"MOREA" divpadsmit mēneši - gada jubileja

MOREA, 09.04.2007., 15:12

Uz brīdi atskatoties laikā, nākas secināt, ka apritējis divpadsmit mēnešu aplis "Morea" norisei Vaļņu ielā rodamajā klubā "Depo". Līdz ar minēto iezīmi 19.aprīļa ceturtdienas pievakarē gaidāma zināma atskata norise saistībā ar aizvadīto.

Kā pirmais solis MOREA virzienā uzskatāms aizvadītā gada 5.aprīlī noritējušais experimental/ post-hardcore apvienības SOLARIS debijas ieraksta HAREA prezentācijas pasākums un tam līdzās izrietošais kopkoncerts ar JAIALAI, TESA un citu skatuves pārstāvju līdzdalību.

Norise vispārējā skatījumā pamatā uztverama kā ikmēneša neatkarīgās mākslas un kultūras pasākums- neatstājot ēnā hardcore pamatvērtības. Līdz šim uzsvars virzīts uz pašmāju radīto.

Apskatot skaitlisko pusi, līdzšinējā laika ritējumā norises rāmja ietvaros uz skatuves viesojušās četrdesmit divas atšķirīgas apvienības un līdzdarbojušies deviņi zāles dj- tajā skaitā pārstāvji no Vācijas un Somijas.

Vēlamies izteikt pateicību Guntim Vanagam, Haroldam Vasiļjevam, apvienībām (īpaši Valmieras kopumam KAS TAVĀ APZIŅĀ?) un māksliniekiem (īpaši SUBSEQUENCE), kuru esamība manīta šī aizvadītā gada MOREA ietvaru laikā, neatkarīgās kultūras portālam ALTERNATIVE.lv, kā arīdzan, protams, ikvienam, kurš ir pagodinājis šo norisi ar savu klātesamību vai jebkādi līdzējis tās izaugsmei.

19.aprīļa vakara gaitā uz kluba pagrabstāva lielās skatuves būs tveramas četras pilsētas pārstāvošās sešas apvienības- LASSIE THE CAT, kuriem šī reize ierakstāma kā debija Rīgas robežās, kā arī MOREA ietvaros jau savulaik paviesojušies 9HORIZON, CONCOMITANT, VERSUS, KRIEGOPFER, LOCCA.

Apvienība LASSIE THE CAT savu daiļradi aizsākusi Rīgā laika posma ritējumā no aizvadītā 2006.gada oktobra mēneša. Dalībnieku līdzšinējā darbība līdz šim bijusi skatāma KATARI, APĀTIJA, BITE BACK un EMETICA skatuviskajos tēlos. Šā gada pirmajā pusē Valmieras HODILA RECORDS veikts divu skaņdarbu studijas ieraksts, kā arī sniegta debijas uzstāšanās ārpus galvaspilsētas sienām- Liepājas naktsklubā FONTAINE PALACE.

9HORIZON ceļa pirmsākumi atrodami aizvadītajā gadā, gaistot ilgušajam klusumam pēc LES CORTE posma noslēgšanas, apvienojoties daļai minētā sastāva ar ex REACHING BRAVO basģitāristu. Darbības laikā vairākkārt noskaņas atrādītas Andrejsalā kultūras mezgla DIRTY DEAL CAFE ietvaros un citviet. Pie tuvākajiem horizonta nākotnes plāniem piederas apvienības EP ieraksts un tā gaidāmā izdošana. Ceturtdienas vakarā apvienības sastāvam pievienosies vokālie dalībnieki no apvienībām HOPE DIES LAST un ANPHER.

CONCOMITANT izcelsme meklējama Vidzemes pilsētā Smiltenē- vietā, ar kuru saistāmas asociatīvas ar ievērības un cieņas vērto kādreizējo Latvijas hardcore skatuves kopumu CITA ATTIEKSME. Kā pašreizējos darbības pamatpunktus iespējams minēt vairākus koncertus Valgas Rockiklubi pasākumu ietvaros, kā arīdzan norisēs Rīgā un Valmierā. Skanējuma iezīmes ietilpināmas zem hardcore nokrāsām.

VERSUS vārds vēsturē rodams kopš 2003.gada. Nesenā laikā līdz ar dalību BOARDS.lv jubilejas pasākumā Andrejsalā atsākta aktīvā koncertdarbība pēc gandrīz trīs gadu izvērstībā ilgušā pārtraukuma, kurš noslēdzies ar dalībnieku izmaiņām. Pie skatuves motīviem uzskatāma emocionālā apmaiņa starp apvienības radītajiem noskaņu labirintiem un klausītājiem.

Par KRIEGOPFER radošās mijiedarbības sākumu var uzskatīt 2000.gadu. Pastāvēšanas laikā līdz šodienai mūzikas rāmjos veikts ceļš no sākotnējā crust punk līdz izteiktākai hardcore ievirzei. Apvienība uzskatāma par vienu no pirmajām Saldus skatuvi pārstāvošajām grupām, kā arīdzan sava veida Kurzemes DIY un nekomerciālās kultūras kustības atbalstu. Kā zināmas atskaites zīmes uzskatāmi divi izdotie studijas ieraksti- BEST HITS 1940-1991 (2002) un OPPONERE (2005). Pēc nesenā pagātnē noritējušajām sastāva izmaiņām KRIEGOPFER tālākie darbības soļi norit zem trio statusa- ārpus skanējuma atstājot basģitāras daļas.

Idejiski pret vardarbību vērstā apvienība LOCCA dibināta aizvadītā 2006.gada vasarā Jēkabpilī. Lielākā daļa piecu cilvēku veidotā pamatsastāva savu kopdarbu ir veikuši kādreizējā screamo/ hardcore pārstāvētajā veidojumā KATARI. Uz skatuves būts dažāda mēroga un kultūras norisēs Aizkrauklē, Rīgā un Jēkabpilī. Pie drīzumā gaidāmā uzskatāms studijas demo ieraksts.

Divpadsmit mēnešu atskata norisē deju zāles sienās līdz darbosies dj ĀBOLS (Mārtiņš no SOUNDARCADE)- plaša radošā diapozona iemiesojums, kā arī viens no vaininiekiem pēdējo gadu lielākajam Valsts Leļļu teātra apmeklējumam aizvadītajā rudenī.

Bez minētā gaidāms vēl kāds deju zāles līdzdalībnieks, par kura identitāti skaidrība ieviesīsies nākot tuvāk jubilejas pasākumam.

Sākuma ieskaņa gaidāma ap 21.00 (ieeja no 19.00). Ieejas maksa 3ls/ pēc 22.00 4ls; turpretim ierodoties ar MOREA norises flyer, kurš kā ierasti atrodams kluba DEPO mājaslapā, 2ls/ pēc 22.00 3ls.

Saites uz apvienību ierakstiem un citām aprisēm rodamas zem http://www.klubsdepo.lv/index-lat.php?p=8&id=956


2 коментария Комментирование доступно всем.
yдалённый пользователь, 09.04.2007. 17:54:10
Рейтинг комментария: 0

grūti neaiziet, tikai vienīgā problēma - piektdien skola

jānis, 09.04.2007. 18:02:14
Рейтинг комментария: 0

Nākamā diena - darbs, bet vai tad tas mani ir apturējis jau trešdien iet uz Depo? domāju ka nē :D Tā kā ceturtdien būšu ;)

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
6Porno

Alena

interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax


Войтирегистрация