Pavasara dziesma

Egils Stals, 11.04.2007., 16:53

2007.gada 13.aprīlī plkst. 19:00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvārī 19) notiks koncerts „Pavasara dziesma”.

Koncertā piedalīsies Hansabankas koris, diriģents Artūrs Ancāns un jaunās kamermūzikas ansamblis „Altera Veritas”. Koncertā klausītāji dzirdēs A.Bruknera, P.Vaska, J.Kečakmadzes, S.Mences, J.Brāmsa kormūzikas skaņdarbus un V.Zilvera un G.Pelēča ansamblim Altera Veritas komponēto kamermūziku.

Pateicoties koncerta atbalstītājiem AS „Hansabanka”, Rīgas Domei un uzņēmumam „Datorgrafikai”, ieeja koncertā bez maksas.
Informācija: www.hansabankaskoris.lv

Hansabankas koris ir dibināts 2003.g. 3. novembrī, apvienojot Hansabanka grupas uzņēmumu darbiniekus, kuri paralēli darbam bankā rod prieku, aktīvi muzicējot kopā ar saviem 55 kora draugiem.


Kora dibinātājs un diriģents ir Artūrs Ancāns, kuram darbā palīdz diriģente Ilze Akmentiņa un vokālais pedagogs Zigrīda Krīgere.


Jau pusgadu pēc dibināšanas koris kvalificējās dalībai Latvijas amatieru koru pasākumos ar sekmīgu uzstāšanos savā pirmajā koru skatē. Triju gadu laikā koris ir piedalījies dažādos muzikālajos notikumos – gan koru saietos Latvijā, gan starptautiskos festivālos un konkursos, muzicējis a cappella koncertos un arī kopā ar orķestri, kā arī piedalījies dievkalpojumos un labdarības pasākumos. Kora nozīmīgākie panākumi ir 2.vieta un sudraba medaļa 5. Starptautiskajā koru konkursā Zadarā Horvātijā 2005.g. maijā, 2.vieta savā kategorijā Starptautiskajā E.Dārziņa konkursā Rīgā 2005.g. oktobrī, 4. vieta Rīgas koru skatē 2006.g. maijā, 1.vieta 45. Starptautiskajā konkursā "C.A. SEGHIZZI” B kategorijā, Itālijā, Gorīcijā 2006.gada jūlijā. Arī šogad korim ieplānotas atbildīgas uzstāšanās – jau aprīlī dalība 10. Starptautiskajā koru festivālā "Tallinn 2007”.


Kora plānos ir arvien augstāku mērķu uzstādījums un arvien nopietnāks darbs to sasniegšanai, koris neatlaidīgi strādā pie sava vokālā un mākslinieciskā līmeņa celšanas, lai varētu brīvi izvēlēties un izpildīt dažādu stilu un laikmetu kora mūziku.


Hansabankas koris ir pirmais bankas koris Latvijā, taču sekojot AS Hansabanka piemēram, šobrīd ir nodibināti jauktie kori arī citās Latvijas bankās.

Kameransamblis Altera Veritas (cita patiesība – latīņu val.) izveidots 1999.gada maijā ar mērķi atskaņot mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un unikālam instrumentu sastāvam.


ALTERA VERITAS sastāvs: Ieva Mežgaile – kokle, basa kokle; Anda Zaborovska – kokle, basa kokle; Andis Klučnieks - pikolo flauta, flauta, basa flauta; Marko Ojala (Somija) – akordeons.


Ansamblis ir izvērsis plašu koncertdarbību gan Latvijā, gan ārvalstīs, guvis panākumus daudzos starptautiskos festivālos, ar ansambļa ierakstiem izdoti kompaktdiski.


Altera Veritas radošā darbība un ikgadējie koncerti ar jaunu kamermūzikas skaņdarbu pirmatskaņojumiem Latvijā ir kļuvuši par spilgtu sabiedrības un plašsaziņas līdzekļu ievērību gūstošu latviešu jaunās mūzikas tradīciju. Altera Veritas sniegums ir augstu novērtēts gan ar Latvijas Lielo mūzikas balvu, gan laikraksta DIENA gada balvu kultūrā, gan ar plašu Rīgas, Latvijas un ārvalstu klausītāju mīlestību un atzinību.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
6Porno

Alena

interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax


Войтирегистрация