Inokentijs Mārpls ķeras pie sirds – blīvplates raudzības

Ieva Apsīte, 19.04.2007., 11:25

Tiem, kam īstens latvju rokenrols un pankroks jau tāpat iet pie sirds, 27. aprīlī plkst. 21:00 Andrejsalas "Pulkveža" zālē būs lieliska iespēja uzzināt, kā ir tad, kad pie sirds ķeras grupa "Inokentijs Mārpls".

Ne vien pasākuma viesiem, bet arī pašai grupai šīs būs īpašas svinības - „Inokentija Mārpla” jaunās brīvplates „Ķeras pie sirds” raudzības.

Ar albuma iznākšanu grupa šogad atzīmēs savu 20. gadu pastāvēšanas jubileju.

Pasākuma laikā skatuves grīdu deldēs arī grupa „Tumors”, savukārt plates grozīs, griezīs un skrāpēs Dj Miks („Pulkvedim Neviens Neraksta”). Ekrāna baudu nodrošinās fragmenti no „Inokentija Mārpla” koncertiem, kā arī dziesmas „Eu, priekšniek!” videoklipa pirmizrāde. 

Brīvplati izdod Latvijas mūzikas entuziastu vidē nesen pieteiktā izdevniecība „Gauja records”, un tas ir otrais šīs kompānijas klajā laistais ieraksts. 

Raudzību pasākumā būs iespējams iegādāties „Inokentija Mārpla” jauno albumu „Ķeras pie sirds”, kā arī grupas iepriekš izdotos albumus „Spēks no tētiem” un „Bitīt’ matos”.

Jaunajā albumā iekļautas 15 dziesmas, kuras par jaunām saukt būtu kļūdaini – starp dziesmām, kas tapušas laika posmā no 2000. līdz 2006. gadam, savu vietu atradušas jau Latvijas radiostacijās un „Inokentija Mārpla” koncertos bieži dzirdētās „Eu, priekšniek!”, „Motociklists”, kā arī 1993. gadā sarakstītā „Māt, es gribu būt nevainīgs”.

Klausītājiem pie sirds ķersies arī pāris „Inokentija Mārpla” veidotās kaverversijas – Hārdija Lediņa grupas NSRD dziesmai „Ciku caku caurā tumba” un grupas „Ir bijuši mati un izbijuši” dziesmai „Nabagu himna”.

Albuma kopējo tematiku grupas „priekšnieks” Raimonds Lagimovs jeb Dambis raksturo kā rokenrola, meiteņu, konfekšu un politikas savstarpējo sintēzi. Rokenrola enerģiskās un dzīvesprieka pilnās notis albumā mijas ar pankrokam raksturīgo ironiju.

Albums ir veidots pēc izlases principa, jaunajām dziesmām tematiski piepulcinot arī senāk sarakstītās: „Albums iznāk tad, kad noslēdzas kāds posms – tad var sākt atkal jaunu posmu. Turklāt neierakstīto dziesmu mums ir vairāk nekā ierakstīto. Ja jau no paša sākuma mums būtu bijusi iespēja visas dziesmas ierakstīt, tad šis droši vien būtu kāds desmitais albums,” ir pārliecināts Dambis.

Kaverversiju iekļaušanu grupas albumā Dambis pamato ar domu: „Ir daudz labu dziesmu, kas savulaik ierakstītas sliktā tehniskā kvalitātē, tāpēc ir pelnījušas, lai tās ieraksta no jauna. Arī jaunajām grupām es ieteiktu kaverēt un atdzīvināt izzudušu grupu dziesmas, tādā veidā papildinot savu repertuāru”.

Veidojot albuma vizuālo noformējumu, Dambis radis oriģinālu risinājumu, kā pasargāt no pazušanas albumam pievienoto tekstu „grāmatiņu” – tā pielīmēta pie kompaktdiska vāciņa. Albuma dizainu papildina paša Dambja zīmējumi.

„Ķeras pie sirds” ir trešais „Inokentija Mārpla” albums, ja neskaita tos, kuri mājas apstākļos un koncertos pašrocīgi ierakstīti, 1990. gadu sākumā klejoja no viena klausītāja pie otra.


2000. gadā tika izdots pirmais oficiālais grupas albums „Spēks no tētiem” un 2002. gadā otrais albums mazās vinila plates formātā „Bitīt’ matos”.

Albuma ierakstā piedalījušies Kaspars Bindemanis (taustiņi), Nils Īle (perkusijas), Anastasija Zvirbule (vijole), un, kā atzīst Dambis, „vēl vesels bars dažādu mākslinieku”, kas savulaik veidojuši grupas „Inokentijs Mārpls” sastāvu.

Šobrīd grupā darbojas Raimonds Lagimovs (Dambis) – balss, ģitāra, Renarts Braufmanis – basģitāra, un Māris Čistovs – bungas.

Pēc albuma prezentācijas Andrejsalā, grupas „Inokentijs Mārpls” jauno koncertprogrammu būs iespējams dzirdēt un vērot arī 12. maijā - klubā „Melnā Piektdiena”, 18. maijā - Liepājas klubā „Fontaine Palace”, kā arī 27. jūlijā vasaras festivālā „Zvērā” un citos.


8 коментариев Комментирование доступно всем.
jānis, 19.04.2007. 12:57:47
Рейтинг комментария: 0

Šo nu gan nevar laist garām!

čalis, 19.04.2007. 13:01:39
Рейтинг комментария: 0

jē!
es viņus atkal gribu zvērā un prieks, ka viņi tur būs!!

malači!

yдалённый пользователь, 19.04.2007. 14:14:59
Рейтинг комментария: 0

Sasodīts!! Es tā gribu bet man takš piektdien nakt jāstrādā!! Ghr!

Miss Mārpla (blackie@cc.lv), 19.04.2007. 17:56:14 (ip:81.198.214.219)
Рейтинг комментария: 0

Dambis saka, ka CD prezentācija jāsauc latviski - par blīvplates raudzībām! Tā ka visi - uz raudzībām!

walx, 20.04.2007. 08:32:18
Рейтинг комментария: 0

Tur ir jaabut, to nevar laist garaam!!!

bzz, 20.04.2007. 08:59:24 (ip:83.243.92.35)
Рейтинг комментария: 0

wow, tas ir gjeniaals apziimeejums "bliivplates raudziibas", tok buus jaaizchaapo

dasdawqq (aa), 21.04.2007. 16:18:30 (ip:83.241.5.114)
Рейтинг комментария: 0

cik ieeja maksaas?

walx, 24.04.2007. 09:52:37
Рейтинг комментария: 0

wiss skaidrs... iznemot cik ieeja maksaas....

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация