Klubā „Melnā Piektdiena” festivāls Black Death Night

Klubā "Melnā Piektdiena", 11.12.2007., 11:26

Piektdien, 21. decembrī Rīgā, klubā „Melnā Piektdiena” festivāla Black Death Night ietvaros uzstāsies izcilā Šveices Black/electronic/industrial Metal vienība "Samael"!

Iesildīs: Distant Light, Frailty, ZX Spectrum, Death Rise.

Sākums pl. 19.00, vaļā no pl. 18.00, ieeja Ls 15

Biļetes koncerta dienā kluba kasē.

Resursi internetā:

Samael: http://www.samael.info
http://www.myspace.com/samaelofficial

Skaņu lavīna no Alpiem

Īsi pirms ziemas Saulgriežiem pār mūsu galvām nogāzīsies melnu, elektronisku un smagu skaņu lavīna. Par to parūpēsies četru vīru apvienība no Alpu zemes Šveices.

Muzikālajā pasaulē viņi šobrīd ir pieņēmuši vārdus Vorph, Makro, Mas, Xy. Visus kopā viņus godā par Samael.

20 gadu pastāvēšanas laikā šī grupa pieredzējusi un veikusi būtiskas stila izmaiņas, vienlaikus paliekot uzticīgi sev un klausītājiem. Pārmaiņas un progress var būt arī sinonīms pozitīvai izaugsmei, un Samael ir spilgts tā apliecinājums.

Pirmajos demo ierakstos jaunie šveicieši sevi izpauda lēnā un noskaņu bagātā thrash metal skanējumā. Dažas no šajos laikos tapušajām dziesmām vēlāk tika iekļautas albumos Worship Him (1991) un Blood Ritual ( 1992). Taču šie vecā parauga black metāla stilā ieturētie dziesmu apkopojumi tikai viegli ieskicēja viņu potenciālu tālāk ejamajā ceļā.

1994. gadā iznākušais albums Ceremony of Opposites spēcīgi parādīja jaunās Samael tendences: došanos tālāk elektroniski industriālos meklējumos. Turklāt viņi bija smalki izkopuši mākslu kombinēt smago muzikālo atmosfēru ar Vorphalack filozofiskajiem un dziļdomīgajiem tekstiem.

1996. gada meistardarbs Passage tika atzīts par vienu no muzikāli un idejiski oriģinālākajiem gada albumiem smagajā frontē. Perfekti kombinētais melodisms un aukstā sintētika veidoja vērienīgas, ārpuslaicīgas skaņu vīzijas. Kritiķi lauzīja galvas un pildspalvas, cenšoties klasificēt šo mūziku, un viedokļi bija visnotaļ dažādi: post doom, sophisticated death/doom, dark metal, cosmic gothic doom un vēl visādas versijas. Konservatīvāk noskaņotie fani bija vīlušies par jaunajām, netradicionālajām vēsmām, bet daudz vairāk citu, ieinteresētu klausītāju piesaistīja šis nedzirdētais skanējums.

Trīs gadus vēlāk Samael izdod jaunu albumu ar nosaukumu Eternal, kas turpināja un attīstīja Passage labākās tradīcijas. Eternal priekšplānā izvirzās savdabīgi, pat hipnotiski aranžējumi, smagumu atstājot fonā. Dzirdams un izjūtams kosmisks dziļums, drūmums un spēcīga enerģētika, ko papildina nikns un tehniski uzlabots vokāls.

Nākošie gadi nesa vēl divus albumus. Reign of Light, kas arī noskaņas un stilistikas sasaucas ar Passage, un divdaļīgo Era One, kas ietver bonus disku Lesson in Magic 1- instrumentālu sacerējumu virkni, kuru autors ir Xy.

Šā gada vasarā iznāca jaunākais Samael garadarbs Solar Soul. Kā to kādā intervijā raksturo Xy: ”Tajā tika iekļauta muzikāla un emocionāla esence no visa interesantākā, ko esam paveikuši iepriekšējos gados. Mūzika ir kļuvusi smagāka, taču mēs centāmies rast līdzsvaru starp orķestrālajām daļām un metālu, ko vienmēr esam spēlējuši. Man patīk ideja par dziesmu radīšanu, kas atšķiras viena no otras, bet vienlaikus ir saistītas savā starpā. Katrai dziesmai ir individuāls raksturs, bet visas kopā tās rada vienu veselumu.”

Katra Samael perfomance ir īpaša, jo šī grupa pastāvīgi ir attīstības un pārmaiņu procesā.

Iznākot jaunam albumam, viņi turpina darbu arī pie agrāko gadu dziesmām, pārveidojot tās atbilstoši savām tābrīža tendencēm. Protams, tas prasa elastīgu un progresīvu uztveri arī no klausītāju puses. Taču, ja jūs esat veiksmīgi pieņēmuši pastāvīgās novitātes šajos ilgajos komunicēšanas gados ar šo mūziķu garadarbiem un atzinuši tos par labiem esam, tad tiekamies koncertā!


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Hello. And Bye.

XRumerTest

Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr


Войтирегистрация