Latvijā viesosies viens no izcilākajiem pasaules diriģentiem – leģendārā "Trīs tenoru" koncerta maestro - Zubins Meta

Mārtiņš Pučka, 11.08.2015., 08:13

20. augustā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē ar krāšņu programmu viesosies pasaulslavenais Izraēlas Filharmoniskais orķestris un leģendārais maestro – Zubins Meta – atzītais diriģents, kurš savulaik diriģējis skatītāko pasaules klasiskās mūzikas koncertu – "Trīs tenori" kopā ar izcilajiem operdziedātājiem – Lučāno Pavaroti, Plasido Domingo un Hose Karērass.

Latvijā viesosies viens no izcilākajiem pasaules diriģentiem – leģendārā "Trīs tenoru" koncerta maestro - Zubins MetaViens no izcilākajiem pasaules diriģentiem Zubins Meta ir dzimis Indijā. Viņa tēvs Meli bija atzīts vijolnieks un diriģents - viņš dibinājis Bombejas simfonisko orķestri un Amerikas jauniešu simfonisko orķestri Losandželosā. Uzsācis medicīnas studijas, 18 gadu vecumā Zubins tās pameta, lai studētu mūziku Vīnē. Jau pēc septiņiem gadiem viņš diriģēja pasaules prestižākos ­– Vīnes un Berlīnes filharmonijas orķestrus, ar kuriem nesen atzīmēja 50 gadu sadarbības jubileju. Pateicoties savam unikālajam talatam viņš strauji kļuva par vienu no pieprasītākajiem simfonikās mūzikas un operas diriģentiem pasaulē. Savā karjerā Zubins Meta ir bijis mākslinieciskais vadītājs daudziem pasaulslaveniem muzikālajiem kolektīviem tostarp Monreālas simfoniskajam un Losandželosas Filharmonijas orķestrim. 1978. gadā maestro Meta kļuva par Ņujorkas Filharmonijas orķestra māksliniecisko vadītāju un trīspadsmit gadu laikā orķestra vadībā atskaņoja virāk kā 1000 koncertus visā pasaulē, tādejādi kļūstot par ilgāko māksliniecisko vadītāju Orķestra jaunāko laiku vēsturē. 1969. gadā maestro Zubins Meta tika iecelts par Izraēlas Filharmoniskā orķestra muzikālo padomnieku, bet 1977. gadā kļuva par tā māksliniecisko vadītāju. 1981. gadā orķestris viņam piešķīra šo titulu uz mūžu un šo gadu laikā maestro kopā ar Izraēlas Filharmonisko orķestri ir atskaņojis vairāk kā 3000 koncertus visos pasaules kontinentos, tostarp ar tādām zvaigznēm kā Andrea Bočelli, Renē Fleminga un Īzaks Sterns. Kā mākslinieciskais vadītājs vai padomnieks Meta ir darbojies arī Bavārijas Valsts operā un prestižajā Florences festivālā "Maggio Musicale Fiorentino". Viņš ir goda biedrs Vīnes Valsts un Bavārijas Valsts opernamos, goda pilsonis Florencē un Telavivā, goda diriģents Vīnes Filharmonijas, Minhenes Filharmonijas, Losandželosas Filharmonijas, Bavārijas Valsts un "Teatro del Maggio Musicale Fiorentino" orķestrī. Viņa apbalvojumu saraksts ir neaptverami garš un aptver lielākās pasaules valstis!

Maestro Zubins Meta 1990. un 1994. gadā diriģēja leģendāro koncertu ar trīs izcilajiem operdziedātājiem – Lučāno Pavaroti, Plasido Domingo un Hose Karērass, kura ieraksts ir kļuvis par pirktāko klasiskās mūzikas albūmu vēsturē.

Šobrīd paralēli koncertiem diriģents kopā ar brāli Zarinu vada "Meli Metas mūzikas fondu", kas viņu dzimtajā Bombejā Rietumeiropas klasisko mūziku dara pieejamu un izglīto tajā vairāk nekā 200 bērnus.

20. augustā koncertā Dzintaros Izraēlas Filharmoniskā orķestra un maestro Zubina Metas izpildījumā dzirdēsim Riharda Štrausa Simfonisko poēmu "Tila Pūcesspieģeļa draiskie nedarbi", Arnolda Šēnberga Stīginstrumentu sekstetu "Apskaidrotā nakts" un Pētera Čaikovska 6. simfoniju siminorā "Patētiskā".


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hola, quería saber tu precio..

RobertSax

bezpizdy.vip

Elma

Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

Robertunsab


Войтирегистрация