Intervija ar grupu ManGO

Uldis Poriķis, asistēja Ieva Kampāne , 09.09.2009., 07:53

Muzikālās apvienības ManGO koncerta ietvaros klubā Kabata bija iespēja tuvāk iepazīt jauniešu izveidotās grupas atmosfēru, idejas un plānus saistībā ar viņu mūzikas izaugsmes perspektīvām.

Intervija ar grupu ManGOŠī gada martā grupai tika ierakstīta dziesma Party Stopper, kas bija vasaras gaidīšanas ieskaņai atspēriens, jo kā mēs zinām lielais vairums koncertu un konkursu sabirst tieši vasarās. ManGO tieši tāpēc nav laiduši garām iespēju ņemt dalību kluba "Rock’n’Riga" notiekošajā Garažas Duelī, kur augusta nogalē pārliecinoši pieveicot grupu Radioalice turpinās savas ska mūzikas pielieto ceļu ceturtdaļfinālā. Noskaidrojām, ka tuvākajā laikā ir sagaidāma neliela grupas Latvijas tūre. Tuvākā iespēja dzirdēt ManGO ašos ritmus būs 19. septembrī festivālā Dublis, pēc tam Vecrīgā 25. septembrī ManGO pieskandēs bāru "Net Cafe", un 26. septembrī priecēs Liepājā "Fontaine Palace" apmeklētājus Flashlight pasākumā. Visintriģējošākā informācija ir par iespējamā videoklipa uzņemšanu dziesmai Checkerboard Collored Cap. Ieva Strazdiņa (bass) pasniedza šo jaunumu kā sen gaidītu dāvanu: "Mums jau ir izdomāts scenārijs un vēl viss kaut kas ir sadomāts, tikai ir jāsāk darīt! Plānojam darīt kaut kad nākamnedēļ (septembra otrajā nedēļā)."

Sīkākai informācijai grupas e-pasta adrese: grupamango@inbox.lv

Intervija iesākās "Kabatas" pagrabu labirintu aizkulisēs 2009. gada 3. septembra ceturtdienas vēlā vakarā ap pulksten 22:34 (neilgi pirms ska grupas ManGO kāpšanas uz spilgto prožektoru apspīdētās skatuves), un turpinājās pēc drīzāk apmierinātas publikas izskanējušām aplausu, svilpienu un kliedzienu šaltīm, respektīvi, pēc performances.

Intervijas ievadnoskaņa iegūlās žurnālista (U.P.) vasaras beigu pārsprieduma tēmā, kas ir ieviesusi radikālas pārmaiņas viņa ikdienišķajā kārtībā.

U.P.: Es jau visu šo nedēļu nēsāju apakšbikses. Man ir pagaidām atkal jāsāk radināties pie domas un fakta kā tas ir. Kā jūs jūtaties nēsājot apakšbikses?

Ieva Strazdiņa: "Ļoti fantastiski! Mums katram ir sava veida apakšbikses. Jānim (grupas sastāvā ir divi dalībnieki ar nosaukumu Jānis - Jānis Zariņš, Jānis Pavārnieks; un jāņem vēl vērā, ka trompetē pūtēja nosaukumā ietilpst arī vārds ‘Jānis’ - Krišjānis Grosbergs) ir īpaši gleznotas apakšbikses trikotāžas rūpnīcā, manufakturētas (no latīņu val. manufactum ‘izgatavots ar rokām’) un līdzīgā garā apstrādātas."

Jānis Pavārnieks (saksofons, back vokāls): "Tās man aizņem aptuveni divdesmit sekunžu laika."

U.P.: Kāpēc divdesmit sekundes, Jāni? Tās tev pēc tam izjūk?

Jānis Pavārnieks: "Tāpēc, ka viņas man traucē nokārtot manas fizioloģiskās vajadzības."

Pēc šī dzirdētā argumenta uzreiz es skaļi iebļāvos "Ha!!!", jo tāds bija viens no maniem viedokļiem visu šo pirmo pārmaiņu dienu garumā. Un atrodot sev domubiedru neizbēgami sasāpējušā jautājumā sajutos atvieglots par sagaidīto līdzizpratni. Tādejādi ievadgaisotnes gandrīz nejūtamais saspringums tika nemanāmi kliedēts, un mēs pēc noklusējuma vienojāmies turpināt interviju, kad būs padarīts darbs un uzkrātas emocijas visiem grupas biedriem.


U.P.: Dziesmu ar nosaukumu Rise Your Glass Up High koncerta laikā Krists (Kazaks, trombons, backvokāls un lielākais runātājs uz skatuves) raksturoja kā patiesi senu un mīļu gabalu. Kāpēc dziesma ir ļoti iesēdusies?

Krists Kazaks: "Kad tad es tā teicu?" (smiekli) "Nu tāpēc, ka tā arī ir! Tā ir viena no vissenākajām un mīļākajām dziesmām, jo tur ir ļoti daudz emocijas ieliktas."

U.P.: Vai feināka par visām pārējām?

Krists Kazaks: "Nu loģiski! Es ar vārdiem nemētājos!"

Konstantīns Sedunovs (ģitāra, vokāls): "Tas bija tajā laikā kad Krists vēnas grieza un bija ļoti emocionāls."

Krists Kazaks: "Aha! Stūros sēdēju! Utt." (pasmejamies tagad kopīgi par emocionāliem cilvēkiem šajā mūzikas stila ievirzē)

U.P.: Dziesma Kokaīns man nojauca gandrīz visu dejošanas gribēšanu!

Krists Kazaks: "Kāpēc?!"

U.P.: Nu, kāpēc Kokaīns?

Krists Kazaks: "Tas ir jāprasa viņam (norāda uz Konstantīnu, kurš veiksmīgi izvairoties pasmaidīja). Nu tas nav domāts par narkotikām. Es jau teicu, ka tas ir par atkarību: muzikālu, datorspēļu, dejošanas, spogulī skatīšanās, uz tualeti iešana.. tāda! Ne jau šņaukt zem galda savu dzīvi. Kokaīns kā kaifa un eiforijas radoša atkarība."

Jānis Pavārnieks: "Tāda pati atkarība ir mūzikā. Katru dienu jāārstē lomkas."

U.P.: Un kādi komenti par jūsu izvēli agru 70’to gadu grupas Sweet kaverversijai Ballroom Blitz?

Krists Kazaks: "Ui-īīī, vecīt! Kā mēs par šo dziesmu svīdām studijā! Tu man pašlaik ieraksti?"

U.P.: Jā!

Krists Kazaks: "Mēs svīdām, jo mums bija Garāžas Duelī jāspēlē viņu. (Garažas Duelī tiek dots izaicinājums dalībniekiem sagatavot kādas 3 konkrētu klasisku rokgrupu slavenākās dziesmas) Un mēs uzvarējām pirmajā etapā."

U.P.: Cik ilgi pirms Garāžas Dueļa svīdāt?

Krists Kazaks: "Nedēļu pirms, vecīt! Trīs dienas tai nedēļā."

U.P.: Ko jūs tur (Garāžas Duelī) nolaupījāt?

Krists Kazaks: "Mēs tur nolaupījām skatītāju uzmanību. Pagaidām vairāk neko, jo vairāk mēs vinnēsim tad, kad būs kaut kas tālāk - pusfināls, fināls."

Tas gabals man tiešām stipri pacēla garastāvokli koncerta laikā, kas priekš manis laikam nozīmē, ka galīgi neslikta ir kaveru izvēle un izpildījums.

Ie.K.: Ieva, pastāsti par saviem iespaidiem, jūsu plāniem, ko jūs tagad darāt ar grupu ManGO?

Ieva Strazdiņa: "Mēs plānojam nofilmēt videoklipu dziesmai Checkerboard Collored Cap. Mums jau ir izdomāts scenārijs un vēl vis kaut kas ir sadomāts, tikai ir jāsāk darīt. Plānojam darīt kaut kad nākamnedēļ. Vēl mums ir ieplānota mini Latvijas tūre. Mēs būsim pasākumā Dublis 19.09., 25.09. būsim "Net Cafe" un tad 26.09. mēs būsim Fontane Palace Flashlaight pasākumā. Vēl mēs plānojam uzvarēt Garāžas Duelī, jo mēs paņēmām sms kredītu. Jāni ieliks cietumā, ja mēs drīz neatdosim to. Jāni, tā būs?"

Jānis Zariņš: "Jā! Ja drīzumā neatdosim sms kredītu, būs sūdi."

Ie.K.: Kāpēc vokālists Konstantīns klibo? (Konstantīns koncerta laikā lēkāja pa skatuvi uz vienas kājas un ar klibo kāju spaidīja ģitāras pedāļu + solo gabalos trīcināja wahu)

Ieva Strazdiņa: "Mūsu vokāls svinēja 1. septembri un nolēma nakts vidū iet peldēties. Paldies!"

Ie.K.: Kas tev pašam ir sakāms, Konstantīn?

