"Kokle un vārds"

Anete Pitena, 03.12.2015., 17:31

Sestdien, 5. decembrī plkst. 16.00 Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā (Anglikāņu ielā 2, Rīgā) notiks II kokļu mūzikas ziemas festivāla "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" koncerts "Kokle un vārds".

"Kokle un vārds"Šajā festivāla koncertā klausītajiem piedāvāsim iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas, tās unikālajam tembram mijoties ar cilvēka balss plūdumu.

Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi "Cantata" un "Teiksma", ka arī solisti – Gunda Liepiņa (balss), Alise Golovacka (flauta), Andis Klučnieks (flauta). Dzejas lasījumi - Samanta Liepiņa, Līga Gribuste un aktieris Ainārs Ančevskis.

Koncertprogramma veidota divās daļās, kur pirmajā daļā skanēs latviešu komponistu oriģinālmūzika un latviešu tautasdziesmu apdares, savukārt, otrajā - Vitas Rudušas muzikālā monoizrāde "Mazā prinča stāsts" pēc Antuāna de Sent-Ekziperī pasakas motīviem.

Ieeja koncertā bez maksas.

Jau ziņots, ka no 28. novembra līdz 29. decembrim otro reizi Latvijā notiek kokļu mūzikas ziemas festivāls "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā". Šogad festivāls aicina uz sešiem koncertiem dažādos Latvijas dievnamos – Rīgā Sv. Jēkaba katedrālē, Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, Lutera Evaņģēliski Luteriskajā (Torņkalna) baznīcā un Sv. Pētera baznīcā, kā arī Valmieras Sv. Sīmaņa un Jelgavas Sv. Annas baznīcās.

Festivāla ietvaros klausītājiem būs iespēja iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas. Kokle skanēs gan kā solo instruments, gan dažādu kameransambļu un pat kamerorķestra sastāvā. Festivāla koncertprogrammā dažādu gadsimtu un stilu mūzika – sākot no tādu pasaulē pazīstamu komponistu kā Žana Sibēliusa, Volfganga Amadeja Mocarta, Antonio Vivaldi, Edvarda Grīga skaņdarbiem līdz pat mūsdienu latviešu komponistu - Ērika Ešenvalda, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces oriģinālmūzikai. Festivāla noslēguma koncertā gaidāms arī pasaules pirmatskaņojums – Līgas Ančevskas īpaši šim festivālam komponēts opuss.

Festivālā muzicēs pazīstamākie Latvijas koklētāji un kokļu ansambļi, kā arī festivāla īpašie viesi – jauktais koris "Sonore" un solisti – Andis Klučnieks (flauta), Biruta Ozoliņa (balss, etnogrāfiskā kokle), Česlavs Grods (klarnete), Ieva Košeļeva (arfa), Ilvija Bensone (flauta), Mikus Bāliņš (perkusijas), Estere Lūsis – Grīnberga (čells), Uģis Upenieks (marimba), Aigars Raumanis (saksofons), Kate Ančevska (balss) un aktieris Ainārs Ančevskis.

Ar festivāla programmu var iepazīties šeit: avesol.riga.lv/lv/jaunumi/koklu-skanas-ziemas-mirdzuma/.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация