Liepājas Simfoniskais Orķestris sezonu sāks kopā ar itāļu mūziķiem

Liene Jakovleva, 14.09.2008., 20:42

Sezonas atklāšanas koncerts 20. septembrī Lielajā Ģildē Rīgā un 21. septembrī Liepājas teātrī.

Koncertu programma veidota itāliskā gaisotnē, ko caurvīs pazīstamu operu lappuses, kā arī itāļu komponista, diriģenta un muzikologa Otorīno Respīgi simfoniskais cikls Romas pīnijas (1924), kurā zīmētas senās Romas ainas un Džakomo Pučīni Simfoniska prelūdija (1882), kas bija daļa no viņa diplomdarba, absolvējot Milānas konservatoriju. Itāļu komponistu operu daiļradi pārstāvēs arī Intermeco no Pjetro Maskanji populārākās operas Zemnieka gods un no Džakomo Pučīni operas Manona Lesko, kā arī intermeco La tregenda no Pučīni pirmā lielākā skatuves darba - baletoperas Vīlas.

Solists Žilberto Mafedzoni Rīgas un Liepājas klausītājiem piedāvās pazīstamas ārijas no operām Toska, Zemnieka gods, Pajači, Andrē Šenjē, Madama Butterfly un Turandota.

Pirms Pjers Džordžo Morandi kļuva par diriģenta Rikardo Muti asistentu, viņš spēlēja pirmo oboju Milānas La Scala teātrī. Morandi studējis kompozīciju Džuzepes Verdi konservatorijā Milānā. Vēlāk mācījies pie Leonarda Bernsteina un Seidzi Odzavas. 1987. gadā Morandi uzvarēja starptautiskajā Tenglvudas diriģentu konkursā. 1989. gadā Morandi kļuva par galveno diriģentu Romas operā. 1990. gadā viņš veica savu pirmo operas ierakstu, ar Romas opernama mūziķiem ieskaņojot Paizjello Donu Kihotu. Morandi diriģējis daudzās operās Eiropā un regulāri uzstājies dažādās pasaules koncertzālēs. Viņam bijusi lieliska iespēja diriģēt koncertus, kuros uzstājas tādi orķestri kā Romas Svētās Cecīlijas akadēmijas orķestris, Bavārijas radio simfoniskais orķestris, Tokijas filharmonijas orķestris, Londonas filharmonijas un Londonas simfoniskais orķestris. Kopš 1990. gada katru sezonu itāļu diriģents viesojas Budapeštas operā. Viņš uzstājies arī Vīnes Valsts operā, Arena di Verona, Tokijā, Buenosairesā, Marseļas operā, Triestes Verdi teātrī un citur. Patlaban Morandi ir Stokholmas Karaliskās operas galvenais viesdiriģents.

Itāļu tenors Džilberto Mafedzoni šobrīd dzied Milānas opernama La Scala kora tenoru grupā un regulāri sniedz solo koncertus. Viņa repertuārā ir galvenokārt 19. gadsimta otrās puses itāļu opermūzika. Mafedzoni piedalījies Džakomo Pučīni operu Toska un Madama Butterfly iestudējumos, dziedājis Ismailu Džuzepes Verdi operā Nabuko, kas pēc iestudējuma Veronā 1994. gadā ar lieliem panākumiem izrādīta arī Vīnē, Cīrihē un Berlīnē. 1996. gadā Mafedzoni aizvietojis Plasido Domingo Kanio lomā Rudžēro Leonkavallo operā Pajači Montekarlo operteātrī. Šajā pašā gadā aizsākās sadarbība ar diriģentu Pjeru Džordžo Morandi, Osakas simfoniskajā zālē (Japāna) iestudējot Pučīni operu Turandota, kurā Mafedzoni dziedāja Kalafu. 90. gadu sākumā viņš sniedza vairākus galā koncertus Itālijā un Vācijā. Pēc triju gadu pārtraukuma profesionālajā darbībā Mafedzoni ar Kalafa lomu debitēja Korejā (2003). Guvis uzvaras prestižos vokālistu konkursos, to vidū Buseto konkursā Voci verdiane, kā arī Tito Skipas iedibinātajā konkursā.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

Robertunsab


Войтирегистрация