Pirmie Latvijas Blūza svētki Siguldā sāksies ar pikniku pils dārzā

Baiba Bože, 23.07.2010., 07:12

31. jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Pirmie Latvijas Blūza svētki. Tas būs pirmais nacionālais blūza festivāls Baltijā, kurā piedalīsies visas labākās pašmāju blūza grupas.

Siguldieši un pilsētas viesi tiek laipni aicināti dienu sākt, brokastojot kopā ar ģimeni un draugiem Siguldas pils dārzā.

Blūza svētku aktivitātes sāksies jau no plkst. 9.00 rītā, kad Siguldas Jaunās pils dārzā notiks pikniks. Tā būs pirmreizēja un unikāla iespēja brokastot kopā ar ģimeni un draugiem Siguldas pils dārzā. Tam noderēs līdzpaņemtais cienasts, būs iespēja uz vietas iegādāties gardas pankūkas. Par omulīgu noskaņu rūpēsies Daumants Kalniņš ar jazz draugiem, Siguldas senioru dāmu deju grupas "Sniegarozes" un "Preilenes", kā arī jaunie dzejnieki Anete Vītoliņa un Anna Grote.

Plkst. 11.30 tiks dots starts absolūti šarmantam retro auto un kultūras festivālam "Retromance", kura ietvaros Latvijas motormuzeja sarūpētās 10 antīkās automašīnas uzsāks maratonu uz Limbažiem un Cēsīm. Savukārt siguldiešiem un viesiem savu piknika grozu atvērs smilšu mākslinieks Elmārs Gaigalnieks. "Tās ir pēdas smiltīs. Sarunas par zemes veidošanos spēku, labā un ļaunā saskarsmes pēdām. Savdabība. Valdzinājums. Noslēpumaina burvība. Talants." - tā mākslas performanci raksturo Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte.

Plkst. 12.00 visi laipni gaidīti Jāņa Purcena gleznu izstādes atklāšanā kultūras un mākslas telpā "Siguldas Tornis".

Blūza svētku koncerti Siguldas pilsdrupās sāksies no plkst. 14.00. Pirmajos Latvijas Blūza svētkos muzicēs Ainars Pūpols & pBlues, The Blues Gang , Bite's Blues Band, D11 Blues Band, Ginta Žilinska Boogie Woogie Trio, Hot Dogs & Jānis Vanadziņš, Igor 'Rebel' Novikoff & Band, Latvian Blues Band, Mirta & Hot Acoustics, The Twins Peek. Papildus koncertiem būs apskatāma Baltijas pirmā lielākā fotoizstāde par blūza un džeza tēmu "Epson Roots and Fruits". Savukārt "Epson blūza kinozālē" tiks rādītas septiņas filmas no projekta "Martin Scorsese presents the Blues", kā arī darbosies blūza un džeza mūzikas ierakstu bode un kafejnīcas.

Naktī pēc pasākuma uz Rīgu dosies Blūza pasažieru vilciens biļete saskaņā ar A/S "Pasažieru vilciens" tarifiem.

"Blūzs ir emocijas, kas aizrauj ar savu patiesumu. Blūzs ir enerģija, kas uzlādē ikvienu klausītāju, neatkarīgi no vecuma, maka biezuma vai dzīves uzskatiem. Blūzs ir stabila vērtība un dzīves stils.", blūzu raksturo pasākuma organizatori - Latvijas Blūza atbalsta biedrība.

Biļetes iespējams iegādāties internetā www.bilesuserviss.lv un Biļešu servisa tirdzniecības punktos Latvijā, tostarp arī Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā (Raiņa iela 3). Pirmās 500 biļetes iepriekšpārdošanā maksā 4,99 lati, pēc tam - 6,99 lati. Koncerta dienā biļetes maksās dārgāk.

Plašāka informācija pie Normunda Kalniņa, tel. 26364759 un www.bluesfest.lv.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация