"Leningrad" dzimšanas dienas svinības noslēdzas ar dzejas lasījumiem

Mārtiņš Zviedris, 24.03.2009., 18:51

Vecrīgas kafejnīcas Leningrad dzimšanas dienas svinību vērienīgākā daļa aiz muguras.

Pagājušo sestdien uz lielās skatuves Dzelzceļa muzejā vairākus simtus apmeklētāju augu nakti priecēja 16 latviešu un somu mūzikas kolektīvi un solomākslinieki. Bet svētku noslēgums 28. martā gaidāms kafejnīcas telpās Kalēju ielā 54: pulksten 17 sāksies šeit notiekošā regulārā dzejnieku saieta "Dzejas zveja" sarīkojums.

"Viss sākās ar vēlmi iedrošināt savu dzeju citiem priekšā nolasīt tos, kas līdz tam rakstījuši tikai sev un pantus nevienam nav rādījuši," tā par "Dzejas zvejas" pirmsākumiem stāsta kafejnīcas "Leningrad" līdzīpašnieks Herberts Blumbergs. Pirms dažiem gadiem viņš, strādādams par bārmeni bufetē "Gauja", kopā ar domubiedriem uz regulārām tikšanās reizēm tur sāka pulcināt jaunos un mazpazīstamos dzejniekus. Pēc "Ļeņingradas" dibināšanas pulcēšanās atrada mājvietu kafejnīcā Kalēju ielā 54.
"Atmosfēra ir tik dzīva un radoša, ka bieži rosina uz palodzes kāpt un savus pantus deklamēt pat nejaušus apmeklētājus, tai skaitā ārzemju tūristus, kuru "Ļeņingradā" mēdz būt ne mazums. Reiz "Dzejas zveja", piemēram, skanēja veselās četrās valodās," par norises gaisotni piebilst H. Blumbergs.

Kopš "Dzejas zvejas" iemitināšanas "Ļeņingradā" amatbrāļu kopā aicinātāja lomu uzņēmies dzejnieks Gaiķu Māris. Viņš stāsta, ka dalībnieku prāva daļa ir jauno literātu vidē aktīvi un sevi jau apliecinājuši ļaudis, kuru radošajā biogrāfijā ir dalība jauno autoru semināros, publikācijas presē, ne vienam vien vai nu jau iznākusi vai drīz dienas gaismu ieraudzīs pirmā grāmata.

"Saieta misiju izprotu kā dzejas elitārisma mīta kliedēšanu, barjeras nojaukšanu starp mākslinieku un vienkāršu kroga apmeklētāju. Par šo tēmu – Dzeja un krogs – arī lūdzu amatbrāļus sagatavot esejas uz kafejnīcas dzimšanas dienu. Domāju, būs interesanti," ir pārliecināts Gaiķu Māris, kura debijas krājums "Mugursoma" klajā nāca pirms pāris gadiem.

Piebiedroties jaunajiem šai vakarā sola latviešu absurda dramaturģijas tēvs Andris Zeibots un Arnis Aumeisters-Beinvis. Dzeju lasīs arī Andris Hiršs, Artis Ostups, Arvis Vigulis, Santa Skujiņa, Agnese Rutkēviča, Justīne Jaunpaule, Luīze Kalniņa, Ērika Tālberga, Kreile, Cikala, Herta, Rīgas regeja/ska grupas "Kuchenbeat" dalībnieki Saņa un Vadims, kā arī pats Gaiķu Māris.

Dzimšanas dienas atskaņās šonedēļ rit visa "Ļeņingradas" sarīkojumu programma. Trešdien, 25. martā, kafejnīcā diskotēku spēlēs "Herbe", ceturtdien, 26. martā, ar koncertu uzstāsies grupa "For Rest", piektdien, 27. martā, diskotēku spēlēs DJ "Ma.Be.", bet Uldis Beitiņš vakarā priecēs ar ģitārspēli.

Un pati īpašākā ziņa: kafejnīcas Leningrad dzimšanas dienas dāvana apmeklētājiem — līdz pat 31. martam gaišais alus pie mums maksā 99 santīmus. Dzeriet veseli!
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация