Šonedēļ ar solo koncertu uzstāsies pianiste Aurēlija Šimkus

Mārtiņš Pučka, 04.11.2015., 11:58

Sestdien, 7. novembrī, plkst. 20.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla "Dzimuši Latvijā" otrais koncerts, kurā varēsim baudīt starptautisko konkursu laureātes, jaunās un talantīgās pianistes Aurēlijas Šimkus izcilo sniegumu.

Aurēlija ŠimkusGrācija un vieglums, skaidrs redzējums un pamatīgums raksturo gados vēl jauno, bet apņēmīgo pianisti Aurēliju Šimkus. Viņa nevairās pieskarties nopietniem, sarežģītiem opusiem un iestudēt pēdējo no Johana Sebastiāna Baha sacerējumiem – "Fūgas māksla". Savukārt par gara radiniekiem mūzikā Aurēlija Šimkus dēvē 20. gadsimta pirmās puses modernistu Albanu Bergu un krievu mūzikas impresionistu Aleksandru Skrjabinu, kura Otro sonāti klavierēm dzirdēsim koncertā. Līdzās iepriekšminētajiem skaņdarbiem Aurēlijas Šimkus solo koncertā varēsim baudīt Johana Sebastiāna Baha - "Kapričo mīļotā brāļa aizbraukšanai" un "Tokāta un fūga re minorā", kā arī Ferenca Lista 1. daļu "Saderināšanās" no "Ceļojumu gadu" Otrās burtnīcas un "Fantāziju un fūgu" par "B-A-C-H tēmu".

Jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus (1997) klavierspēli sākusi apgūt četru gadu vecumā, bet visai agri jaunā pianiste uzsākusi arī starptautisku karjeru, kļūstot par Dortmundes Mocarta biedrības balvas laureāti un izcīnot trešo vietu 11. starptautiskajā "KlavierOlymp" pianistu konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē. Šiem panākumiem sekojuši koncerti prestižajā festivālā "Kisingenes vasara", solokoncerti Šveicē, kā arī uzstāšanās kopā ar Anglijas kamerorķestri un Varšavas filharmonijas orķestri. Pirmo solokoncertu pianiste sniegusi 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Lietuvā, kur uzstājusies kopā ar Kauņas filharmonijas kamerorķestri. Bet pirmo koncertu Rīgā, Lielajā ģildē Aurēlijai Šimkus sniedza 2013. gada aprīlī, neilgi pirms sava debijas solokoncerta Vācijas pilsētā Herdekē. Tā paša gada rudenī klajā nācis Aurēlijas debijas soloalbums "Scherzo", kas tika izdots Vācijas ierakstu kompānijā "ARS Produktion" (2013). Ievērojamais vācu žurnāls "Piano News", ar visaugstāko novērtējumu recenzējot šo debijas albumu atzīmējis, ka Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums. Savukārt laikraksts "Westfalische Rundschau" viņas klavierspēlē apbrīnojis dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu.

Nākošajā sezonā klausītāju vērtējumam tiks piedāvāts jau otrais Aurēlijas Šimkus soloalbums. Savukārt koncertu kalendārā ieplānota viesošanās Ingolštatē, kur pianiste muzicēs ar Dortmundes filharmoniķiem un Gruzijas kamerorķestri, kā arī Dortmundes Filharmonijā un Baireitas pilsētas koncertzālē.

"Dzimuši Latvijā" ir jauns koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks izcilu Latvijas mākslinieku solo koncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация