Latvijas radio svētku programmas

Ilze Vasermane, Latvijas Radio preses sekretāre, 10.11.2008., 07:07

Latvijas Radio valsts 90.dzimšanas dienā klausītājiem piedāvās plašas svētku programmas ar svinīgo pasākumu un koncertu translācijām, reportāžām un īpašiem raidījumiem, kā arī Radioteātra jauniestudējuma pirmatskaņojumu.

17.novembra pēcpusdienā plkst. 16:05 Latvijas Radio 1 piedāvās šajā gadā tapušas raidlugas "Karalis Nameitis" pirmatskaņojuma pirmo daļu. E.Virzas vēsturisko poēmu par zemgaļu lielkungu un brīvības cīņu vadoni Karali Nameiti ieskaņojuši labi zināmie un arī jaunie aktieri: G. Grāvelis, K. Auškāps, I. Ķuzule, V.Vārpiņa, J. Paukštello, A. Bērziņš, M. Vērdiņš, P.Liepiņš, Ā. Rozentāls, J. Strenga, A. Robežnieks, A. Dzērve, I. Briķe, O. Dreģe, A. Siliņš, L. Dzelzītis un L. Subatnieks.

17.novembra vakarā plkst. 18:00 klausītāji visā Latvijā ar Latvijas Radio 3 – Klasika starpniecību varēs noklausīties G. Mālera 8. simfonijas tiešraidi no Arēnas Rīga. Diriģenta Imanta Rešņa vadībā koncertā kopā ar Latvijas Radio kori piedalīsies vēl astoņi kori, divi simfoniskie orķestri un izcili solisti: Ingrīda Kaizerfelde, Anna Marija Baklunda, Jadviga Rapē, Andžella Goba, Kristīne Gailīte, Janešs Lotričs, Sebastians Holečeks un Mārtins Snels.

Svētku dienas rītā 18.novembrī plkst.9:30 Latvijas Radio 1 raidīs ekumenisko dievkalpojumu no Rīgas Doma, bet plkst.12:00 Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltīto Saeimas svinīgo sēdi no Latvijas Nacionālā teātra. Plkst.14:00 tiešraidē stāstīsim par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību militārās parādes norisi. Savukārt plkst. 16:05 klausītājiem piedāvāsim Radioteātra jauniestudējuma "Karalis Nameitis" 2.daļas pirmatskaņojumu. Arī vakara programmā būs vairākas tiešās translācijas, lai svētkus varētu sadzirdēt un sajust ikviens Latvijas iedzīvotājs un latvietis visā pasaulē. Plkst.17:00 gan LR1, gan LR3 raidīs svētku koncertu no Nacionālā teātra. Jau plkst.19:00 būsim pie Brīvības pieminekļa, lai raidītu svinīgo pasākumu un Valsts prezidenta uzrunu plkst. 20:00, kas vienlaicīgi būs dzirdama visos Latvijas Radio kanālos, kā arī internetā www.latvijasradio.lv .

Latvijas Radio 2 svētku dienā skanēs patriotiskas dziesmas un no plkst. 15:00 līdz 17:00 ēterā raidīsim Latvijas Radio organizēto koncertu "Mana dziesma Latvijai".

Savukārt Latvijas Radio 3 – Klasika plkst. 9:15 piedāvāsim raidījumu Latviešu mūziķi pasaulē, kurā stāstīsim par to, kā izciliem latviešu mūziķiem veicas citās zemēs. Plkst. 12:00 raidījumā Benefice varēsiet klausīties sarunas ar diriģentu Andri Nelsonu, kurš svin savu 30.dzimšanas dienu. Dienu noslēgsim ar koncerta "Pūt vējiņi" atskaņošanu. Koncertā piedalās: Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, Sinfonietta Rīga, saucējas Suitu sievas, koklētāja Laima Jansone, baritons Jānis Apeinis un pianists Aldis Liepiņš.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab

Анкеты девчат равным образом молодых людей он-лайн, в телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация