Imanta Kalniņa populārākās dziesmas iegūs simfonisku skanējumu

Jānis Penka, 13.04.2007., 12:08

Īpaši 28. aprīlī “Arēnā Rīga” gaidāmajam lielkoncertam “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” tapuši jauni komponista populārāko dziesmu aranžējumi simfoniskajam orķestrim, rokgrupai un korim.

Jauno aranžējumu autors ir grupas “Autobuss debesīs” mūziķis Emīls Zilberts. Koncertā viņa veikumu atskaņos Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” Normunda Šnē vadībā, Policijas akadēmijas vīru koris “Iustus”, grupa “Autobuss debesīs” un solisti.

Tieši šajā koncertā pirmo reizi jaunās skaņās varēs dzirdēt daudzas tautā iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas – “Zaķīšu pirtiņa”, “Dziesmiņa par to gadījumu ar Džordāno Bruno”, “Zilais putniņš”, “Lilioma dziesma” un daudzas citas.
“Man bija ļoti interesanti strādāt ar šīm dziesmām, lai tās parādītu mazliet savādākā gaismā, kā bijis līdz šim. Svarīgi bija tas, ka pat estrādes žanrā Imanta Kalniņa mūzikā var just “simfonisko domāšanu”, tāpēc man bija viegli izvēlēties dziesmas, kurām tapa jaunie aranžējumi,” teic Emīls Zilberts.

Kopā ar grupu, orķestri un kori koncertā uzstāsies solisti – Intars Busulis, Niks Matvejevs un Normunds Jakušonoks, iejūtoties dažādos savdabīgos tēlos, savukārt viens no koncerta pārsteigums būs Jura Kulakova akordeona spēle visiem labi zināmajā dziesmā “Zilais putniņš”.

“Man vienmēr šī dziesma ir ļoti patikusi. Jaunajā skanējumā tā kļuvusi dinamiskāka. Es to interpretētu nedaudz romantiskāku, bet, uzskatu, ka lielkoncertam tādā pasākuma norises vietā kā “Arēna”, šis ir ļoti veiksmīgs aranžējums,” iespaidos dalās Juris Kulakovs.

Koncertu ar nepacietību gaida arī “Sinfonietta Rīga” mūziķi. “Mūzikas māksla vēl joprojām ir spējīga radīt pārsteidzoši brīnumainus brīžus, iespējams, pateicoties tās neaptveramajai daudzveidībai. Mūs neglābjami magnetizē iespēja piedāvāt saskares punktus lieliskiem mūziķiem, kuru fanātisms un atbildība par savu ideju ir fascinējoša. “Autobuss debesīs” un “Sinfonietta Rīga” pārstāv vienas paaudzes mūziķus; radošais rokraksts ir atšķirīgs, taču gandarījumu radīs kopīgās muzicēšanas neprognozējamā enerģija un iespēja sagādāt prieka mirkļus saviem klausītājiem,” uzskata orķestra diriģents Normunds Šnē.

Koncerts “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” būs muzikāla izrāde četrās noskaņās, piedāvājot gan rokgrupas un orķestra daļu, gan mazliet nostalģiskas noskaņas, kas ļaus ieskatīties komponista 60. un 70. gadu daiļradē, gan svinīgu lielas formas darbu un jautru kopādziedāšanu kino un teātra mūzikas pavadījumā.

Koncertam īpašu skatuves ietērpu veido scenogrāfs Kristaps Skulte.

Koncerta atbalstītājs ir Latvijas Krājbanka, kas jau iepriekš bija nākusi klajā ar savu paziņojumu par stratēģisko atbalstu Latvijai svarīgiem kultūras pasākumiem. “Ik reizes, saņemot jaunas ziņas par sagatavošanās darbiem šim koncertam, mūsu banka arvien vairāk pārliecinās, ka šis būs “silts” un skatītājiem sirdij tuvs koncerts. Šī patiesi ir tā reize, kad runa ir par dziesmām, ar kurām uzaug veselas paaudzes. Jau tagad skaidrs, ka zāle nespēs atturēties no dziedāšanas līdzi,” atzīst Latvijas Krājbankas Mārketinga pārvaldes vadītājs Imants Frederiks Ozols.

Biļetes uz lielkoncertu “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena - no 5 līdz 20 Ls. Koncerta sākums plkst. 19:00.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
6Porno

Alena

interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax


Войтирегистрация