„Nokia Open Stage” otrā sezona ir atklāta

Elīna de Ventere, 05.11.2006., 22:55

Šogad „Nokia Open Stage’’ 2. novembrī atklāja savu otro sezonu Sapņu fabrikā. Sapņu fabrikas telpās bija ieņēmušas vietu divas skatuves. Paralēli notiekošajam uz lielās skatuves, blakus daudz mazākas platības telpā bija iespēja sevi parādīt tām 8 grupām, kas ieguva pietiekamu atbalstītāju balsojumu skaitu draugiem.lv topā.

Grupa "The Briefing"Kopumā 30 grupām no visām 3 Baltijas valsīm tiek dota iespēja piedalīties „Nokia Open Stage’’ topā. 5 grupas no tām jau kāpa uz „Nokia Open Stage” skatuves 2. novembrī. Lietuvu pārstāvēja grupa, „Brainers’’, kuru muzcēšanas stils ir pašlaik ļoti aktuālais un populārais britroks. Vizuālais un muzikālais tēls lika manīt, ka Lietuviešiem ir savi „Franz Ferdinand”. Bet igauņu grupa - „Nymph”, kas uzsvērti savu mūziku pielīdzina Salvadora Dalī sirrealistiskajiem gleznojumiem, neatstāja tomēr neko atmiņā paliekošu. Mūsu pašu „Tumora” uznāciena laikā sarosījās daudz dzīvelīgāks atbalstītāju pulks, kas ļāvās „Tumora” izjūtai. „Tumora” atraktīvā publikas uzrunāšana notika ne tikai caur mūziku, bet arī ar kedu dalīšanu publikai caur norunu, ka par šiem jaunajiem, aktīvajiem mūziķiem tiks balsots. Atliek vien cerēt, ka šis solījums tiks pildīts. Spilgti sevi spēja parādīt arī „The Briefing”, kas spēlē vēl Latvijā ne tik izplatīto acid džezmūzikas stilu. Spēlētā mūzika ir diezgan piesātinātina ar bagātīgu un interesantu skanējumu. Šai grupai piemīt viena laba īpašība, kas pašlaik pietrūkst vairums Latvijas grupām. Tā ir spēja sniegt baudāmu koncertsniegumu, kas mijas kopā ar nevainojamu vokālu un tās īpašnieces šarmanto skatuvisko harismu.

Savukārt draugiem.lv skatuve radīja krietni alternatīvāku gaisotni. Jaunie mūziķi sevi parādija kā mācēja un prata, tuvāk piesaistot savus līdzīgdomājošos atbalstītājus. Jaunās grupas izpildīja sākot no emo rock līdz hardcore un numetal kā, piemēram, „SideMind” un „Ability”, kas draugiem.lv balsojuma topā iekļāvās pirmajā trijniekā.

Grupa „Pferde Post”Par šo specifisko mūzikas stilu spēlējošo grupu trūkumu Latvijā pēdējā laikā nevar sūdzēties, tomēr tām ir mazāks potenciāls iekarot vēl plašāku klausītāju loku, par jau esošajiem atbalstītājiem, kas iecienījuši šāda veida mūziku. Atšķirībā no iepreikš minētajām grupām skaļais aktieransamblītis, „pFerde Post” sniedza vairāk teatrilizētu priekšnesumu, kas būtu piemērotāks jautrām kāzām. Puišu aktīvā trallināšana un skatuviskais tēls atstāja diezgan pabojātu pirmo iespaidu, kas radīja lētu bezstila kopskatu nevis humoristisku pieskaņu. Latvijas grupu klausītāju uzmanības pievēršanas izpausmes bieži vien izvēršas par vienu lielu gaumes jautājumu. Bet, varbūt tieši ar manu humora izjūtu nav kaut kas kārtībā… Žēl atzīt, bet grupas mēdz aiziet divās galējībās. Vai nu kļūt par grupu no sērijas ‘’viena no…’’, vai arī izpausties kādā veidā, kurš ir uz robežas starp bezgaumību un jēlību. Par piemēru šim faktam varētu pieminēt arī grupas „Neviens Nezin„ bezjēdzīgo, bet ar necenzētiem vārdiem piepildīto liriku. Vai tiešām tas ir tieši tas, ko mēs, Latvijas klausītāji nākotnē gribam redzēt un dzirdēt?

Bet tomēr ar gaišāku un optimistiskāku skatu varam paraudzīties uz „Nokai Open Stage” visiem 10 Latvijas pārstāvjiem. Pilnīgi droši var apgalvot, ka Latvijas pārstāvētie 10 censoņi ir salīdzinoši interesantāki un ļoti labi konkurentspējīgi ar Lietuvas un Igaunijas pārstāvētajām grupām. To cik mēs tos spēsim pelnīti novērtēt ir atkarīgs tikai un vienīgi no mums pašiem.

Vairāk bildes no "Nokia Open Stage" var aplūkot te.

