Brazīlijas valdzinājums pianistes Kristīnes Ortisas solo koncertā

Rinta Bružēvica, 27.03.2008., 12:07

"Gold Piano" ietvaros 29. martā Melngalvju namā pl. 19.00 uzstāsies temperamentīgā brazīliešu pianiste Kristīne Ortisa.

Viņas klavierspēles stilā jūtama brazīliešu temperamentam raksturīgā emocionalitāte, spontānums un valdzinājums. Pateicoties šīm īpašībām un aptuveni 25 gadu koncertdzīves pieredzei, Kristīne Ortisa kļuvusi par vienu no pasaulē pieprasītākajām pianistēm.Kristīne Ortisa

Koncerta pirmajā daļā Šūmanis un Ravēls. No Roberta Šūmaņa daiļrades Kristīne Ortisa izvēlējusies "Dāvida brāļu dejas" (1838) – pret mākslas filistiešiem vērsto skanisko un kvēlo manifestu, kas komponēts Šūmaņa un viņa iecerētās Klāras mīlas rītausmā.
Pēc Šūmaņa abu alter ego jeb Eizebija un Florestāna eksponēšanās Ortisa pievērsīsies Morisa Ravēla impresionistiski šļakstīgajām ūdens rotaļām ("Jeux d'eau") un rītausmas zīmējumam "Alborada del gracioso".

Koncerta otrajā daļā skanēs mazāk pazīstama portugāļu, spāņu un brazīliešu komponistu mūzika. Pianists un komponists Žozē Vianna da Mota ir Franča Lista un Hansa fon Bīlova skolnieks, ilggadīgs Lisabonas konservatorijas direktors, Manuela de Faljas skaņdarbu iecienīts interprets.
Par Spānijas Debisī dēvētais katalonietis Federiko Mompū ir autors nelielam skaitam izsmalcinātu, savdabīgu un ļoti pievilcīgu dziesmu un klavierminiatūru, no kurām klausīsimies dažas "Intīmas impresijas".

Kristīne Ortisa (1950) dzimusi Brazīlijā, patlaban dzīvo Lielbritānijā. Ortisa sniegusi gan solokoncertus, gan muzicējusi kopā ar orķestri un kameransambļos. Viņa sadarbojusies ar tādiem diriģentiem kā Vladimirs Aškenazi, Nēme Jervi, Mariss Jansons, Deivids Zinmens, koncertējusi ar BBC koncertorķestri, Vīnes, Berlīnes, Ņujorkas, Londonas Karalisko, Zviedrijas, Štutgartes, Klīvlendas un Čikāgas vadošajiem orķestriem, Prāgas kamerorķestri, Vīnes „Musikverein” un „London Consort” orķestri. Repertuārs – no Mocarta līdz Stravinskim, Skrjabinam un Vilam-Lobušam.
Starp ieskaņojumiem (kopskaitā pāri 30), ko izdevuši skaņu ierakstu nami „Decca”, „BIS” un „Collins Classics”, ir Bēthovena klaviersonātes, Šopēna, Lista, Rahmaņinova, Vīkas-Šūmanes, Šūmaņa, Mendelszona, Brāmsa, Bernsteina, Vilas-Lobuša u. c. komponistu opusi klavierēm solo un ar orķestri. Jaunākais Ortisas veikums ir visas Eitora Vilas-Lobuša kompozīcijas čellam un klavierēm, kas ieskaņotas 2001. gadā kopā ar Brazīlijas čellistu Antonio Menesesu. Kristīne Ortisa sniegusi solokoncertus Šopēna pianistu festivālā un karalienes Elizabetes zālē Londonā.
Kristīne Ortisa ir pirmā pianiste sieviete, kas ieguvusi zelta medaļu Vena Klaiberna starptautiskajā pianistu konkursā (1969).0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hello. And Bye.

XRumerTest

Hola, volia saber el seu preu.

RobertSax

Недорого и качественно: Мебельный поролон с доставкой плотный поролон <a href=vinylko17.ru>vinylko17.ru</a> .

porolon_zxSr


Войтирегистрация