Pianistes Elīnas Bērtiņas solokoncerts

Rinta Bružēvica, 23.11.2009., 11:58

Ženēvas mūzikas augstskolas studente, pianiste Elīna Bērtiņa sadarbībā ar "Latvijas Koncertiem" piedāvā solo koncertu 28. novembrī Mazajā ģildē pl. 19.30, kurā viņa atskaņos Jozefa Haidna sonāti, Morisa Ravela "Atspulgus" un Roberta Šūmaņa "Kreisleriānu".

Elīnas pirmais solokoncerts nPianistes Elīnas Bērtiņas solokoncertsotika 2007. gada maijā; gadu vēlāk jaunā pianiste žilbinoši spēlēja solo Ģerģa Ligeti hipergrūtajā Klavierkoncertā, kā arī uzstājās ar solo programmu. Tagad pienākusi kārta trešajam solokoncertam.

Elīna Bērtiņa saka: "Haidna dzirkstošais valdzinājums ievadīs klausītāju Ravela "spoguļu" pasaulē, mainīgā attēlu plūdumā, kas veido telpu fantāzijas gleznainajiem skatiem. Mani ļoti saista šī cikla noslēpumainība. Attēlu plūsma vienubrīd ir kā pagātnes ainu pēkšņs atgādinājums, citubrīd – pareģojums. Ūdens virmo, un tu saredzi tajā sevi, savu seju, ko vēl nepazīsti, savu likteni, ko, iespējams, būs lemts iepazīt. Koncerta otrajā daļā no šī ceļojuma laikā atgriezīšos mūzikā un būtībā, ko slēpj cilvēks pats – Šūmaņa "Kreisleriāna" kā dialogs ar sevi, ar likteni. Vienlaikus – jautājums. Šis cikls, manuprāt, ir ārkārtīgi personisks darbs, kas katra pianista rokās atklājas citādi. Savā ziņā tas būs arī ievads Šūmaņa 200. dzimšanas dienas gadam."

Elīna Bērtiņa mācījusies klavierspēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ligitas Muižarājas un Ilzes Graubiņas, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Sergeja Osokina. Piedalījusies Petra Geņuša, Dominika Merlē un Lāslo Šimona meistarklasēs. Starptautisku konkursu laureāte. Saņēmusi JVLMA un Swedbank gada balvu 2005. Patlaban jau otro gadu studē Ženēvas Mūzikas augstskolas maģistrantūrā pie Paskāla Devuajona. "Dzīvoju ārkārtīgi radošā un interesantā vidē, sadarbojoties ar dažnedažādu tautību mūziķiem no visas pasaules." Elīna vairāk nekā agrāk pievēršas kamermūzikai, gatavojas diviem diploma koncerteksāmeniem kas notiks februārī un jūnijā, kā arī plāno koncertus Eiropas dienvidos un Tuvajos Austrumos.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


Войтирегистрация