19 коментариев Комментирование доступно всем.
Filips Derums (neviens_nezin@inbox.lv), 06.11.2006. 14:42:13 (ip:87.110.8.192)
Рейтинг комментария: 0

„...varbūt tieši ar manu humora izjūtu nav kaut kas kārtībā...” raksta Elīna, un ir skaidrs, ka humors un Tumors nav viens un tas pats, lai arī ļoti gribētos. Draugiem.lv izvirzītās grupas nav attaisnojušas Elīnas cerības, tāpēc viņa viegli satraukti vaicā: „Vai tiešām tas ir tieši tas, ko mēs, Latvijas klausītāji nākotnē gribam redzēt un dzirdēt?” skaidrs, ka ar šo jautājumu viņa nevēršas pie klausītāja - lasītāja, viņa vaicājoši ieskatās sevī. Viņas esme ir neziņā. Kā dzīvot tālāk? Nesatraucies, Elīn - patiesība tiek dzīvota, nevis mācīta.

yдалённый пользователь, 06.11.2006. 14:58:06
Рейтинг комментария: 0

a caur draugiem.lv varēs arī nopirkt maziīti, vai arī noslēgt laulību līgumu ? a . hmm .!

meža piepe (chi-ikita@inbox.lv), 06.11.2006. 16:53:25 (ip:81.198.63.195)
Рейтинг комментария: 0

Visā visumā pasākuma apraxts atbilst pašam pasākumam visai precīzi.Mani iespaidi ir diezgan līdzīgi.Bet,protams,par vakara labāko daļu atzīstu Tumora uzstāšanos,kas publikā ieviesa lielāku dzīvīgumu,un visnotaļ dzīvelīgie puiši,kas izpildīja baudāmu priekšnesumu ar pārvietošanos no punkta A uz punktu B.=)

melomaans, 06.11.2006. 19:08:34
Рейтинг комментария: 0

he he...Pelt citus visvieglāk.
izdari kaut ko pats.
Latvijā situācija ar mūziku ir labākā no visām Baltijas valstīm.

jānis, 07.11.2006. 07:02:04
Рейтинг комментария: 0

Grūti spriest par to vai šīs grupas ir "tautas izvirzītas" un vēlamas, jo grupas izsūtija kaudzi ar vēstulēm saviem draugiem, kolēģiem, lai par viņiem balso - šeit es nevēlos nevienu grupu aizskart, vai kā savādāk mācīt, bet vnk pateikt, ka konkurence nebija godīga.

Seibsai, 07.11.2006. 15:15:58 (ip:87.226.71.87)
Рейтинг комментария: 0

Katram savas izdomas blakusproduktam ir subjektīvā puse, bet , Elīn, cerība pastāv! heh ...

reinn, 07.11.2006. 20:44:11
Рейтинг комментария: 0

man vislabāk brainers patika - atšķirībā no pārējiem (nu, atskaitot busy bee un the briefing) bija kvalitatīva skaņa. nez, man jau tumors negāja pie sirds - var būt man arī kaut kas nav ar to humoru? :D
btw, dr.lv skatuve bija nožēlojamākais ko biju redzējis savā mūžā :p

reinn, 07.11.2006. 20:48:20
Рейтинг комментария: 0

un briefing starpcitu bija zajebis!

erixins, 09.11.2006. 23:28:51
Рейтинг комментария: 0

artemij, visiem iespejas bija vienadas... :) taka nepiekritu tev...

un istenibaa.. lai dzive kko sasniegtu pasham kkas ir jadara.. un kas ta vel sunim asti cels ja ne pats.. :) un tomer zini lai kautko sasniegtu.. dazhreiz ir japarkapj kkam pari un nedrikst palajuties uz citiem.

deni2s, 09.11.2006. 23:35:16
Рейтинг комментария: 0

Reku vēl bildes (paldies chichimillai!):
http://www.hc.lv/muzika/bildes/2006-11-02-nokia-open-stage-2/

jānis, 10.11.2006. 07:11:34
Рейтинг комментария: 0

erixins bet ir diezgan stulbi, ka lai kaut ko sasniegtu un lai kaut kur tiktu spēlēt vērtē nevis tavu mūziku ko esi uzrakstījis, bet cik spēj daudz izsūtīt vēstules un savākt balsis :(

Es neko nesaku pret grupām - visu cieņu grupām, kuras spēja noreaģēt un savāca nepieciešamās balsis - visi esam mūziķi un es tikai Jūs atbalstu. Esmu tikai īgns uz šī pasākuma organizatoriem.

wztr, 10.11.2006. 14:40:40
Рейтинг комментария: 0

a organizatoriem galvenais ir savāk pēc iespējas vairāk cilvēku, t.i., ja grupas atrada sev tik daudz balsotāju, gan arī visi atnāks un naudiņa būs. a žūrijas lēmumus var apstrīdēt un kā gan žūrija var zināt, uz ko panesīsies ļaužu masas..tāpēc paņēma uztaisīja "neitrālo" balsojumu.
es īpaši nepiekristu par Tumoru, jo pēc `Tu esi pamanīts` redzētā, nemanīju attīstību :/ bet labāks par iepriekšējiem, kas uzstājās, protams, bija. Busy Bee labāk patika.
nezinu gan līdz cikiem šis pasākums gāja, jo nepaliku līdz beigām. mazā skatuve bija dīvaina, bet pieņemama.
par pFerde Post - viņi vismaz atstāja iespaidu, palika atmiņā un tas jau galvenais

mūziķis, 13.11.2006. 17:27:13 (ip:80.232.252.180)
Рейтинг комментария: 0

Tiešām, draugiem.lv skatuve bija vienkārši kaut kas drausmīgs! Nezinu, ar kuru galu bija domājuši organizātori...! Ja kāds no organizātoriem šito lasa: - neviens no mūziķien nav muļķis, ka nesaprot, ka par viņiem vienkārši jūs paņirgājāties! Tā ka labi vien ir, ka "Relicseed" atteicās uzstāties!!!

piekritējs, 08.12.2006. 08:00:36 (ip:62.85.32.40)
Рейтинг комментария: 0

piekriitu tev muuzikji, bet vai tikai tu neesi no relicseed??:) juus neatteicaatres speeleet skanjas un skatuves deelj!:D jums nepatika laiks kas jums bija iedaliits, un juus vispaar tur atradaaties tikai aiz taa lai papildinaatu sastaavu, juus nebijaat iebalsoti un laikam pasaakumam vajadzeeja veel paaris grupinjas!! bet taisniiba tev ir par to ka par jaunjiem muuzikjiem tikai panjirgaajaas!!!!!! TAS BIJA LJOOOTI SLIKTI NO ORGANIZATORU PUSES! dazhas labas grupas no mazaas skatuves bija pat cieniigas uz lielaas skatuves kachaat.......

mūziķis, 17.12.2006. 19:47:44 (ip:87.110.167.251)
Рейтинг комментария: 0

:) ...es neesmu no Relicseed! Esmu viņu fans, atbalstītājs, cienītājs!

tubijs (pink_girl@inbox.lv), 24.01.2007. 11:21:19 (ip:195.13.171.37)
Рейтинг комментария: 0

emmm, arī es tur biju.
es nevaru teikt, ka nebija interesanti, kedas lidoja, ausis sāpēja - bet, var;eja būt labāk.
Velo baiku gaisotne, amm, extreem...
vido iespējas...

jaunieši, kas varēja pīpēt turpat aiz durvīm.
mazgadīgi jaunieši...faak.

par šito vajadzētu padomāt.

yдалённый пользователь, 07.02.2007. 11:14:13
Рейтинг комментария: 0

Ha! piekriteej, veciit... Es gan esmu no Relicseed!

Pirmkaart, meez ne aiz kaa nekur neatraadaamies.
Otrkaart.. vai ir nojausma, kaa notika balsoshana shai pasaakumaa? Pirmie pieci tipa tika godiigi iebalsoti.. he.. :) pirmajaa vietaa kaadi tuukstoshi 3 vai chetri bija. Diez, kaa tas iespeejams, ja pashai grupai vispaar ir 200 fanu pie dveeseles? visi godiigi sabalsoja katru dienu, ja? :)

Veel ar paaris neiekljuvushaam grupaam padiskuteejaam par balsoshanas lietaam un no naacaam pie secinaajuma, ka katrai grupai vajadzeetu noliigt hakeri, kursh shaados gadiijumos nodroshinaatu godiigu uzvaru godiigos balsojumos!!! YEAH! Draugiem.lv visa sisteema aciimredzot ir aarkaartiigi viegli atkozhama :)

Man ne mazaakaas domas par skaudiibu vai ko citu. Ja naakamreiz buus shaads pasaakums, vienkaarshi nepieteiksimies. Skanju vecis skaidri un gaish pateica: zeeni, ko juus te daraat ar shaadu muuziku?!...

Vai esi paintereseejies, kaa shodien Linga, piemeeram, "kaapj" topos pa desmitu vietaam paris nedeelju laikaa?... he.. visi gidiigi balsooo... naivs tu esi :)

Visi tie jaunie, kas it kaa kljuust populaari ne no kaa... saak no nulles, malaciishi.. spelee, spelee un te peekshnji - op!!! un shos paman kaa toposhos gjeenijus. Nu... gribeetos, lai taa ir... :) bet, kaa Igo reiz dzied... - "dziivee viss ir savaadaak".

yдалённый пользователь, 07.02.2007. 11:17:22
Рейтинг комментария: 0

un mums nudien nepatika laiks, kuraa bijaam ielikti. Tachu buutu bijis absoluuti pie kaajas, cikos speleejam, ja buutu kaut kripatinja normaalas skanajs naakusi aaraa pa improvizeetajaam tumbaam. Soundchekaa uzspeeleejaam un jau tad, nezinaajushi, cikos speleesim, peec pirmaas dziesmas nospriedaam, ka ne iisti gribas, ne ir patiikami speleet.

ch41 (arnix828@inbox.lv), 05.02.2008. 21:06:49 (ip:78.84.101.79)
Рейтинг комментария: 0

RELICSEED ROCKS!!!!! :)

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список статей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация