Ar baroka mūzikas koncertu noslēgsies koncertcikls "Iededz gaismu"

Via Cultura, 07.01.2015., 15:23

Koncertcikls "Iededz gaismu" noslēgsies ar igauņu mūziķu "Duo Floridante" izveidoto programmu "Smalkjūtīgais baroks" 10. janvārī plkst. 18.00 Promenade hotel Hika zālē. Koncertā skanēs 150 gadu garumā tapušie baroka laika skaņdarbi. Turklāt tie tiks atskaņoti uz autentiskiem mūzikas instrumentiem tiorbas un baroka vijoles.

"Duo Floridante"Koncerta programmā iekļauti galvenokārt agrīnā itāļu baroka laika komponistu mūzika. Tas ir laiks, kad tika sacerētas pašas pirmās sonātes vijolei. Tā kā jaunais mūzikas stils pieprasīja arī jaunu instrumentālo skanējumu, tad tika radīts instruments, ko sauc "tiorba". Lautas grupai piederīgais instruments bija aktuāls visā baroka laika posmā, taču atšķirībā no vijoles, baroka beigu posmā tas "izgāja" no modes. Lai parādītu kā šis mūzikas stils attīstījās 150 gadu garumā, mūziķi programmā iekļāvuši arī velīnā baroka komponistu Baha un Kuperēna kompozīcijas.

Igauņu baroka ansamblis "Floridante" ir dibināts pēc baroka vijolnieka Mēles Orgses iniciatīvas Tallinā 2014. gada sākumā. Muzikālā apvienība ātri ieguva ievērojamu vietu uz Igaunijas klasiskās mūzikas skatuves. Sastāvs ir elastīgs, piedāvājot klausītājiem programmas no dueta līdz kvinteta sastāviem. Hendeļa konkursā Londonā ansamblis ieguvis 2. godalgu un saņēmis skatītāju simpātiju balvu.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā ir EUR 10, skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 7. Bērniem līdz 7 gadu vecumam pieaugušā pavadībā, neaizņemot atsevišķu sēdvietu – ieeja par brīvu.

Plašāka informācija par koncertciklu "Iededz gaismu" atrodama nodibinājuma VIA CULTURA mājas lapā www.viacultura.lv un www.liepajaskultura.lv.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts SIA "Latvijas koncerti" finansiālu atbalstu.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация