Intervija ar grupu "Olas"

Lelde Zaķe, 01.07.2015., 11:34

Īsi pirms koncerta uz "Origo Summer Stage" skatuves, esam noķēruši populāro latviešu repa grupu "Olas", kura pirms neilga laika nākusi klajā ar savu muzikālo grāvēju "Prezidents", lai parunātu par grupas aizsākumiem, tuvākajiem nākotnes plāniem un par "Olu" veiksmes formulu.

Grupa "Olas"Kā jūs nonācāt pie domas sākt šādu projektu un vai sākumā bija pārliecība, ka tas cilvēkiem patiks?

Žanis: Šo projektu mēs kopā sākām, kad mācījāmies Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Sākumā nebija pārliecība par to, ka šī ideja aizies, bet ārzemēs bija ļoti daudz piemēru, kad tiek darītas līdzīgas lietas, veidota līdzīga mūzika, kas aiziet un kļūst populāra, ka ar mūziku var spēlēties un jokot.

Reiks: Arī ballītēs cilvēki ļoti viegli pavelkas uz tādām "fun" lietām, nevis, pieņemsim, uz to nopietno "štelli", kuru tu vari viens pats klausīties austiņās. Ja ir kaut kas smieklīgs, cilvēki to grib "nošērot" un tas aiziet tālāk.

Kā jūs paši dzirdat savu mūziku?

Reiks: Mēs no paša sākuma izdomājām, ka būsim tie, kas runās to, ko gribēs un "Olas" būtībā simbolizē to, ka mums ir dūša, lai pateiktu patiesību un tas cilvēkiem patīk. Savu mūziku mēs dzirdam kā diezgan rupju un bravūrīgu, bet ar laiku esam sapratuši, ka ir jātaisa vairāk "fun", izvairoties no rupjiem lamuvārdiem.

Kas bija tas pagrieziena punkts, kad jūs to sapratāt?

Reiks: Principā pēc dziesmas "Zvaniņš Skan" mēs sapratām, ka tas jau bija par traku no mūsu puses un galvenais faktors bija tas, ka mūs klausās daudz "mazie". Bet no otras puses mēs arī uzskatām, ka pasaulē nekas ievērības cienīgs nebūtu izveidots, ja visi domātu par to, ko domās un dzirdēs mazi bērni. Tā ir vecāku problēma, vecākiem ir jāskatās un jākontrolē, ko bērni klausās. Pagrieziena punkts bija arī tas, ka sākām uzstāties un runāt dažādos sabiedriskajos medijos, kad visi mūs sāka rādīt plašākai sabiedrībai, var teikt tad, kad izgājām ārpus interneta. [..] Mēs sapratām, ka bez lamuvārdiem tas nebūs sliktāk, bet būs tikai labāk.

Žani, tu pats sevi neuzskati par reperi.Kā tu nanonāci līdz tam, ka tu saprati, ka reps ir tas, ko vēlies pamēģināt?

Žanis: Es nezinu, jo es īstenībā neesmu pamēģinājis to repu, es joprojām uzskatu, ka tas, ko mēs darām, tas nav reps.

Reiks: Sākumā bija vienkārši tā, ka es Žanim uzrakstīju tekstu...

Žanis: Nē, tu man neuzrakstīji tekstu.

Reiks: Viņš nekad neatzīs, ka es viņam uzrakstīju tekstu. (abi smejas)

Žanis: Nu, labi, varbūt pirmajā tekstā viņš man mazliet ir palīdzējis, bet pēc tam es pats sāku rakstīt un tagad visi teksti top no manis. Es nekad nebiju domājis par to, kā būs, kad es to pamēģināšu. Ja es būtu domājis, tad es nezinu, vai tas būtu sanācis, jo es nezināju, vai es spēju uzstāties. Piemēram, Reikam jau bija kaut kāda pieredze tajā laikā, bet es pats nezināju un nebiju domājis, kā tas būs stāvēt pie "miķa", ierakstīt dziesmu, tas vienkārši viss tā aizgāja.

Kādas bija tavas pirmās sajūtas uz skatuves, pirmais uznāciens?

Reiks: Pirmais koncerts uzreiz "Coyote Fly"!

Žanis: Uztaisījām dziesmu "Daudz Naudas" un mums uzreiz tajā pašā dienā uzraksīja un pateica, ka taisām konci. Mēs pat nebijām neko plānojuši, bet "Ok, taisām konci!". Uztraukums. Es domāju, ka Reikam tobrīd bija tādas pašas sajūtas, mēs abi bijām uztraukušies. Bet bija baigi forši!

Kāds ir jūsu dziesmu veidošanas process? Kā jūs izdomājat, par ko skaitīsiet nākamajā dziesmā?

Reiks: Ir dažādi. Katru reizi tās idejas vienkārši kaut kā pašas atnāk. Dažreiz vienkārši ir kaut kāda aktuāla tēma, par kuru var forši "piedurties", dažreiz vienkārši kāda ideja, jo dziesmas "Vāram Putru" un "Dzīvoju Pie Mammas" nav aktualitātes, tie nav kaut kādi pēkšņi notikumi.

Žanis: Piemēram "Zemgus Girgensons", jā, tā bija diezgan aktuāla tēma, bet, manuprāt, mēs paši to tēmu uztaisījām vēl aktuālāku, nekā tā bija iepriekš. Jā, par viņu runāja, bija tas balsojums, bet beigās sākās pavisam kaut kāds tracis ar to visu.

Bet tajā pašā laikā dziesma "Prezidents" - laiks un aktualitāte, tas bija plānots, vai ne?

Žanis: Jā, bet mēs patiesībā gribējām to nedaudz ātrāk.

Reiks: Nu jā, jo mēs visu darām pēdējā brīdī. Mēs arī "Zemgus Girgensons" gribējām nedaudz ātrāk, jo viņam trīs dienas pirms izdevām klipu bija dzimšanas diena un tad tas viss būtu aizgājis vēl tālāk un vērienīgāk. Un arī, ja "Prezidents" būtu mazliet laicīgāk, tad tas aizietu vēl labāk, taču mēs esam apmierināti. Viss ir kārtībā!

Kas, jūsuprāt, ir jūsu mērķauditorija?

Reiks: Man liekas, ka visa Latvija. Nu, pieņemsim, 7 gadiem līdz 35 gadiem. Ir trīsdesmit gadīgi cilvēki, kuri brauc savos "bumeros" un liek "Daudz Naudas" un klausās. Ir daudzi, kas nāk klāt un sveicina, saka: "Veči, ir kruti!".

Žanis: Es nezinu, kāpēc ir izveidojies tāds stereotips, ka "Olas" klausās cilvēki ar zemu intelekta līmeni, bet ir arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas mūs klausās un es nedomāju, ka viņi ir galīgi...

Reiks: Ir tā, ka daudzi domā, ka "Olas" klausās tikai mazi bērni, bet tajā pašā laikā mums ir pilnas zāles un koncerti, kur ieeja ir tikai no 18.

Žanis: Arī statistika youtube rāda, ka mūs visvairāk klausās tieši no 18 līdz 25 gadiem un bērni mums ir vismazākā auditorija.

Kādi ir jūsu plāni tuvākā un tālākā nākotnē? Vai vēlaties sasniegt jaunas virsotnes - varbūt Eirovīzija?

Reiks: Ja godīgi, tad mēs gribētu uztaisīt kaut ko starptautisku, piemēram, kad aizgāja "Girgensons", ja tas būtu angliski, tad tas aizietu daudz iespaidīgāk.

Žanis: Personīgi es gribētu iziet uz starptautisko tirgu, bet pamēģināt to izdarīt ar latviešu valodu. Varbūt tas būtu piedziedājums angliski vai kas cits, bet tas būtu forši, ja mēs to izdarītu latviski. Līdzīgi kā to izdarīja "Psy" ar savu valodu. Bet es noteikti varu pateikt, ka mēs pārsteigsim un ir jau idejas, kā mēs to paveiksim.

Vai esat piedzīvojuši kādu interesantu atgadījumu saistībā ar grupas nosaukumu?

Reiks: Jā, diezgan bieži gadās kaut kas smieklīgs. Reiz bija tāds atgadījums "McDonalds", kad pienāk pie mums džeks ar čeku un paprasa autogrāfu: "Meitenes jūs nezina, bet es zinu, vai nevarētu parakstīties?" uz ko es atbildēju: "Jocīgi, parasti jau meitenes vairāk skatās uz tām olām!". (smejas)


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список интервью

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Вызвать профессионального сантехника в СПб за 1 час вызвать сантехника на дом спб <a href=24santehnik-4.ru>24santehnik-4.ru</a> .

santekhnik_SPb_fvpt

ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ


Войтирегистрация