Pēc "Supersilent" spēlēs avangarda dīdžeji "Dausteg"

Viestarts Gailitis, 12.01.2010., 19:40

Jau ziņots, ka 19.februārī Rīgā uzstāsties prominentā brīvās roka improvizācijas grupa "Supersilent".

Inteliģenti juteklīgās estētikas un meistarības "Supersilent" ziņā tiek salīdzināta ar tādām grupām kā "Godspeed You Black Emperor" un "Sigur Ros".

Savā ziņā vēl neierastākas solās būt vairākas stundas pēc vakara galvenajiem viesiem "Supersilent", kurās mūziku spēlēs novatoriskais dīdžeju duets "Dausteg". Duetu veido britu jamaikiešu dīdžejs Tonijs Vilsons un norvēģu mūziķis un vizuālais mākslinieks Are Mukelbusts (Mokkelbost), kurš plašāk pazīstams ar savu soloprojektu Single Unit un kā dalībnieks grupā "Killl", kura apvieno norvēģu eksperimentālās m"Supersilent"ūzikas prominences, to skaitā no ansambļa "Jaga Jazzist", kam nupat iznācis jauns albums. Kā "Single Unit", tā "Killl" savulaik Rīgā "Skaņu meža" festivālu laikā atstājuši neatkārtojamu iespaidu.

"Dausteg" vecajā norvēģu valodā nozīmē nāves solis, ko var uztvert kā interpretāciju par deju mūzikas novirziena dubstep tēmu. "Dausteg" sevi pieteica pērn Oslo laikmetīgās mūzikas festivāla "Ultima" ietvaros. Sadarbība dzima apvienojoties dīdžeja un bijušā reivera Vilsona interesei par norvēģu melno metālu un "Single Unit" talantam nedzirdētā veidā miksēt mūzikas žanrus kā agrīno elektronisku mūziku, hiphopu, metālu, laikmetīgo mūziku un improvizācijas džezu.

"Dausteg" principā panāk, ka cilvēki dejo pie avangarda kompozīcijām. "Kad mēs pērn spēlējām Club Øya (Øya festivāla klubu naktis), cilvēki dejoja pie [mūsdienu komponistiem] Džiančinto Sčelsi, Mortona Feldmana un Ģērģa Ligeti! Ir interesanti noraudzīties, kad klasiskais avangards tiek piezemēts līdz deju grīdas funkcionālajam un pragmatiskajam līmenim," saka Single Unit. "Dausteg ir tīra improvizācija - mēs sarunājamies viens ar otru caur citu cilvēku mūziku. Mēs nemiksējam bītus, neiekļaujamies žanros un nepieņemam publikas vēlmes."

"Supersilent" pēc kuriem spēlēs "Daugsteg" ir leģendārās ierakstu kompānijas "Rune Grammofon" flagmaņi - tieši ar "Supersilent" minētā izdevniecība aizsāka norvēģu eksperimentālās mūzikas ekspansiju plašākajā pasaulē. Uz "Supersilent" var arī attiecināt apzīmējumu supergrupa, jo tās sastāvā"Dausteg" ir tādi izcili solomākslinieki kā džeza trompetists Arve Henriksens (regulārs Deivida Silviana sadarbības partneris), ambientās mūzikas guru "Deathprod" jeb Helge Stēns, kurš pazīstams arī kā rokgrupas "Motorpsycho" līderis, kā arī taustiņinstrumentālists Stole Stoerlokens, kas sadarbojas ar mūsdienu džeza veterāniem kā Terji Ripdālu, Luisu Sklavī un Nilu Peteru Molvēru. Revolucionāra mūzika, kas jādzird post-visa paaudzei, - tā par "Supersilent" raksta portāls "Dusted Reviews". Taču grupa arī apelē pie tradicionālākas mūzikas gardēžiem, kuri ciena moderni melanholiskā džeza izdevniecības ECM mūziku.

Grupas estētiku un prestižu akcentē arī "Supersilent" deviņu albumu superminimālie noformējumi un lakoniskie numurējumi no 1 līdz 9. "Supersilent" muzikālais zīmols ir vienreizēji fokusēta, inteliģenta un atturīgi intensīva improvizācija - pat viņu ieraksti ir simtprocentīga improvizācija.

Koncerts, kas tiek organizēts Skaņu meža koncertsērijas 1-2 cauri! ietvaros notiks Spīķeru Koncertzālē, Maskavas ielā 4A. Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Servisa tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv. Pirmās simts biļetes iepriekšpārdošanā – Ls 7, pēc tam – Ls 10. Pie ieejas – Ls 13.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


Войтирегистрация