Kameransambļa Lendvai String Trio koncerts Rīgā

Rinta Bružēvica , 21.04.2007., 17:24

Trešdien, 25. aprīlī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 19.00, The International Holland Music Sessions sadarbībā ar VSIA Latvijas Koncerti piedāvā kameransambļa Lendvai String Trio koncertu

Koncertā uzstāsies vijolniece Nadja Vīzenbīka (Nadia Wijzenbeek, Nīderlande), altiste Ilvali Silliaka (Ylvali Zilliacus, Zviedrija) un čelliste Mērija Makleoda (Marie Macleod, Apvienotā Karaliste).

Lendvai String Trio izveidots 2004. gadā, uzstājies Eiropas labākajās koncertzālēs, tajā skaitā Amsterdamas Concertgebouw, Londonas Bārbikana zālē un Vigmora zālē, Stokholmas Bervalda zālē, Hāgas Diligentia. 2006. gadā izveidojās trio sadarbība ar The International Holland Music Sessions – ansamblis tika izvēlēts dalībai starptautiskajā koncertsērijā New Masters on Tour.

Programmā : Žans Sibēliuss Svīta stīgu trio La mažorā, Jūliuss Rentgens Stīgu trio, Čerila Frānsisa-Houda The Ogre Lover, Ludvigs van Bēthovens Stīgu trio Sol mažorā.

The International Holland Music Sessions ir organizācija, kas pulcē jaunus talantīgus Eiropas mūziķus, piedāvā izcilu profesionāļu sniegtus meistarkursus Bergenas (Ziemeļholande) vasaras akadēmijā un pēc apmācības rīko jaunajiem talantiem turneju pa tādām Eiropas pilsētām kā Amsterdama, Berlīne, Bratislava, Budapešta, Bukareste, Helsinki, Kopenhāgena, Londona, Ļubļana, Maskava, Ņižņijnovgoroda, Oslo, Parīze, Prāga, Rīga, Sanktpēterburga, Sofija, Stokholma, Tallina, Tibilisi, Varšava un Viļņa. Darbs meistarklasēs pašiem talantīgākajiem var dot iespēju sasniegt grand Finale – uzstāties Amsterdamas Concertgebouw.

Nadja Vīzenbīka ir vairāku balvu laureāte, uzstājas kā soliste ar orķestri un kameransambļu dalībniece, kā arī sniedz solokoncertus. Tiek uzskatīta par vienu no Nīderlandes labākajām savas paaudzes mūziķēm. Nesen kļuvusi par Magogo kamerorķestra koncertmeistari.

Ilvali Silliaka ir Uppsala Chamber Soloists dalībniece, bieži muzicē kopā ar pianisti Karinu Haglundu. Viņa ir slavenā vēsturisko instrumentu orķestra The English Concert pirmā altiste (turnejas Eiropā, Āzijā un ASV, ieskaņojumi Harmonia Mundi). Ilvali studējusi Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā un Berlīnē pie Tabeas Cimmermanes.

Mērija Makleoda bieži uzstājas Apvienotajā Karalistē un Zviedrijā kopā ar pastāvīgo duetpartneri zviedru pianistu Martinu Sturfeltu. Spēlējusi solo ar Londonas simfonisko orķestri un Olsteras orķestri. Veikusi ieskaņojumus Zviedrijas radio, viņas ieraksti pārraidīti BBC 2 un BBC 3, kā arī Classic FM viļņos. Spēlē Aronowitz Ensemble. 2006. gada maijā kļuva par Västerås Sinfonietta pirmo čellisti. Viens no viņas skolotājiem ir slavenais britu čellists Stīvens Iserliss.

sīkākas ziņas www.lendvaistringtrio.com

Lendvai String Trio Rīgas koncertā būs iespēja klausīties reti dzirdamo Jūliusa Rentgena mūziku. Vācu mūziķu ģimenē dzimušais Jūliuss Rentgens bija Franča Lahnera un Karla Reinekes skolnieks, viens no Amsterdamas Concertgebouw un Amsterdamas konservatorijas dibinātājiem, leģendārā čellista Pablo Kasalsa koncertmeistars, populārs klavierspēles pasniedzējs Amsterdamā. Mūža nogali viņš vadīja dēla uzceltajā villā Gaudeamus, rīkoja saviesīgus pasākumus ar prominentu draugu piedalīšanos, studēja Stravinska, Šēnberga un Hindemita mūziku, daudz komponēja, uzstājas kā kamermūziķis, solists ar orķestri un mēmā kino tapieris. Otra intriga – jaunās britu komponistes un aranžētājas, neskaitāmu balvu un prēmiju ieguvējas Čerilas Frānsisas-Houdas (1980) opuss The Ogre Lover, kura tapšanu iedvesmojis Teda Hjū (Hughes) dzejolis Pasaka (Fairytale) – tas, pārpilns ar dzīvīgu izdomu, stāsta par pili ar četrdesmit deviņām durvīm, zvārguļu zvaigznēm un cilvēkēdāju mīlētāju, kas gaida, ka daiļā Silvija nāks pie viņa ik nakti. „Man bija vienkārši prieks ļauties tembriem, motīviem un harmonijām, ko šis dzejolis ierosināja,” saka komponiste.

3 коментария Комментирование доступно всем.
pepito (pepito@mehico.com), 21.04.2007. 20:02:40 (ip:84.237.174.151)
Рейтинг комментария: -3.033

nesmuks orkjestris!

reigans, 23.04.2007. 12:20:38
Рейтинг комментария: 1.002

ko noziimee tas, ka komentaars shitaa aizshviikaajas

deni2s, 23.04.2007. 15:32:21
Рейтинг комментария: 0

Komentāri, kuru reitings pēc lietotāju vērtējuma ir pārāk zems, šādi aizsvītrojas.

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация