Kameransambļa Altera veritas jubilejas koncerts

Rinta Bružēvica, 08.05.2009., 07:13

"Latvijas Koncerti" piedāvā atraktīvā kameransambļa Altera veritas desmit gadu jubilejas koncertu 14. maijā Mazajā ģildē pl. 19.30.

Klausītāju uzmanībai tiks piedāvāts ansambļa zelta repertuārs, ko pārstāvēs Andra Dzenīša, Ērika Ešenvalda, Imanta Mežaraupa, Gundegas Šmites un Valda Zilvera opusi, neizpaliks arī pirmatskaņojumi – Romualda Jermaka "Tango" un Kristapa Pētersona "Kanēlis" ar paša komponista piedalīšanos kontrabasista ampluā.

Koncertā piedalīsies Ieva Zaborovska un Ieva Mežgaile (kokle), Kaspars Gulbis (akordeons), Andis Klučnieks (flauta).

Ansambļa Altera veritas producents Egils Štāls stāsta: "Ansambļa desmit gadu jubilejas koncertā skanēs mūzika no pašiem pirmsākumiem, tajā skaitā Valda Zilvera "Mūzika trijiem", kas ir pirmais ansamblim veltītais opuss. Dzirdēsim arī to autoru darbus, ar kuriem sadarbība vairāk vai mazāk regulāri ilgusi visu desmit gadu garumā. Skaņdarbi ir ļoti atšķirīgi un neapšaubāmi spilgti, kā arī saistīti ar nozīmīgiem brīžiem Altera veritas skatuves dzīvē. Ārpus Latvijas visbiežāk, turklāt allaž ar panākumiem atskaņotais Gundegas Šmites skaņdarbs "Skatoties... Sapņojot..." atbilstoši autores vēlmei tiks spēlēts kopā ar ekrānā redzamām van Goga gleznu projekcijām."

Kameransamblis Altera veritas, kura nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē "cita patiesība", aizsācis principiāli jaunu skatījumu gan uz pašu tautas instrumentu – kokli, gan tās repertuāru. Ansambļa darbs novērtēts ar Latvijas Lielo mūzikas balvu un laikraksta Diena gada balvu kultūrā.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Полное руководство: как правильно купить диплом и избежать ошибок диплом купить цена <a href=dipl-fast.ru>dipl-fast.ru</a> .

diplom_kupit_jwOa

Купить тренажеры для спортзала с гарантией качества фитнес тренажеры купить <a href=trenajeri-dlya-zala.ru>trenajeri-dlya-zala.ru</a> .

trenazhery_spOi

Theme site super 000*** rus.hc.lv

LRncxOcpms


Войтирегистрация