Lielās mūzikas balvas 2014 nominācija "Gada jaunais mākslinieks"

Rinta Bružēvica, 23.02.2015., 16:13

Kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" ir izvirzīts diriģents Kaspars Ādamsons, sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs un vijolniece Magdalēna Geka.

Kategorija "Gada jaunais mākslinieks"2015. gada 3. martā Latvijas Nacionālajā operā ar "Hennessy" un DNB bankas atbalstu notiks Lielās mūzikas balvas 2014 pasniegšanas ceremonija. Šīs kategorijas laureāts saņems arī Hennessy naudas balvu, kuras mērķis ir veicināt jauno mūziķu profesionālo izaugsmi un prasmju papildināšanu studijās vai meistarklasēs.

Latvijas Televīzijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra un nodibinājuma "Rīga 2014" rīkotajā konkursā, kurā sacentās 2013. gada vasaras Dziesmu svētku koru konkursa fināla uzvarētāji, žūrijas un skatītāju lēmums bija vienprātīgs - Kaspara Ādamsona vadītajam korim "Sōla" jādodas uz Vīni pārstāvēt Latviju Eiropas labāko jaukto koru sadziedāšanās koncertā "Eiropa dzied" (Europe Sings).

24. maijā Limbažu novada Vidrižu pagasta "Melngaiļos" tika sarīkoti koru dziedāšanas svētki, svinot latviešu komponista, folklorista, mūzikas kritiķa un publicista Emīla Melngaiļa 140. jubileju. Kaspars bija svētku mākslinieciskais vadītājs.

Sekoja latviešu kormūzikas pamatlicēja Jāņa Cimzes 200. jubilejas grandiozais lielkoncerts "Cimzes kods" 31. maijā Valkā. Vidzemes draudzes skolotāju semināra ilggadējā direktora, pirmā latviešu tautas dziesmu melodiju krājēja un apdarinātāja gadskārtu Kaspars svinēja arī ar paša izloloto Cimzes apdaru un viņam veltīto mūsdienu latviešu komponistu jaundarbu albumu, pierādot, ka Cimzes dziesmas labi sadzīvo ar mūsdienīgu interpretāciju.

Kopš 2014. gada aprīļa Kasparam Ādamsonam ir jauns ampluā – Latvijas Nacionālās operas kormeistara amats.

Bet to, kā ir tad, ja daudzgalvainam korim (VAK "Latvija") pievienojas arī lielais simfoniskais orķestris (LNSO), Kaspars Ādamsons izbaudīja koncertā "Laimes hormoni" festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" ietvaros 21. martā, pirmatskaņojot trīs jaundarbus.

"Kaspars ir sava ceļa gājējs. Domāju, ka viņam ir liela nākotne. Skolā viņš nebija starp tiem, ko jāskubina. Esmu vērojis, kā viņš strādā: Kaspars kora priekšā nelasa "lekcijas", vienmēr nāk pilnībā sagatavojies un ar skaidru mērķi, ko grib panākt. Aiz notīm viņš atrod vēstījumu. Viņa žests runā," jauno diriģentu laikrakstā "Diena" vērtējis vecmeistars Jānis Erenštreits.

"Viņš tik smalkjūtīgi niansēti, jutekliski spēj radīt mūziku," Kasparu slavējis pieredzējušais koru maestro Māris Sirmais.

Vibrofonistu Jāni Bombizo-Fedotovu plašāks klausītāju loks iepazina pēc uzvaras Ineses Galantes rīkotajā talantu konkursā "Ineses Galantes Talanti.lv". Par piedalīšanos un arī uzvaru šajā konkursā mūziķis saka: "Konkursi ir laba lieta, bet svarīgākais, ar kādu attieksmi uz tiem ej. Ja iesi ar domu par katru cenu uzvarēt, nāksies ļoti pārdzīvot, ja neiegūsi pirmo vietu. Tad īsti nav jēgas... Bet šī gluži vienkārši bija lieliska iespēja sevi parādīt. Liels paldies Inesei Galantei par to, ka viņa jaunajiem mūziķiem radījusi šādu iespēju!"

Spoži un efektīgi iznācieni pērn Jānim bijuši vairāki: festivāla "Artissimo" galā koncertā "Ceļojumu gadi" 8. augustā Dzintaru koncertzālē viņš spēlēja virtuozo otro daļu no franču komponista Emanuela Sežornē koncerta vibrofonam un orķestrim, ar kura pilnu atskaņojumu jau 13. jūnijā bija gluži vai apstulbinājis publiku Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Skaista uzstāšanās notika arī Ineses Galantes festivālā "Summertime" 12. augustā, uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiekoties ar Grammy mūzikas balvas laureāti Dobē Njaorē.
Par starta šāvienu sava ceļa izvēlē Jānis ir pateicīgs savam brālim Rihardam, bet izvēle par labu vibrofonam notikusi, mācoties Dārziņskolas 7. klasē. Jānis Bombizo-Fedotovs nevēlas būt vienpusīgs, tāpēc spēlē klasiku, mūsdienu opusus, džezu, elektronisko, popmūziku. Nereti aranžē un komponē arī pats. Brīnišķīgi improvizē.

Vijolnieces Magdalēnas Gekas spožā debija kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 10. oktobra koncertā "Bēthovena Piektā" bija negaidīta. Aizstājot sasirgušo Raimondu Ozolu, viņa atskaņoja Makša Bruha "Vijolkoncertu", ko jau 23. septembrī ar lieliem panākumiem bija spēlējusi "Mendelszona vasaras skolas" noslēguma koncertā Hamburgā ar orķestri "Hamburger Symphoniker".

Jaunās mākslinieces spēli labi raksturo vārdi siltums un emocionalitāte. Magdalēna ir spilgta soliste, kura raisa drošības sajūtu. To novērtē arī Baltijas kamerorķestris "Kremerata Baltica", jo kopš 2014. gada februāra Magdalēna regulāri papildina tā pirmo vijoļu grupu.

Magdalēna ir Parīzes Nacionālās mūzikas un dejas konservatorijas studente un ir daudzu starptautisku konkursu laureāte. Privilēģiju koncertēt ar dažādiem orķestriem Latvijā un Eiropā bagātina ar aizrautīgu darbošanos kamermūzikas jomā: 2014. gada vasarā pēc Magdalēnas Gekas iniciatīvas Saulkrastos dzima jauns festivāls – "Jaunie Latvijas kamermūziķi", kurā uzstājās ārzemēs studējošie latviešu mūziķi. Simpātijas kamermūzikai Magdalēna apliecināja arī "Klasikas" tiešraides koncertā, 6. janvārī Latvijas Radio 1.studijā muzicējot kopā ar Grācā studējošo čellisti Annu Veselovu un Lucernā studējošo pianisti un komponisti Asiju Ahmetžanovu.

Un vēl vijolniece aizrautīgi sadarbojas ar jaunajiem komponistiem: līdz šim brīdim viņa pirmatskaņojusi ap 20 skaņdarbus gan solo, gan kameransambļos.

Lielo mūzikas balvu 2014 organizē VSIA "Latvijas Koncerti" sadarbībā ar Kultūras ministriju.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация