«Mīlestība un meditācija» Rīgā

office, 17.08.2008., 06:45

Ziemeļindijas klasiskās mūzikas koncerts, kas tiek veltīts Indijas Neatkarības gadadienai, notiks 22. augustā plkst. 19.30 Mazajā Ģildē.

Ustada Amdžada Ali Khana māceklis, sārodas spēles meistars Akash Sergejs Ancupovs un RadheŠijam Šarma, pakhavadžas un tablas seno skolu pārstāvis, izpildīs rāgas dažādos klasiskos stilos.

Šis koncerts - cieņas izteikšana dižai valstij - Indijai, kura šajās dienās atzīmē Neatkarības 61. gadadienu, tās senai kultūrai, kura bagātināja cilvēci ar unikālām zināšanām par visuma uzbūvi, atklāja universālos harmonijas un mīlestības likumus, uzdāvināja pasaulei dižus skolotājus.

Trīs galveno klasisko mūzikas stilu apvienojums vienā koncertā – stingrā dhrupāda, fantāziju pilnā khaijala un romantiskā thumri - dos lielisku iespēju izjust pašu Indijas klasiskās mūzikas būtību. Būtību, kas izteikta vienkāršos vārdos – «brīvība disciplinē».

Vairāk kā ceturtdaļu gadsimta Akash S. Аncupovs ir veltījis Ziemeļindijas klasiskās mūzikas izpētei un izpildei. No 1986. gada viņš ir sarodista Ustada Amdžada Ali Hana māceklis, kas ir viens no pasaules dižākajiem mūziķiem. Vārds Akash, kuru devis skolotājs Sergejam Ancupovam, trāpīgi raksturo viņa tieksmi mūzikā. Sanskrita vārds Аkash (Аkasha) nozīmē: brīvs izplatījums, kosmoss, debess, ēters (pats smalkākais visuma pirmselements).
Papildus: sk. zemāk

Šri Radhešijam Šarma dzimis ģimenē, kurā vairākās paaudzēs ir bijuši mūziķi, kas spēlē pakhavadžu – senu indiešu sitamo instrumentu, ko izmanto klasiskajā stilā dhrupads. Pandit Totaram Šarma, Guru Svami Murapi Dhar un Pandit Purušotam Das bija Maestro skolotāji no Džajpuras klasiskās skolas (gharanas) pakhavadžas spēlē. Viņš pilnveidoja savu meistarību Adžradas gharanas. Tabla ir svarīgākais pavadošais instruments citā Ziemeļindijas klasiskās mūzikas stilā – Khaijaļ stilā.
Papildus: sk. zemāk.

Ritis Kamacaitis (Viļņa) ir unikāla parādība mūzika. Jau agrā vecumā viņš uzstājas uz skatuves kā profesionālo koru dalībnieks. Jaunībā viņš guva atzinību kā džeza pianists. Bet indiešu mūzikas zinātniskā koncepcija tik ļoti piesaistīja Ritisu, ka viņš meistarīgi apguvis tablas spēles mākslu un atvēra savu tablas skolu. Unikālās poli ritmiskās spējas un mūziķa radošais gars sajūsmina klausītājus visās auditorijās.

Arnis Siliņš – horeogrāfs un jogas instruktors, jaunas dejas virziena - rāgas deja – radītājs. (raga dance). Tas ir īpašs dejas veids kuram par mūzikas pamatu kalpo dzīvs rāgas izpildījums. Tā kā rāga – ir mūzikas radīšana muzicēšanas laikā, nevis fiksētas kompozīcijas interpretācija, tad arī rāgas deja - unikāls žanrs, kas prasa mūziķu un dejotāju kopējo improvizāciju klasisko kanonu ietvaros.

Vladimirs Jerošenoks – mūziķis multiinstumentālists, perkusionists, tablists. Viņa īpašā interese – indiešu klasiskā mūzika, lai gan viņš pārvalda arī arābu, afrikāņu, korejiešu un daudzus citus sitamos instrumentus. Neatkarīgi kādos muzikālos projektos viņš piedalās – viņš meistarīgi uzlādē klausītājus ar ritmiskās dzīves nenogurdinošo prieku.


Ludmila Žurkova - spēlē tampuru, bez kuras nav iedomājams neviens klasiskais mūzikas koncerts. Tampura Indijā – visuma skaņas simbols, visu klasisko formu neizrādīts pamats izrādītai skaņai.


Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs, kā arī Mazajā Ģildē stundu pirms koncerta sākuma.


Biļešu cenas no 7 Ls līdz 15 Ls.

Par visiem organizatoriskiem un sponsorēšanas jautājumiem

Griezties pa telefonu: 29243077, ludmila@absolute.lv

Producents: Absolute musiс management

2 коментария Комментирование доступно всем.
melomaans, 17.08.2008. 09:27:15
Рейтинг комментария: 0

izskatās labs! :)

jānis, 19.08.2008. 13:12:15
Рейтинг комментария: 0

Eh netieku, bet būtu bijis interesanti :/

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация