Pītera Broderika koncertā spēlēs arī Edgars Rubenis

Viestarts Gailitis, 05.11.2010., 09:19

12.novembrī Rīgā, Ģetrūdes ielas teātrī (Ģetrūdes ielā 101) spēlēs jaunais (23), talantīgais un raženais (jau pāri desmit ierakstiem) ambientās mūzikas un folka komponists un dziesminieks Pīters Broderiks, kas pazīstams arī ar savu darbību grupā Efterklang.

Šo vakaru iezīmēs fakts, ka uzstPītera Broderika koncertā spēlēs arī Edgars Rubenisāsies arī divi citi pazīstamu grupu dalībnieki ar saviem solo projektiem – Dunian jeb Artūrs Liepiņš no postroka grupas Dun Dun un Mona de Bo ģitārists un radošā kodola dalībnieks Edgars Rubenis.

Rubeņa "zvaigžņu stunda" sita pērn, kad viņš, Edgars Eihmanis un jaunpieaicinātie kolēģi nāca klajā ar grupas slowcore, drone un brīvā trokšņa stilos ieturēto albumu Nekavējies, šīs ir spēles ar tevi. Tajā Rubenis sevi pierādīja kā iespējams spēcīgāko jauno ģitāristu Latvijā. Kopš 2010. gada vasaras grupas Rubenis uzsācis arī individuālas muzikālās aktivitātes. Iztikdams bez īpašiem skatuves segvārdiem un saglabādams sev ierasto instrumentu - elektrisko ģitāru, Rubenis turpina virzīties sev interesējošajā virzienā eksperimentālās / avangarda mūzikas laukā, iedvesmu smeļoties no tādiem māksliniekiem kā Orena Ambarči (Oren Ambarchi), Keidži Haino (Keiji Haino) un Dereka Beilija (Derek Bailey), kā arī akadēmiskās mūzikas avangardistiem Džinačinto Ščelsi (Giacinto Scelsi), Mortona Feldmana (Morton Feldman), Elenas Fulmanes (Ellen Fullman), Rubenis savā mūzikā kā galveno mediju / informācijas nesēju izmanto skaņu, nevis harmoniskās un melodiskās secības. Viņa radītajai mūzikai piemītošā tiešuma un agresijas dēļ tā, visticamāk, nerastu pielietojumu tradicionālās meditācijas sesijās. Tomēr tās nesteidzīgums un masīvums dod iespēju apstāties, ieklausīties, iedziļināties.

Plašākai publikai mazāk pazīstamāks ir Dunian. Viņu jau vasarā caur dažādiem ārzemju emuāriem pamanīja ne mazums mūzikas interesentu. Tajos viņš bija minēts kā Latvijas mūziķis, taču bez tiešākas norādes uz to, kas viņš ir. Intrigu arī raisīja fakts, ka viņa mūzika no drīz iznākošā EP tika atskaņota pazīstamajā BBC Radio 1 elektroniskās mūzikas diskžokejes Marijas Annes Hobsas raidījumā, kur bieži tiek prezentēti jaunie un talantīgie elektroniskie mūziķi, īpaši no dubstep scēnas. 12.oktobrī Dunian atklājās Latvijas mūzikas interesentiem caur interviju portālā Cita mūzika.

Informācija: www.myspace.com/peterbroderick, http://www.myspace.com/thisisdunian, http://www.myspace.com/monadebo, www.skanumezs.lv. Biļetes nopērkamas Biļešu Servisa tirdzniecības vietās no 13.oktobra, www.bilesuserviss.lv. Biļetes iepriekšpārdošanā - Ls 7. Koncertā pie ieejas – Ls 9. Ieeja no 20:00


 


1 коментарий Комментирование доступно всем.
kampy, 12.11.2010. 09:59:12
Рейтинг комментария: 0

es eju es eju jee jeeee. tadāāāāāāā

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация