Imanta Kalniņa mūzikas teātris – tikai vienu reizi

Janis Penka, 27.04.2007., 12:06

Sestdien, 28. aprīlī, “Arēnā Rīga” izskanēs visu laiku krāšņākā Imanta Kalniņa mūzikas izrāde “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” ar daudzu Latvijā atzītu un tautā iemīļotu mūziķu piedalīšanos.

Koncerts iecerēts kā vērienīga muzikāla izrāde, kuras iespaidus paspilgtinās teātra elementi, īpaši sagatavoti video materiāli, fragmenti no kinofilmām, krāsaini tērpi, īpašs skatuves ietērps un vērienīgi gaismu efekti – no romantiskas nakts ainavas visiem tik labi zināmajā “Zaķīšu pirtiņā” līdz liesmām un zibeņiem “Velna dziesmā” no kinofilmas “Sprīdītis”.

Uzvedumā divu stundu laikā grupa “Autobuss debesīs” kopā ar Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” Normunda Šnē vadībā atsauks atmiņā Imanta Kalniņa mūziku no dažādiem laika posmiem – ieskatoties gan komponista 60. un 70. gadu daiļradē, gan jaunākajos darbos.

Koncerta īpašie viesi būs Intars Busulis, Niks Matvejevs un Rudīte Būmane, Normunds Jakušonoks un Policijas akadēmijas vīru koris “Iustus”.

“Šis koncerts ir īsts piedzīvojums – tam gatavojāmies pusgadu! Tagad līdz lielajam brīdim palikusi tikai diena un varam secināt, ka, par spīti tam, ka Imanta Kalniņa mūzika ir piedzīvojusi daudz dažādu aranžējumu un atskaņojumu, šāda formāta izrāde vēl nav bijusi. Domājams, tā arī paliks vienīgā – vismaz šādā sastāvā. Mazliet uztraucamies, lai piepildītos viss iecerētais, jo uzvedumā apvieti ļoti daudzi izteiksmes līdzekļi – teātris, kino, pat daži burvju mākslas triki,” teic grupas “Autobuss debesīs” mūziķi.

Speciāli šai izrādei scenogrāfs Kristaps Skulte izveidojis īpašu skatuves ietērpu, kas atsauks atmiņā klasiskā teātra atmosfēru. Savukārt pilnīgi jaunus Imanta Kalniņa dziesmu aranžējumus grupai un simfoniskajam orķestrim radījis grupas “Autobuss debesīs” mūziķis Emīls Zilberts. Teātra noskaņas atmiņā atsauks arī īpaši šim koncertam sagatavoti bukleti, kas paliks par piemiņu katram koncerta apmeklētājam.

Koncerta atbalstītājs ir Latvijas Krājbanka, kas jau iepriekš bija nākusi klajā ar savu paziņojumu par stratēģisko atbalstu Latvijai svarīgiem kultūras pasākumiem.

Biļetes uz lielkoncertu “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena - no 5 līdz 20 Ls. Koncerta sākums plkst. 19:00.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro

Анкеты барышень равным образом юношей он-лайн, в течение телеграм канале @wanowes

AntoniaAnowl

Hi, kam dashur të di çmimin tuaj

MasonSax


Войтирегистрация