Operetes festivālu ieskandinās labdarības koncerts "Ar mīlestību!"

Dace Dambe, 03.06.2015., 09:43

Ieskandinot Pirmo Operetes festivālu, 18. jūlijā labdarības koncertā-veltījumā "Ar mīlestību" Ikķiles luterāņu baznīcā muzicēs solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis un pianiste, Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska. Koncerta sākums plkst. 12.00.

Operetes festivālu ieskandinās labdarības koncerts "Ar mīlestību!"Koncertā piedalīsies arī jaunā, talantīgā Ikšķiles mūzikas skolas 2. vijoles klases audzēkne Amanda Patjanko.

Programmā Emīla Dārziņa "Aizver actiņas un smaidi" un "Spāniešu romance", Jāzepa Vītola "Laimīte", Jāzepa Mediņa "Mēness starus stīgo", Bruno Skultes "Sapņu zeme" un citas skaistākās latviešu komponistu solodziesmas, kā arī skaņdarbi vijolei.

Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska stāsta:

Pirmo Operetes festivālu vēlamies sākt ar labdadrību, ar koncertu, veltītu Operetes teātra atdzimšanai. Esmu pārliecināta, ka operete cilvēkiem Latvijā ir nepieciešama – to apliecina gan pilnās skatītāju zāles, gan labās skatītāju un profesionāļu atsauksmes, gan mākslinieku atsaucība un ieinteresētība. Iedibinot jaunu festivālu, vēlamies ar šo mūziku pateikties Dievam un, simbolizējot Operetes teātra atdzimšanu, dēstīt mīlestības sēklu nākotnei, atbalstot jaunu talantu. Koncerta ienākumi tiks ziedoti talantīgas topošās vijolnieces Amandas Patjanko atbalstam – vijoles iegādei, lai sekmētu viņas muzikālo izaugsmi. Viņu un mūs visus vieno mīlestība uz mūziku.

Mazo vijolnieci Amandu, kas šogad Latvijas mūzikas skolu mūzikas jaunrades konkursā "Skaņuraksti Ādažos" spēlēja pašsacerētu skaņdarbu ciklu "Amandas pasakas" un ieguva 3. vietu, vijoles spēles skolotāja Karlīna Īvāne raksturo kā talantīgu, radošu topošo mūziķi un apbrīno viņas izturību un lielās koncentrēšanās spējas.

Par mūzikas instrumeta izvēli meitene stāsta:

Mana mamma teica, – tu drīksti izvēlēties jebkuru instrumentu, izņemot akordeonu". Amandai ļoti patīk uzstāties, tādēļ meitene pati piesakās konkursiem Tīnūžu pamatsskolas ietvaros, patstāvīgi izvēloties arī skaņdarbus. Garām netiek laista it neviena uzstāšanās iespēja. Skolotāja atzīst, ka Amandai droši var uzticēt arī vijoles demonstrēšanas pasākumu organizēšanu. Šoziem meitene, dodoties ar vijoli pie radošo grupu bērniem, pati bija sastādījusi plānu un izdomājusi "vijoles skaņu mīklas" un dažādus jautājumus mazajiem. Pārsteigumu skolotājai Amanda sagādāja arī ar video, kurā bija ierakstījusi pašas spēlētu jauno Eirovīzija topa dziesmu. Meitene vienmēr priecājas, kad tuvojas brīvdienas, ko pavadīs pie vecmāmiņas laukos kopā ar muzikālo māsu un brāli, jo tur viņa var spēlēt vijoli no rīta līdz vakaram. Amandai ir nelokāma pārliecība: "Es gribu kļūt par slavenu vijolnieci!"

Soliste Evita Zālīte atzīst, ka "koncerta idejas pamatā ir pateicība par tām Dieva dāvanām un talantiem, kuri mums, kā mūziķiem ir piešķirti. Dāvana ir arī sirds, kura spēj redzēt un just. To visu saliekot kopā, rodas milzīgs prieks un vēlme dalīties".

Kā zināms, Ikšķilē 18. jūlijā pirmo reizi Latvijā notiks Opertes festivāls, kur visas dienas garumā būs dažādi pasākumi – labdarības koncerts "Ar mīlestību!"’, tikšanās ar iemīļotiem operetes solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem "Paukojam un šmaukojam", Galā koncerts un valšu vakars, atrakcijas bērniem, tirdziņš, fotografēšanās operešu varoņu kostīmos u.c. Koncertos piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Jolanta Strikaite, Evita Zālīte, Dainis Skutelis, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Arturs Mangulis, Juris Vizbulis u.c., dejotāji, orķestris, Madars Kalniņš ar džeza grupu, Agija Ozoliņa-Kozlovska un pazīstami aktieri. Festivāla režisors Valdis Lūriņš, diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs Oskars Dreģis.

Koncerta "Ar mīlestību!" biļešu cena iepriekšpārdošanā – 4 EUR, koncerta dienā – 5 EUR. Biļetes jau pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Papildus informācija par biļešu rezervēšanu pa tāruni 25123145 vai e-pastu operetesfonds@gmail.com. Vairāk: www.operetesfonds.lv.

Sekojiet mums līdzi sociālajos tīklos: www.facebook.com/LatvijasOperetesFonds, www.draugiem/operetesfonds.

Koncerta norises vieta: Ikšķiles luterāņu baznīca, Kalēju ielā 1, Ikšķilē.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация