Ņujorkas No Wave leģendas Tuxedomoon Andrejsalā
www.skanumezs.lv, 01.11.2007., 08:19Šis rudens Skaņu mežā ir bijis ak, cik aktīvs - starp nozīmīgākajiem jāmin skaņu mākslas izstāde SKAN, kas pievilināja pārsteidzoši daudz apmeklētāju.
kā arī 13.oktobrī lieliskais doom metāla, ambienta un elektronikas dueta Ktl jeb Kindertotenlieder, kurā spēlē Sunn O))) līderis Stīvens O'Malijs, un norvēģu trokšņu roka un improvizācijas meistaru Moha! koncerts.
(Tas diemžēl notika reizē ar Gus Gus - ko, starp citu, pirmo reizi 2000.gadā uz Rīgu atveda Skaņu mežs (gan kā dīdžejus, jo grupa toreiz bija nule izšķīdusi.) Tagad plānā ir šī rudens viens no interesantākajiem koncertiem Rīgā - Ņujorkas No Wave leģendu Tuxedmoon uzstāšanās. Šis koncerts, kas notiks 9.novembrī, ir populārai gaumei pietuvinātākais pasākums, kura organizēšanai Skaņu mežs jelkad ir ķēries klāt, jo Tuxedomoon ir grupa, kam izdevās paplašināt muzikālos horizontus globālajai auditorijai.
Tuxedomoon ir viens no 1980.gadu tumšās romantikas spilgtākajiem muzikālajiem simboliem, līdzās tādām grupām kā Devo, Swans, The Residents un Cocteau Twins. Grupu 1977.gadā Sanfrancisko dibināja elektroniskās mūzikas studenti Bleins Reiningers un Stīvens Brauns ar videomākslinieka Tomija Tedloka palīdzību. Sākotnēji viņi bieži spēlēja kopā ar Angels of Light un zināmu atpazīstamību guva 1978.gadā, iesildot Devo. Viņu 1979.gadā izdotais otrais singls No Tears ir elektropanka klasika. 1979.gadā Tuxedomoon ierakstus sāka publicēt grupai The Residents piederošā izdevniecība Ralph Records.
Albumi Half Mute un Desire nodrošināja viņiem lielu popularitāti Eiropā un 1981.gadā, vīlušies Reigana vadītajās Asv, Tuxedomoon nolēma pārcelties uz Eiropu, kur viņuprāt bija arī pateicīgāka vide elektroniskajai mūzikai. 1982.gadā Tuxedomoon ierakstīja skaņdarbu Morisa Bežāra baletam, ko izdeva ar nosaukumu Divine. Ar spēju iemiesot savā mūzikā tumši romantisko laika garu, Tuxedomoon kļuva par sava laika vienu no ietekmīgākajām grupām. Tuxedomoon stils bija grūti klasificējama, pārsteidzoša mutācija. Virtuozi noslīpētā sajaukumā tas ietvēra roku, elektroniku, minimālismu, klasisko mūziku, džezu, čigānu mūziku un popmūziku. Grupa pārtrauca ierakstīties 1989.gadā, kaut arī formāli neizjuka.
Pēc ilgstoša pārtraukuma 2004.gada 20.jūlijā Tuxedomoon izdeva jaunu albumu Cabin in the Sky. Tā veidošanā piedalījās arī pazīstami viesmākslinieki - Tarwater, Džons Makintairs no Tortoise, Marks Kolins no Nouvelle Vague un Dj Hell. 2006.gadā, iedvesmojoties no Briona Gisina romāna The Bardo Hotel par Parīzes viesnīcu, kurā Gisins un viņa bītņiku kolēģis Viljams Borouzs izgudroja savu leģendāro teksta graizīšanas un kombinēšanas metodi (cut-up / fold-in), sekoja Bardo Hotel Soundtrack. Šoruden Tuxedomoon paliek 30 gadi. Neskaitot uzstāšanos Vroclavā, Polijā, koncerts Pulkvedī ir vienīgais Austrumeiropā. Biļetes: Ls 9 iepriekšpārdošanā Biļešu Servisa tirdzniecības vietās, Ls 14 - pie ieejas Andrejsalas Pulkvedī. Ieeja: no 20:30. Informācija: www.skanumezs.lv, www.pulkvedis.lv
Visioninz
Быстровозводимые каркасные дома: удобные и функциональные решения каркасные дома спб <a href=karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru>karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru</a> .karkasnye_doma_vgEa
You have very nice post and pictures, please have a look at our photo tours in the temples of AngkorShellie