VII Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls

Gundars Venens, 13.08.2008., 11:10

Šogad jau septīto reizi Liepājas vārds izskanēs ciešā sasaitē ar Starptautisko ērģeļmūzikas festivālu.

haselbeckemfNo pirmsākumiem šī muzikālā foruma pamatos ielikti augsti profesionāli un kvalitatīvi uzstādījumi. Ievērojot tradīcijas, arī šogad festivāls skanēs septembrī Liepājas un Kurzemes baznīcās.

Pateicoties Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Metalurga, Hansabankas un Austrijas vēstniecības atbalstam, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādei „Kultūras pārvalde” radās plašākas iespējas interesantas un daudzpusīgas festivāla programmas piedāvājumā. Festivāla atklāšana notiks 5.septembrī, kurā īpaši tiks uzrunāta skolu jaunatne, parādot jaunākās paaudzes klausītājiem Trīsvienības katedrāles ērģeles visā to krāšņumā. Ar programmu Vēju un stabuļu dziesmas koncertēs ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonists Artis Sīmanis un mūzikas gide Karīna Bērziņa, kam ir prasme bērnus ievadīt mūzikas skaņu pasaulē. Seši iepriekšējie festivāli Liepājai radījuši jaunu izaicinājumu – ērģeļu lielpilsētai jārada savs kompaktdisks! Pilsētas ērģelnieka Lotara Džeriņa viena no interesantākajām un skaņas ziņā iespaidīgākajām programmām bija Toccata alla Fantasia, kurā dalību ņēma arī vokālā grupa „Putni” un kas ar panākumiem atsakņota ne tikai Liepājā, bet arī Rīgas Domā. Nebija šaubu, ka šo programmas ierakstu kompaktdiskā augstu novērtēs Liepājas viesi un ērģeļmūzikas mīļotāji. CD atvēršanas svētku koncerts notiks 6. septembrī Liepājas Trīsvienības katedrālē, kā arī 7. septembrī Aizputes Sv.Jāņa baznīcā. Laba tradīcija ir vienu no festivāla koncertiem aizvest uz Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcu. Šoreiz tā nosaukums – Dāvida dziesmas. Kopā ar Kristīni Adamaiti (ērģeles) un Arti Sīmani(saksafons) uzstāsies arī soprāniete Gunta Davidčuka izpildot gan latviešu, gan ārzemju komponistu mūziku. Pirmo reizi festivālā skanēs gospeļu mūzika. 12. septembra vakarā Sv. Trīsvienības katedrālē muzicēs Gunāra Kalniņa gospeļu koris GG Choir. Savukārt džeza un blūza ritmos klausītājus vilinās Timotijs Houns no Lielbritānijas. Jāpiebilst, ka festivāla koncerti tiks ietērpti Mārtiņa Feldmaņa gaismas vīzijās, bet par labu redzamību gādās firmas Appart lielie ekrāni un video transformācija. Festivāla noslēguma koncertu, 13. septembrī, šogad piedāvā Austrijas vēstniecība Latvijā, atvedot uz Liepāju izcilo pasaules mēroga ērģelnieku un diriģentu Martinu Hāzelbeku. Ar viņu kopā uztāsies Liepājas Simfoniskā orķestra trompetistu un trombonistu ansamblis, spēlējot Bahu, Listu, Mendelszonu, Rēgeru un Vidoru.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Полное руководство: как правильно купить диплом и избежать ошибок диплом купить цена <a href=dipl-fast.ru>dipl-fast.ru</a> .

diplom_kupit_jwOa

Купить тренажеры для спортзала с гарантией качества фитнес тренажеры купить <a href=trenajeri-dlya-zala.ru>trenajeri-dlya-zala.ru</a> .

trenazhery_spOi

Theme site super 000*** rus.hc.lv

LRncxOcpms


Войтирегистрация