LU jauktais koris "Dziesmuvara" aicina uz 90. jubilejas koncertu

Aivis Greters, 08.04.2015., 15:05

Koncerts notiks sestdien, 11. aprīlī, plkst. 19.00, LU Lielajā aulā, Rīgā, Raiņa bulvārī 19. Ieeja – bez maksas.

Koris "Dziesmuvara"Latvijas Universitātes (LU) studentu biedrības "Juventus" jauktais koris "Dziesmuvara" aicina uz 90 gadu jubilejas koncertu, kurā koris klausītājus pārsteigs gan ar kormūzikas klasiku, gan mūsdienu latviešu jauno komponistu oriģināldziesmām.

Koncerta pirmajā daļā skanēs latviešu kormūzikas pērles. Daudzas no tām ir īpašs veltījums "Dziesmuvarai". Būs dzirdamas Jurjānu Andreja, Emīla Dārziņa, Alfrēda Kalniņa un Jāņa Kalniņa, Ādolfa Ābeles, Bruno Skultes, Valta Pūces, Artūra Maskata un citu komponistu dziesmas korim. Šīs kompozīcijas, apkopotas no 90 gadu ilgā repertuāra krātuves, spilgti atspoguļo kora radošo darbību, kas Latvijā un arī ārpus tās tika atzīta par augstvērtīgu. Kora pamatsastāvam pievienosies arī bijušie koristi un LU pūtēju orķestris, veidojot grandiozu skanējumu.

Koncerta otrajā daļā vārds tiks dots mūsdienu jaunākās paaudzes komponistiem. Evija Skuķe, Oskars Herliņš, Krists Auznieks, Platons Buravickis, Armands Aleksadravičus, Aleksejs Peguševs, Džekins Pousons ir sagatavojuši savas oriģināldziesmas ar instrumentālu pavadījumu, kura sastāvā ir elektriskā ģitāra, bassģitāra, tuba, vibrafons, zvani, tamtams, arfa, akordeons, klavieres un ērģeles. Šo kompozīciju tapšanu iedvesmoja ideja par apkārtējās vides uztveri caur dažādām cilvēka maņām – katrs no skaņdarbiem ir ceļojums cilvēka sajūtu pasaulē.

Kora darbība sākās 1925. gada 9. aprīlī, kad Alfrēda Kalniņa vadībā notika pirmais mēģinājums 10 dalībnieku sastāvā. Diriģenta stafete tika nodota Ādolfam Ābelem, kurš šo kori vadīja līdz pat Otrajam pasaules karam. 1942. gadā koristi vēl uzstājās pēdējā "Dziesmuvaras" koncertā, pēc kura zemē tika guldīts kora simbols – karogs. Dziesmas turpināja skanēt arī Amerikā, kur kādreizējie kora dalībnieki turpināja sanākt kopā. Kora darbība tika atjaunota 2000. gadā un galvenā diriģenta amatu ieņēma Ainārs Rubiķis. Kopš 2014. gada kori vada Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) students Aivis Greters, kurš guvis godalgas arī kordiriģentu konkursos – starp tiem arī konkurss Prāgā kopā ar kori "Dziesmuvara".

Savulaik "Dziesmuvara" stāvējusi līdzās slavenajam Teodora Reitera korim. Un arī šodien koristi turpina augt un rūpējas par augstvērtīgu skanējumu, piedalās vietējos un starptautiskos konkursos, aktīvi iesaistās Latvijas koru kustībā un domā par to, kā iepriecināt klausītāju, veidojot krāsainas koncertprogrammas.

Koncertu atbalsta: LU, LU Kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus", Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, JVLMA, "Merķeļa drukas darbnīca", SIA "Vanilla Catering".


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab


Войтирегистрация