, kuri aizrāvušies ar grupu "Sonic Youth", "Joy Division" un "Einsturzende Neubauten" mūziku. 1995. gadā dienas gaismu ierauga grupas pirmais albums "Sugarbabies", bet 1997. gadā - albums "Velvety/ Dual", tomēr starptautisku atpazīstamību un atzinību grupa iegūst pēc 2001. gadā izdotā albuma "Album (7 lovesongs and a track about the daily routine of an airport)". 2000. gada oktobrī dziesma "She Could Make Things Perfect" kļūst par vācu izdevniecības "Bouncing Corporation" mēneša mp3. Japānā izdotajā starptautiskā mūzikas izlasē "Seven Winters" tiek iekļauta grupas dziesma "Skylab Sounds", kuru, piemēram, "Daniel Sostrem", "Clairecords", ASV boss nodēvē par “fantastic dream pop”. "Album" saņem jūsmīgas recenzijas no visas pasaules, piemēram, angļu žurnāls "Ef zene" to nodēvē par vienu no visu laiku labākajiem Indie albumiem, bet kāda ASV radiostacijas Indie gada topā tas tiek nosaukts kā 9. labākais. Dziesma "Feel The Light" tiek iekļauta MTV Krievija rotācijā. 2003. gadā "Album" pārizdod Japānas izdevniecība "Chelsea Girl Records".
 
2005. gadā "Hot Zex" uzstājas Nīderlandē nozīmīgajā festivālā "Eurosonic", kļūstot par pirmo Krievijas grupu, kas šeit spēlējusi. Festivālā uzstājas arī tādas zvaigznes kā "The Go! Team", "Hal", "Kaiser Chiefs". "Hot Zex" uzstāšanās tiek translēta Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā. Vēlāk grupa uzstājas arī vienā no lielākajiem Vācijas festivāliem "Popkomm".

Grupas dziesma "Outside" tiek iekļauta Japānas leibla "Excellent Records" izdotajā starptautiskās mūzikas izlasē "Pop Renaissance", bet dziesma "Video Monsters" tika iekļauta Francijas leibla "Dead bees" izdotajā starptautiskās mūzikas izlasē.

Grupa orientēta uz angliski runājošajiem mūzikas tirgiem un spilgti atšķiras no valdošajām tendencēm Krievijas rokā, kā dēļ tiek bieži dēvēta par vienu no Hot Zexinteresantākajām šīs valsts grupām. Kaut arī mūzikas apskatnieki atzīmē, ka grupa ir daudz pazīstamāka ārzemēs kā savās mājās Krievijā, norādot uz daudzu viņu dziesmu izdošanu ārzemēs un jūsmīgajām recenzijām ārzemju presē, tomēr par intereses trūkumu arī dzimtenē viņiem sūdzēties nevajadzētu – diezgan nīkulīgajā Sibīrijas roka dzīvē, kurā valda Krievijas pop mākslinieki grupa spējusi uz koncertiem savākt vairākus simtus lielu auditoriju, tāpat grupa ir gaidīts viesis Krievijas intelektuālo citadeļu Maskavas un Pēterburgas klubos.

Grupa un tās dalībnieki ir vieni no aktīvākajiem Sibīrijas roka scēnā, 2 tās dalībnieki veido arī šī brīža aktuālāko Sibīrijas grupu "Punk TV".

Grupa savā skanējumā izmanto apstrādātas ģitāras skaņas, kuras papildinātas ar elektroniku. Grupas mūziku dēvē par pop-noise-rock, grupa tiek salīdzināta ar angļu "The Engineers" un dāņu "Mew", biežāk ar tādām stila kulta grupām kā "The Jesus and Mary Chain", "My Bloody Valentine", "Sonic Youth" un "The Stone Roses".

1 коментарий Комментировать могут только регистрированные пользователи, просмотр комментариев доступен всем. регистрация или залогинься!
deni2s, 25.04.2006. 21:54:05
Рейтинг комментария: 0

Kārtējie "vieni no"...

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


Войтирегистрация