Oratorijas "Rīgas laiki" pirmatskaņojums Lielajā ģildē Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā

Dace Zemzare, 24.04.2015., 11:44

Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkos 4. maijā plkst. 16.00 Lielajā ģildē aicinām uz oratorijas "Rīgas laiki" pirmatskaņojumu.

Diriģents Andris VeismanisOratorija "Rīgas laiki" ir Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai īpaši komponēts četrdaļīgs skaņdarbs, ko radījuši četri komponisti un kas atspoguļo Latvijas pagātni, šodienu un nākotni. Lūkojoties vēsturē, mēs lūkojamies uz cilvēku. Raugoties nākotnē, mēs raugāmies uz cilvēku. No individuālas saprašanas un individuālas atbildības veidojas tas, kas ar mums notiek. Un tas liriski, nostalģiski, ironiski, aizrautīgi un sapņaini atspoguļots tetraptihā "Rīgas laiki", uzmanību pievēršot dažādu laiku notikumiem Rīgā, kas ir Latvijas ass, kodols un sirds.

Koncertā piedalās Terēze Upatniece (soprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons), hiphopa meistars Edavārdi (Eduards Gorbunovs), Rīgas kamerkoris Ave Sol un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Pasākuma režisore Zane Kreicberga.

Oratorijas "Rīgas laiki" I daļa – FEODĀLĀ RĪGA jeb "Bagāža dūrē" – stilizēta renesanses noskaņa ar etniskiem elementiem. Bazīlija Pīnija teksts sintezēts ar Jura Kunnosa Rīgas dzejoļiem. Libretists Eduards Liniņš, komponists Jēkabs Nīmanis. Oratorijas II daļa – KAPITĀLISTISKĀ RĪGA jeb "Stāsts par elektrību un ziņkārību jeb negadījums Švarca dārzā". Šī opusa daļa ir kā miniopera ar koriem, rečitatīviem un solo. Libretists Eduards Liniņš, komponists Andris Vecumnieks. Oratorijas III daļa – MODERNĀ RĪGA jeb "Daugavas bulvāris". Tās pamatā brīnišķīga, samērīgi liriska un vienlaikus nedaudz apokaliptiska dzejnieka Jāņa Elsberga poēma "Daugavas bulvāris" ar refrēnu "Aizbērsim Daugavu ciet". Komponists Edgars Raginskis. Oratorijas IV daļa – POSTMODERNĀ RĪGA jeb "Tūre – tveice – torņi". Vīzija ar savulaik "Rīgas torņu mūzikai" piemēroto devīzi "Skats augšup". Libreta autors Ronalds Briedis, komponists Ģirts Bišs.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 22. aprīļa darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 saņemami Rīgas Kongresu nama "Biļešu paradīzes" kasē.

Oratorijas "Rīgas laiki" pirmatskaņojumu Lielajā ģildē atbalsta Rīgas dome.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Hello. And Bye.

XRumerTest

Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr


Войтирегистрация