Izcilā soprāna Sonoras Vaices ceļojums laikā

Vita Stiģe, 23.04.2008., 11:59

Kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" kopā ar izcilo soprānu Sonoru Vaici un Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā meklēs romantisma iezīmes koncertos.

Koncerti norisināsies Rīgā – 26. aprīlī pl. 19:00 LU Lielajā Aulā, kā arī 24. aprīlī pl. 19:00 Jelgavas Kultūras namā un 25. aprīlī pl. 18:00 Rēzeknes Kultūras namā.
Sonora Vaice
Šīs koncertprogrammas vienojošais elements ir soprāna solo, kā arī romantisma iezīmes izvēlētajos skaņdarbos. Kāzu ceļojuma laikā komponētais Fēliksa Mendelszona 42. psalms (1837) būs klausāms līdzās Igaunijas ievērojamākā vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra Rekviēmam (1994). Interesants ir fakts, ka šī laikmetīgā valodā komponētā skaņdarba autors savu karjeru ir sācis kā rokmūziķis.

Par gaidāmo satikšanos ar māksliniekiem un mūziku diriģents Sigvards Kļava stāsta: „Neskatoties uz to, ka gan Mendelszons, gan Tīrs ir stilistiski pretpoli, šī koncerta programmā viņi apliecina sevi kā izcilus vokāli instrumentālas mūzikas meistarus, kuri pārzina un jūt balss un instrumenta kopskanības dvēseli. Kā kopsaucējs abiem opusiem ir izcils soprāna solo – Sonoras Vaices balss, kas šai mūzikai šķiet tik piemērota un piešķirs sevišķu krāsainību!”

Soprāns Sonora Vaice muzikālo izglītību ieguvusi Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. L. Braunas. Vokālo meistarību papildinājusi Londonā un Itālijā pie K. Andželoni. Bijusi Latvijas Nacionālās operas soliste, bet pašlaik Sonora Vaice ir brīvmāksliniece, piedalās dažādos projektos, kā arī sadarbojas ar Štutgartes operteātri. Ieguvusi Grand Prix Jāņa Mediņa vokālistu konkursā Rīgā, Grand Prix konkursā Baltijas jūras zvaigznes Sanktpēterburgā. Ir konkursa Belvedere un BBC konkursa Cardiff Singer of the World pusfināliste. Lielās mūzikas balvas un Aldara balvas laureāte. Izcilā soprāna balss skanējusi Austrijā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Polijā, Francijā, Austrālijā, Grieķijā un Ķīnā. Recenzenti Sonoru Vaici slavē un vērtē tikai pozitīvi, piemēram, ietekmīgais un bargais Austrijas kritiķis Karls Lēbels viņas Violetu minējis kā otro spožāko pēc Marijas Kallasas.

Atgādinām, ka marta sākumā "Sinfonietta Rīga" saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Orķestra kolektīvs pateicas par atzinību, novērtējumu un sapratni! Sīkāka informācija.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro

Анкеты барышень равным образом юношей он-лайн, в течение телеграм канале @wanowes

AntoniaAnowl

Hi, kam dashur të di çmimin tuaj

MasonSax


Войтирегистрация