Jaunā sensācija no Kaboverdes– Lura

Kristīne Golubova, 09.05.2008., 18:25

3. jūlijā uz Kongresu nama skatuves festivālā „Rīgas Ritmi 2008” uzstāsies jaunā dziedātāja no Kaboverdes Lura, īstajā vārdā Maria de Lurdes Pina Assunçao.

1975. gadā, kad pasauli ieraudzīja talantīgā dziedātāja, Kaboverde atguva neatkarību no Portugāles. „Manā ģimenē neviens nenodarbojās ar mūziku, vēl jo vairāk - mani vecāki klausījās mornu” atklāj Lura, atceroties agro jaunību un iepazīšanos ar Sezāriju Evoru, kura pirmā nesa Kaboverdes vārdu pasaulē. Lurai bija 17 gadi, kad Lisabonas dziedātājs Juka, uzaicināja viņu piedalīties sava jaunā albūma ierakstīšanā. Lai arī Lura nekad nebija domājusi parMaria de Lurdes Pina Assunçao dziedāšanu, jo uzskatīja, ka nav apveltīta ar skaistu balsi, tikšanās ar Juku un kopīgi iedziedātie dueti, bija liktenīgs dzīves pagrieziens, kas lika saprast, ka muzicēšana ir viņas īstais aicinājums.

Luras daiļrade sakņojas Kaboverdes tradicionālajā mūzikā, kas apvienota ar Āfrikas un modernās Rietumu mūzikas, Brazīlijas ritmu ietekmi. Viņas mūzikā var sadzirdēt gan smalkas urbānas sajūtas un ielu gudrību, gan kaislīgu un pilnasinīgu pirmatnējās dabas klātbūtni. Pati dziedātāja stāsta, ka Kaboverdē vienkopus pastāv daudz un dažādi mūzikas stili: tabanka, mazurka, kola, São João, kurus viņa labprāt izmanto savās kompozīcijās.

Lura pamazām atklāja savas balss potenciālu – dziļo un matēto balss tembru. 1996. gadā klajā nāca viņas pirmais albūms Nha Vida ar pašas sacerētām kompozīcijām. Tam 2002. gadā sekoja albums In Love. Pavisam drīz Luru pazina visā Eiropā.

2006. gadā izdotajā albumā M'Bem di Fora, kas tulkojumā nozīmē „Es nāku no laukiem”, Kaboverdes mūzikai raksturīgais ritms sapludināts ar R & B, tango, tropicalia. 2007. gadā Lura debitēja kino mūzikā, iedziedot dziesmu Morna spāņu režisora Karlosa Sauras filmai Fados.

Lura šarms slēpjas neviltotā aizrautībā, patiesā sirsnībā un jaunības enerģijā, kuru viņa dāsni dāvā klausītājiem ar savu neparasto balsi.

Biļetes uz koncertu var iegadāties visās BiļešU Serviss tirdzniecības vietās.

Vairāk informācijas.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Hola, quería saber tu precio..

RobertSax

bezpizdy.vip

Elma

Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

Robertunsab


Войтирегистрация