Konstantins Sedunovs: "Nū.. Vajag mazāk šņabi dzert!"

Ie.K.: Holi (Viestur Holender jeb Holi, ManGO "producents" konkrētajā vakarā), tavs viedoklis par ManGO!

Holis: "Es neteikšu, ka viņi man ļoti patīk. Tā es neteikšu, jo tas izklausītos baigi stulbi. Man patīk tas, ko viņi dara uz skatuves – visa grupa. Es esmu maziņš un melns, bet es viņus vilkšu visur, kur varu aizvilkt, jo atmosfēra ir. Pirmkārt es gribu viņus redzēt savā bārā, kur būs kārtīgas ballītes. Kaut vai reizi mēnesī kā minimums."

U.P. Jāni (Zariņš, bungas, kā arī The Beauty of Crying Star bijušais screamo vokāls), es vēroju kā biedri steidzīgi cenšas atbalstīt kā backvokālisti Konstantīnu. Vai jums pietrūkst backvokālu?

Jānis Zariņš: "Mums ir daudzi, kas varētu dziedāt."

U.P.: Kāpēc tev nebija vēl viens mikrafons piestellēts?

Jānis Zariņš: "Es neesmu dziedātājs. Es tagad cenšos uz citām lietām orientēties. Principā jau varētu padziedāt līdz, bet es negribu tagad, ja ir vēl jābļauj, tad es attiecīgi atņemtu kaut ko no bungām. Tad es labāk atdodu pilnvērtīgi bungām visu, ko es varu uz skatuves. Lai arī tie, kas ir priekšā.. lai viņi ir tā ballīte. Tad viņi var tur bļaustīties, dziedāt un priecāties un viss kaut ko.."

Vakara spilgtākie saukļi:

Aizkulišu bariņš (grupa ManGO un tās tuvākie atbalstītāji): "Zvaigznīte! Zvaigznīte! Zvaigznīte!"

Jānis Pavārnieks: "Tu esi nulle bez manis!"
Krišjānis Grosbergs: "Es esmu nulle bez tevis!"
Abi kopā: "Un mēs esam nulles bez fanes!"

Vakara ManGO:

# Jānis Zariņš (The Beauty of Crying Star; At One Pm)
Bungas

# Krists Kazaks (Dandelion Wine)
Trombons, back vokāls

# Krišjānis Grosbergs (Dandelion Wine; Silent Daniel)
Trompete, back vokāls

# Konstantins Sedunovs (The Snips)
Ģitāra, vokāls

# Ieva Strazdiņa (femOcean, Relicseed, A State Of Feeling That Has No End, Advokātu Pakalpojumi, No Tape, Insomnia)
Bass

# Jānis Pavārnieks
Saksofons, back vokāls

Mūzikas stils: Ska / Pop Punk / Emo
Mājas lapu saites: http://www.myspace.com/realbandmango; http://draugiem.lv/music/artist/?id=18269


6 коментариев Комментирование доступно всем.
kampy, 09.09.2009. 08:34:46
Рейтинг комментария: 1.503

malači grupa, malači korespondenti. lai izdodas garāža!
ZVAIGZNIITE!!!!

delīrijs, 09.09.2009. 08:48:49
Рейтинг комментария: -1.498

Kāda vellna pēc ir iznjemts ''ņeverending story'' no repertuāra??? Šā iemesla dēļ spītīgi neapmeklēju koncertus, cerībā sagaidīt šo dziesmu atpakaļ...

sarkans, 09.09.2009. 09:26:21
Рейтинг комментария: 4.393

Patīkams intervējums, gaidam turpinājumu! :)

yдалённый пользователь, 10.09.2009. 09:38:23
Рейтинг комментария: 1.468

Ha ha haa!
Intervija ir Okey!
Padancaaaju ar labi! ;)

prieks, 10.09.2009. 16:27:51 (ip:81.198.237.121)
Рейтинг комментария: 2.887

Milzīgs prieks par jums!!! Visu to labāko!!!
Ceru, ka reiz iesildīsiet (arī/pat) Prāta Vētru!
Bet vēl labāk - Prāta Vētra iesildīs JŪS!
Vot tas būs kaut kas! :)) TURĀS!

holis (holi@inbox.lv), 15.09.2009. 22:38:47 (ip:87.110.30.235)
Рейтинг комментария: 0

paldies grupai! paldies par cenzūru(bez dekoltē) :D
tiekamies vēlāk! un mans uzvārds ir holenders :D

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список интервью

Реклама
Поделись радостью
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


Войтирегистрация