Latvijas radio koris Parīzē dziedās Emīla Dārziņa kora dziesmas

Ilze Vasermane, 29.05.2009., 12:00

Latvijas Radio koris līdz 6. jūnijam viesosies Francijā, lai kopā ar francūžu lepnumu – kamerkori Chæur de Chambre Accentus sniegtu divus koncertus un ieskaņotu albumu.

2. jūnijā Parīzes prestižajā koncertzālē Cité de la Musique abi kori sniegs pirmo koncertu, kurā skanēs Gustava Mālera un Riharda Štrausa oriģināldarbi un pārlikumi jauktam korim. Otrais koncerts ar šo pašu programmu notiks 4. jūnijā Ruānas operteātrī. Līdzās abiem vēlīnajiem romantiķiemLatvijas radio koris Parīzē dziedās Emīla Dārziņa kora dziesmas un Accentus prezentētajai franču mūzikai, koncertā skanēs arī četras latviešu komponista Emīla Dārziņa kora dziesmas Sapņu tālumā, Lauztās priedes, Nāru dziesma un Ciānas bērni, kuras Latvijas Radio koris interpretēs franču diriģentes Lorānsas Ekilbē (Laurence Equilbey) vadībā.

Paralēli koncertiem Parīzes Notre Damme de Liban baznīcā tiks veikti arī šīs programmas audio ieskaņojumi, ko pasūtījusi un izdos franču ierakstu kompānija Naïve.

Parīzes koncerttūre un paredzētie ieraksti ir rezultāts aktīvai sadarbībai apvienības Tenso ietvaros, kas sevī apvieno Eiropas labākos profesionālos korus, to skaitā Parīzes Accentus un Latvijas Radio kori. Tenso mērķis ir uzlabot informācijas apmaiņu un attīstīt sadarbību vokālās mūzikas jautājumos vienotā Eiropas tīklā. Latvijas Radio koris kopš apvienības pirmsākumiem ir aktīvs tās biedrs.

Ar diriģenti Lorānsu Ekilbē Latvijas Radio koris kopā uzstājās arī 2007. gadā, kad festivāla Francijas pavasaris ietvaros kopā atskaņoja franču mūzikas koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.

Vairāk informācijas Latvijas Radio kora mājas lapā: http://koris.radio.org.lv/
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Вызвать профессионального сантехника в СПб за 1 час вызвать сантехника на дом спб <a href=24santehnik-4.ru>24santehnik-4.ru</a> .

santekhnik_SPb_fvpt

ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ


Войтирегистрация