Michael Fakesch & Taprikk Sweezee (!К7) uzstāsies Andrejsalā

Ksenija 'Kamikaza' Scedrova, 05.04.2007., 05:48

Sestdien, 14. aprīlī, Andrejsalas "Pulkveža" telpās notiks pasākums, kuru nevarēs palaist garām neviens elektroniskās mūzikas cienītājs. Pārtijā "Dirty Dancing 8.5" uzstāsies Mihaēls Fakešs (Michael Fakesch) kopā ar vokālistu Tapriku Svīzī (Taprikk Sweezee) no vācu ierakstu kompānijas !K7.

Mihaēls ir pazīstams kā puse no vācu IDM-hip-hop projekta Funkstörung un kā ierakstu kompānijas "Musik aus Strom", ko 1997 gadā atzina par labāku IDM leiblu, dibinātājs.

Savu karjeru mūzikas jomā Mihaēls bija uzsācis tālajā 1992. gadā ar tehno-pārtiju organizēšanu, kurās Krīss De Luka bija uzstājies dīdžeja lomā. Pēc četriem gadiem Mihaēls Fakešs organizēja savu personīgo leiblu "Musik aus Strom" (kas var tulkot, kā "mūzika no elektrības"), kurā dienasgaismu ierauga remikss uz viņa kompozīciju "Surfaise", ko izdarīja Boards of Canada - un šis bija pirmais remikss šā leģendārā dueta vēsturē.

Mihaēls un Krīss uzsāka taisīt remiksus uz citu mūziķu rādīto mūziku un tā arī piedzima Funkstörung. 10 gadu ilgā pastāvēšanas vēsturē ir izdarīti remiksa darbi vairāku mūziķu dziesmām, tostarp arī tādiem pazīstamiem māksliniekiem kā Björk, Wu-Tang Clan, Jean-Michel Jarre, Lamb, Nils Petter Molvaer un citi. Daži no šiem darbiem kļuva par īstiem hītiem, tos iekļāva tādu leiblu izlasēs kā Compost un Chocolate Industries. Tomēr īsta popularitāte sākas 1998. gadā, kad duets paraksta līgumu ar leiblu !К7, kas bija un ir viena no vadošajām kompānijām elektroniskās mūzikas pasaulē. Mihaēls un Krīss turpina izlaist cauri savām vīzijām kolēģu muzikālos sacerējumus, paralēli ierakstot pašu darbus un 2000. gadā radās albums "Appetite for Disctruction". Kritiķi uzreiz nosauca Funkstörung stilu par IDM (inteliģentā deju mūzika), bet kopš tā laika pašu duetu dēvē par vācu Autechre. "Nevaru teikt, ka mēs būtu sarūgtināti ar šo salīdzinājumu, Autechre ir vadošā komanda šajā novirzienā, un to var saprast" - tā teica Mihaēls kādā intervijā un turpina: "Žēl tikai, ka žurnālisti atrod tūkstošiem daudz nianšu mūzikā house, bet tāda daudzpusīga mūzika kā IDM viņiem skan vienādi".

Pirms gada Mihaēls Fakešs izlaida savu pirmo solo-albumu "Marion", ko arī labvēlīgi pieņēma kritiķu aprindās. Tajā, atšķirībā no Funkstörung, par kuru iecienītāko stilu kļuva hip-hopa, fanka, IDM un dzīvo instrumentu eklektisks maisījums, Mihaēls veltīja vairāk uzmanības tieši aukstām sintētiskām skaņām, liekot tām salikties melodiskās kompozīcijās. Paralēli solo-darbam Mihaēls sadarbojas ar Andrē Estermanu (Andre Estermann) projektā Aemic.

Tam sekoja albumi, singli, kopdarbs ar Jay Jay Johanson pie viņa albuma "Antenna", Eiropas un pasaules turnejas, kamēr, pēc plates "Appendix" iznākšanas 2007. gada janvārī, Funkstörung paziņoja par savu iziršanu. Neskatoties uz to, Mihaēls Fakešs turpina savu vētrainu muzikālo darbību, pagarināja kontraktu ar !К7, ierakstīja remiksu uz slavena Herberta dziesmu "Something Isn't Right", kā arī marta beigās izlaiž solo albumu "Dos", kurš bija ierakstīts kopā ar vokālistu Tapriku Svīzī. Pirmie, kas dzirdēs to "dzīvajā" būs melomāni no Rīgas un Viļņas, kur viņš uzstāsies iepriekšējā dienā.
Pasākumā "Dirty Dancing 8.5" piedalīsies arī pazīstamie Latvijas dīdžeji - DJ Vital un DJ Le Zzz no apvienības Oriola (Quadrat Musique) un Ksenia Кamikaza, radioraidījuma Intelligent Beats vadītāja.

Pārtija sākums plkst. 22:00. Ieejas maksa - 5Ls.


Papildu infrmācija:
www.michaelfakesch.com  
www.ind-ex.com  
www.qm.lv


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
6Porno

Alena

interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax


Войтирегистрация